23:59
Comentarii Adauga Comentariu

Progresistul Răzvan Theodorescu se-ntoarce cu o minciună rasistă și ne spune că Ortodocșii sunt niște putori: "Dumnezeu îi face de toate, iar el stă, se uită, se roagă, se mai joacă cu nişte mătănii, aici se înrudeşte cu islamicul. Este o altă educaţie.”

Răzvan Theodorescu: "Consider că Ortodoxia e legată de o anumită rămânere în urmă economică." (Historia.ro)

Nota Redacției: După asemenea afirmații PUR-RASISTE la adresa popoarelor ortodoxe, și nu numai, cerem public ca acest individ să fie dat afară imediat din Academia Română și din toate posturile plătite din BANI PUBLICI pe care le ocupă, bani care se strâng din taxele plătite din munca celor pe care îi face putori ortodoxe.

Nota Redacției

1. Deci nu faptul că ne dăm Resursele Naturale pe Nimic cu 3.5% din 100%, din cauza unor trădători de țară, generează sărăcie.

2. Deci nu faptul că s-au falimentat peste 1500 de întreprinderi, generează sărăcie.

4. Nu faptul că pădurile sunt tăiate și jefuite de străini, generează sărăcie.

5. Nu distrugerea Sistemului Sanitar pentru care se strâng peste 7500 de milioane de euro anual, care se duc pe apa sâmbetei, generează sărăcie.

6. Nu Vânzarea pe nimic a terenurilor agricole ale țării, samsarilor străini, generează sărăcie.

7. Nu distrugerea învățământului și ținerea profesorilor cu salarii de mizerie, generează sărăcie.

8. Nu jefuirea românilor de către băncile străine care fac profituri duble în România față de media UE cu ajutorul și cu lobby-ul BNR, generează sărăcie.

9. Nu prețurile astronomice la utilități practicate de multinaționalele străine la apă, curent și gaze generează sărăcie.

10. Nu prețurile aberant de mari la benzină și motorină, mai mari ca-n Germania și-n Austria (deși noi avem rezerve de petrol și ei n-au deloc dar le iau pe-ale noastre pe nimic), generează sărăcie

11. Nu prețurile aberante practicate de Supermarketuri care de multe ori sunt mai mari decât în țările unde veniturile sunt mult mai mari ca la noi, generează sărăcie

12. Nu imigrația forțată a celor mai bune creiere și brațe de muncă care au plecat din țară datorită lipsei acute a locurilor de muncă, generează sărăcie

13. Nu faptul că românii sunt ținuți cu salarii de mizerie (ponderea salariilor fiind de doar 30% din veniturile patronilor în timp ce în țările occidentale procentul e în jur de 50%), generază sărăcie

14. Apoi, Răzvan Theodorescu se face că n-a auzit de statisticile Eurostat care ne spun că românii lucrează cele mai multe ore pe săptămână din întreaga Uniune Europeană şi sunt plătiți (alături de bulgari) cu cele mai mici salarii.

15. Nu faptul că am fost jefuiți şi exploatați timp de secole ba de unguri, ba de austrieci, ba de turci, ba de ruși care prin violență şi jaf au cărat de la noi tot ce-au vrut şi ne-au transformat timp de secole în brațe de muncă care au lucrat gratuit pentru ei, a generat sărăcie.

16. Nu hoția, jaful şi corupția generalizate din cauza unei clase politice corupte, generează sărăcie

Toate aceste fapte reale nu contează... Răzvan Teodorescu ştie una şi bună: ORTODOXIA generează SĂRĂCIE. Iată ce aberație DEBITEAZĂ Răzvan Theodorescu:"Consider că Ortodoxia e legată de o anumită rămânere în urmă economică."

Aceasta este concluzie aberantă a unui "academician" care se numește Răzvan Theodorescu.

El care a fost omul lui Ion Ilici Iliescu în anii '90, care a pus umărul la DEZINFORMAREA ȘI LA MANIPULAREA ROMÂNILOR pe vremea când era președinte la TVR pus de Ilici.

După o asemenea aberație, mulți îi vor spune din nou CAP DE CAUCIUC.

Cum poate un om care mai e și "academician" să gândească în halul ăsta despre cei diferiți de el?

Ce face el e rasism, pentru că doar unele popoare sunt ortodoxe

"Popoarele ortodoxe sunt considerate", de acest veritabil RASIST, ca "rase inferioare care-și autogenerează sărăcia din cauza Ortodoxiei".

