00:39
Comentarii Adauga Comentariu

Dezvăluire Şoc. Ponta "am fost obligați de UE sa integrăm zona de Vest a Țării cu Ungaria Cehia și Slovacia". Când vă spuneam, că se lucrează din greu la regionalizarea, federalizarea și la dispariția statului național numit România nu ne credeați.

Nota Redacției: După ce nu mai sunt în funcții mulți oameni politici încep brusc să spună adevăruri.

E cazul lui Băsescu. Iată că acum e și cazul lui Ponta.

Aflăm de la Ponta că Uniunea Europeană a OBLIGAT România să integreze economic partea de VEST a țării adică Transilvania și Banatul cu Ungaria, Cehia și Slovacia.

Pentru a realiza acest lucru, aflăm tot de la Ponta, că slugile politice de la București se grăbesc să închidă repede, repede, toate capacitățile de producție de energie electrică din Vestul României doar ca să cumpărăm tot curentul electric necesar pentru Transilvania și Banat din Ungaria, Cehia și Slovacia.

Dar iată partea din postarea lui Ponta care se referă la acest aspect:

Ponta: "5. Ne grăbim să închidem repede repede toate capacitățile de producție de energie electrică din Vestul României doar ca să cumpărăm tot curentul electric necesar pentru Transilvania și Banat din Ungaria, Cehia și Slovacia (cu care am fost obligați să facem piață comună regională) "

Desigur nu e cazul ca Ponta să facă pe apărătorul românilor.

Ponta este cel care a ordonat ca peste 1000 de jandarmi să-i bată pe țăranii de la Pungești ca să facă pe plac lui Chevron și tot Ponta este cel care a coborât cu casca lui Gold Corporation pe cap în mina muzeu ca să ne cianureze.

Dar "una-i una și alta-i alta" și cum se zice în popor : "Gura păcătosului adevăr grăiește".



Iata întreaga postare a lui Ponta de pe Facebook.

"1. Nu avem nicio poziție proprie în niciuna din temele importante care privesc Europa (cum o fac de atâtea ori, bine sau greșit dar o fac, tari ca Slovacia, Bulgaria, Cehia, Polonia, Croația, Slovenia și chiar Ungaria)

2. Aplaudăm cu fericire ridicolă umilințele repetate gen MCV și Schengen (cu notabila excepție a poziției demne și corecte a lui Dacian Ciolos)

3. Numim în funcții de miniștri funcționari de mâna a 7-a de la Bruxelles sau Londra, care anunță senini că ei doar vor să se întoarcă rapid la salariul și liniștea locului de unde au venit "în misiune"! Ce crede un șef de bancă sau un comisar european când se întâlnește la București cu un ministru angajat al lui (pe care nici nu îl cunoaște personal că era prea jos din punct de vedere ierarhic)? Din nou, aici Cioloș este, din păcate, singura excepție de om de nivel promovat și în țară - dar și el într-o funcție în care în orice țară europeană ajungi doar candidând în fata electoratului, nu prin înțelegeri făcute noaptea pe ascuns între politicieni!

4. Trimitem jurnaliști "sub acoperire" de la site-uri "unități militare" ca să întrebe tot felul de străini pensionari neaveniți: "Nu e așa că în România e cel mai rău, nu ați văzut niciodată în țara dvs corupție și probleme de acest fel?!?" . Avem "oengiști" ( Societatea Civilă cea mai militară din lume, și europarlamentari intrați în politică doar pt nobila ideologie a "fripturii) care de 15 ani iau bani și colindă lumea doar ca să scrie în diverse rapoarte ce rea e țara noastră!

5. Ne grăbim să închidem repede repede toate capacitățile de producție de energie electrică din Vestul României doar ca să cumpărăm tot curentul electric necesar pentru Transilvania și Banat din Ungaria, Cehia și Slovacia (cu care am fost obligați să facem piață comună regională)

6. Avem înalți reprezentanți ai statului român care afirmă senini în public că sunt slugi; dar (Slavă Domnului) nu la ruși!!!

Atâta timp cât nu scăpăm de această îndoctrinare perversă, adusă la îndeplinire cu consecvență după anul 2000 nu de străini, ci de "slugile" lor românești, zeloase și îmbuibate, putem fi și prima economie din UE, tot degeaba. Din Malta până în Germania, toți vor fi mai respectați și mai prosperi", conchide Victor Ponta.


(Fluierul)


Linkul direct catre Petitie

CEREM NATIONALIZAREA TUTUROR RESURSELOR NATURALE ALE ROMANIEI ! - Initiativa Legislativa care are nevoie de 500.000 de semnaturi - Semneaza si tu !

Comentarii:

  • nationalizare  vladut luigi florentin   2016-02-05 - 13:07

    cer mationalizarea tuturor resurselor naturale a R omaniei !!!!!