Cităm ca să nu fie dubii asupra nesimțirii acestui om care a fost toată viața BUGETAR plătit din banii celor pe care-i înjură:

Răzvan Theodorescu: "Şi pentru că este asemenea lui Dumnezeu, Dumnezeu îl ajută. Dumnezeu îi face de toate, iar el stă, se uită, se roagă, se mai joacă cu nişte mătănii, aici se înrudeşte cu islamicul. Este o altă educaţie.” (Historia.ro)

Răzvan Theodorescu: "Consider că Ortodoxia e legată de o anumită rămânere în urmă economică." (Historia.ro)

După logica asta și negrii din Africa sunt înapoiați pentru că practică doar Voodo...Dacă ăsta nu e RASISM atunci nu știm ce-i ăla RASISM.

De altfel, individul nu se oprește aici ci chiar continuă pe direcția asta rasistă şi ne spune că islamicii sunt chiar mai putori decât putorile de ortodocși.

Cităm ca să nu se creadă că exagerăm: "Dumnezeu îi face de toate, iar el (ortodoxul) stă, se uită, se roagă, se mai joacă cu nişte mătănii, aici se înrudeşte cu islamicul...Extinzând teoria, catolicii sunt mai bogaţi decât ortodocşii şi ortodocşii, mai bogaţi decât islamicii"

Trist e că un asemenea individ își ia salariu din impozitele celor pe care-i desconsideră și pe care îi face putori ortodoxe:

Cităm din nou din "gândirea" acestui individ, ca să nu se creadă că exagerăm cu ceva: "Dumnezeu îi face de toate, iar el stă, se uită, se roagă, se mai joacă cu nişte mătănii, aici se înrudeşte cu islamicul. Este o altă educaţie... "Consider că Ortodoxia e legată de o anumită rămânere în urmă economică." (Historia.ro)”



Răzvan Teodorescu:

”Dacă luăm în considerare cercetările şcolii de Sociologie a Religiilor, constatăm o problemă a raportului său economie-religie; pretutindeni calvinii sunt mai bogaţi decât luteranii, luteranii mai bogaţi decât catolicii, aici se oprea analiza lui Max Weber.

Extinzând teoria, catolicii sunt mai bogaţi decât ortodocşii şi ortodocşii, mai bogaţi decât islamicii, cu excepţiile artificiale: Luxemburg şi Qatar.

Asta, din cauza unui tip de educaţie pe care ţi-l dă Ortodoxia, care nu este cel al protestantului.

Consider că Ortodoxia e legată de o anumită rămânere în urmă economică.

Protestantul ştie că el este o fărâmă, un nimic în mâna dumnezeirii, el este născut din păcatul lui Adam şi al Evei şi trebuie să muncească continuu ca să-i placă lui Dumnezeu. Trebuie să fie adeptul lui „Times is money“ şi chiar să se bucure puţin de plăcerile trupului.

Răsăriteanul, de la Sfinţii Părinţi din secolul al IV-lea, ştie că omul este o parte din Dumnezeu, este făcut aidoma Lui, de aceea când se căsătoreşte în Biserică i se pune o coroană pe cap pentru că, pentru o clipă, este Împăratul lumii.

Şi pentru că este asemenea lui Dumnezeu, Dumnezeu îl ajută. Dumnezeu îi face de toate, iar el stă, se uită, se roagă, se mai joacă cu nişte mătănii, aici se înrudeşte cu islamicul. Este o altă educaţie.” (Historia.ro)


Sursa rasismelor scoase cu nonșalanță pseudo-științifică de acest individ care a făcut mult rău României în anii '90, cu dezinformările grobiene și cu cenzura pe care a instalat-o atunci la TVR, pe vremea când a fost pus de Ion Ilici Iliescu, șef la Televiziunea Română imediat după Revoluție, este: Historia.ro - Răzvan Theodorescu - "E o enormitate a afirma că ne-am născut ortodocşi"


(Fluierul)


Linkul direct catre Petitie

CEREM NATIONALIZAREA TUTUROR RESURSELOR NATURALE ALE ROMANIEI ! - Initiativa Legislativa care are nevoie de 500.000 de semnaturi - Semneaza si tu !

Comentarii:

  • R.Theodorescu   Radu   2016-08-15 - 10:40

    este evreu bolsevic.Ce asteptari sa avem de la o astfel de hahalera?Asta ar trebui judecat pentru crimele de la mineriada si sa infunde puscaria pentru tot restul vietii!

  • academician antiortodox  carmen   2016-08-15 - 12:31

    Dar de ce va mai mirati...cand este alogen si uraste visceral ortodoxia?

  • R TEODORESCU  aneta   2016-08-15 - 12:44

    NU STIU CE AR MAI FI DE COMENTAT CRED CA TOTI DAR TOTI AM INEBUNIT GOANA DUPA FUNCTII DUPA BANI DE A TE INBOGATI DE LA O ZI LA ALTA NEA ADUS IN PRAGUL DE ATII PIERDE ORI CE DEMNITATE SI MAI ALES DEMNITATEA DE A FI OM PRIVIND RELIGIA FIECARE RELIGIE CITE OR FI ELE ISI AU ISTORIA LOR

  • You Gentiles !  alex   2016-08-15 - 14:31

    Cum patrunde un evreu in mediul universitar sau in Academie? Simplu: il sprijina ceilalti evrei. Tribul acesta a trecut prin istorie facand mereu acelasi lucru: a parazitat si a distrus poporul gazda in procesul acapararii puterii si a bogatiei in interesul tribului. Nu exista evrei buni si evrei rai. Sunt toti o apa si-un pamant. Fiecare isi aduce aportul din pozitia sa pentru planurile generale ale evreimii, planuri care nu tin seama de granitele tarilor. De altfel, in mintea lor granitele nu exista. Evreii nu au fost niciodata in istorie loiali tarii in care s-au nascut. Se considera cu totii trans-nationali ori internationali sau chiar supra-nationali. Nu toti sunt bine informati iar daca unii nu inteleg de pilda de ce trebuie sa sprijine imigratia, feminismul, homosexualitatea, etc. Atunci isi intreaba colegii mai luminati: "E bun pentru evrei?". Daca raspunsul e afirmativ, atunci vor sprijini cu toata forta campania respectiva, indiferent cat de nociva este. Biserica e pilonul de sustinere a identitatii poporului nostru. De aceea trebuie lovita. E rolul "elitelor intelectuale" evreiesti sa faca asta. Astia nu se vindeca. Nimic nu-i vindeca. Amintiti-va de Solomon Marcus, alt academician evreu, care pana si pe patul de moarte a incercat sa mai dea o lovitura invatamantului prin planul sau de a topi disciplinele stiintifice intr-una singura, aceeasi soarta urmand s-o aiba si disciplinele umaniste. "WE JEWS, WE ARE THE DESTROYERS AND WILL REMAIN THE DESTROYERS. NOTHING YOU CAN DO WILL MEET OUR DEMANDS AND NEEDS. WE WILL FOREVER DESTROY BECAUSE WE WANT A WORLD OF OUR OWN." - MAURICE SAMUEL, din cartea "YOU GENTILES"

  • Cap de cauciuc  Gheo   2016-08-15 - 14:34

    În lanţul "care e mai bogat" văd că jidanii lui nu sunt incluşi. Aşadar clasamentele făcute de el sunt doar pentru pulime. ALUPIGUS, băi Cap de cauciuc!

  • O părere  Ana   2016-08-15 - 16:06

    Unde e carte multă, prostia o egalează, uneori chiar o depășește! Mumia asta ambulantă e expirată de demult, dar mai este câte o televiziune care-l mai scoate de la naftalină și-i ia sforăielile drept axiome. Pe mine acest castravete mă obosește din copilărie, noroc că aveam alte preocupări și nu-l ascultam. A avansat pentru că a știut să sâsâie în urechile unor politruci care pentru a apărea drept erudiți iau dat titluri de care, mă îndoiesc că le merită și-apoi a ajuns la o vârstă când ar trebui să mai stea pe-acasă, nu de altceva dar să nu-l găsească aia cu coasa pe drum. Să-și vadă de religia lui, că ortodocșii sunt oameni cu frică de Dumnezeu, tare îngăduitori și iertători, nu-și bat capul cu asemenea babalâci. Dacă nu-i convin ortodocșii, să meargă la originile lui iudaice, poate avansează, din toate punctele de vedere.....

  • jidov nenorocit  vlad tepes   2016-08-15 - 16:10

    Ca mai toti jidanii, si acest frate mai mic al Ninei Iliescu face ce stie mai bine, adica musca mana neamului ce l-a hranit. De asta, toata Lumea "se topeste" de dorul lor!

  • Idiotul asta nu rationeaza...  gheorghe   2016-08-15 - 20:58

    "Protestantul ştie că el este o fărâmă, un nimic în mâna dumnezeirii, el este născut din păcatul lui Adam şi al Evei şi trebuie să muncească continuu ca să-i placă lui Dumnezeu. Trebuie să fie adeptul lui „Times is money“ şi chiar să se bucure puţin de plăcerile trupului. " ======================= Protestantul se crede domnezeu deja mantuit si este disperat sa-si faca raiul pe pamant, in timpuk vietii; de aici disperarea stahanovista si viclenia semitica in manipulari financiare. De asta khazarul asta (ca si ailalti) ii admira, fiindca "misca" banii impreuna... Sa mance bani si sa mearga acolo unde merg paganii si ereticii... la dumnezeul lor, Mamona. Nu voir sa se pocaiasca prin increstinare, nu e nimic de facut daca ei nu vor... decat iadul in vesnicie.

  • Dumnezeu sa te calauzeasca pe calea cea dreapta  Picu   2016-08-15 - 23:27

    Mosule, te vede Dumnezeu in curand. Nu cred ca o sa mai fii atat de tupeist atunci. Daca tu crezi ca mizeriile pe care le faci in timpul vietii nu se platesc, te inseli. Mai nasol este ca o sa traga neamurile tale din cauza ta, ATEULE.

  • Tavarișci Răzvan Theodorescu  Riga Crypto   2016-08-15 - 23:44

    Un gunoi care a fost desființat prin 2003 într-un articol din „România Mare”(nu mai rețin numele autorului), după ce el și Ilici au fost huiduiți copios la o vizită în Canada de către românii emigrați acolo. Ar trebui să căutați colecția revistei și să redați publicului român acel text magistral. Jidanul ăsta bolșevic urăște implicit neamul românesc și glorifică clasa stăpânitoare a țării; într-o emisiune TV lăuda(nu pt. prima oară) mafia, numind-o „burghezia de care avem nevoie, ceva normal pt. dezvoltarea țării”, la care dl. Mircea Dogaru i-a tăiat-o: „asta e burghezia stalinistă”. Iar Theodorescu face parte din pseudointelectualitatea stalinistă care s-a ridicat pe gropile comune de la Sighet și Aiud.

  • Dumnezeu să-ţi dea lacrimi de pocăinţă  P   2016-08-16 - 08:57

    Răzvan, Dumnezeu să-ţi dea lacrimi de pocăinţă ţie şi celor care te dirijează şi te-au dus în înşelare!

  • comentariu  costel   2016-08-16 - 11:00

    Da, intra-devar asta este tov.Teodorescu, mare istoric al artei - academician de renume mondial - un om care ii uraste visceral pe romani si religia lor, un om lipsit de Dumnezeu, sluga a sionismului mondial si al mamonei.Cu astfel de oameni in Academia Romana, nu-i de mirare ca tara noastra a ajuns sa fie batjocurita de toate nulitatile.Doamne ajuta !

  • BOR, cea mai profitabila afacere ilegala din romania !   george matei   2016-08-16 - 21:41

    dar si daniel si multe fete bisericesti sunt bugetari, nu fac nimic ptr romania, iar pe mine nu m-a intrebat nimeni daca sunt de acord.

  • Fluierul  Teodorescu Valeriu   2016-09-08 - 18:42

    Daca ma numesc Teodorescu si nu ,,Theodorescu''sper ca nu ma ve-ti baga in aceeasi oala cu acest ateu!Eu sunt un crestin ortodox,asa m-am nascut,cu frica de D-zeu,cu credinta si smerenie.Un comunist ca si Ilici Iliescu nu are ce cauta printre noi crestinii de rand,de acord?As dori sa-i pun o simpla intrebare acestui ,,om''!Care este primul cuvant rostit atunci cand te paste un necaz sau se isca un cutremur? Voi ceilalti de pe aceasta pagina il stiti,il stie si el,dar se da drept ateu.....rusine magarule sa ponegresti religia si credinta acestei tari!

  • bubblesJune 1, 2011t  Cassie   2017-06-06 - 03:22

    bubblesJune 1, 2011this happened a year ago. but as i look back and reminisce the joy and the kilig factor is still there. now we have our son iago,sooner he’ll see our love story thru this video. thanks to v2! more power and success! God blpe!s!Resly

  • Iudeu sau Khazar?  Gioga George   2017-11-03 - 20:25

    Si Iadul trebuie populat, e in economia lui Dumnezeu! Ce credeti, domnul "Academician" e candidat la Rai sau la Iad?

  • oferta de imprumut  james henry    2018-01-06 - 07:07

    Căutați un împrumut pentru a vă elibera departamentul și pentru a vă începe propria afacere? te-ai întors peste tot dar nu ai posibilitatea să obții o companie legată de împrumut care să te împrumute? Aici este soluția dvs. finală, vă putem oferi orice sumă de care aveți nevoie, cu condiția să plătiți înapoi în termenul acordat fără probleme. Aplicați acum și contactați-ne pentru mai multe detalii prin e-mailul de mai jos. Email: financeholdingplc@gmail.com