  • nationalizarea tuturor resurselor naturale ale Romaniei !   Bucataru Ioana    2016-02-05 - 13:43

    Nationalizarea de urgenta a resurselor naturale si bogatiile poporului Roman !

  • Victore, Victore...  Vasile   2016-02-05 - 13:49

    Mai Victore, de ce spui doar acum aceste probleme !? Cat ai fost Prim Ministru, atunci trebuia sa te iei "la harta"cu toti cei care atentau la integritatea si bogatiile Romaniei si, acum ai fi fost erou national. Asa,...dupa razboi... cine te mai crede !? Dar, si acum, daca vei dovedi ca te-ai schimbat, oamenii ar mai investi o data in tine. Stii cat de usor este, sa fii OM? Nici nu-ti imaginezi. Trebuie doar, SA FII CINSTIT, CORECT, ALTRUIST, IUBITOR DE OAMENI, SA-I AJUTI PE CEI AFLATI LA NECAZ ETC. SI, MAI PRESUS DE TOATE, SA IUBESTI ROMANIA. Poti asta ?

  • tradatorii Romaniei  vlad tepes   2016-02-05 - 14:23

    Tinanad cont de tradarea clasei politice, dar si a serviciilor , care sunt romanesti doar cu numele, noi, romanii avem nevoie astazi, mai mult decat oricand, de echipe de luptatori in munti, asemenea celor din anii '50 conduse de Ogoranu si Arnautoiu, care sa se foloseasca de ambuscade, sa aplice tacticile unui razboi de gherila. Constituindu-se astfel intr-un nou pol de putere, care sa negocieze in numele poporului, aceste echipe vor trebui neaparat sa ceara sprijinul Rusiei(tehnic, logistic si militar), altfel n-ar avea nicio sansa, intr-o tara cu trupe americane de ocupatie. Din pacate, marele neajuns al acestui plan este acela ca nu prea vad de unde ar putea veni voluntari pt astfel de echipe, caci in Romania de astfel, nimeni nu mai vrea sa se jertfeasca. Asa ca, poporului roman nu-i ramane decat varianta in care sa sufere si sa indure la nivelul fiecarui individ sau familii(pt ca n-am fost in stare sa fim solidari ca neam in fata Raului) , toate experimentele si constrangerile ce vin din afara si aplicate de Sobolanii de la Putere, culminand cu privarea de libertate si moartea in chinuri.

  • ?  cenzura   2016-02-05 - 14:32

    vlad tepes, nu e nevoie de niciun luptator. Nationalizarea e solutia.

  • GO IN HELL MR.PONTA1!  PATRIOT ROMAN   2016-02-05 - 14:56

    NICIODATA POANTA ASTA NU VA RAMINE IN ISTORIA ROMANIEI!!

  • colonie  vlad tepes   2016-02-05 - 15:09

    pt cenzura: "Nationalizarea e solutia." Si pe aia, cum crezi ca poti s-o faci, intr-o Colonie cu trupe americane de ocupatie?? Crezi ca vor zice multinationalele: ia popor roman toate activele noastre, pt ca asa e corect, caci v-am luat pielea de pe voi timp de 26 de ani??

  • dupa razboi multi viteji s-arata, asa si cu Ponta   mm   2016-02-05 - 16:26

    Ce folos ca vorbeste acum daca n-a facut ce trebuia atunci cind a putut? @Vlad Tepes O sa-ti sara in cap cei care o sa spuna ca esti agentul Rusiei. :) Oricum nici in rusi nu poti avea incredere, sa luam doar cazul tezaurului care "a disparut" la ei. Actiunea americanilor e in primul rind propaganda, si aici tre actionat. Sa luam exemplul polonezilor. Apoi sigur ca pot sa-i santajeze pe politicieni ca ei au trupe in tara (prosti au fost aia care le-au adus). Nu stiu daca ar avea vreun rezultat sau vreo sansa trupe in munti, e o solutie disperata dupa mine. Dar e clar ca lucrurile nu-s in ordine.

  • daca ai stiut dece ai tacut  nina   2016-02-05 - 16:36

    Poate fi adevarat ce -ai spus( victor ponta)personal nu te-am placut niciodata ptr ca minteai mult uneori, dar dece sa mai minti acum???, stii noi romani uitam repede !!!!demonstreaza ca este cum spui si lumea te va vota din nou. nu iut ce spunea mama ta intr-un interviu cand te-a intrebat ce cauti la psd ioar tu i-ai raspuns doar ei mi-au dat o sansa,

  • P.S.  mm   2016-02-05 - 17:21

    O sa vedeti ca toti cei care nu-s pro-corporatii si spun ceva despre americani o sa fie acuzati ca-s platiti de rusi. A sa a fost pina acum, de ex. cu Chevron. @vlad tepes, ia exemplul Irlandei care a sters datoriile fata de banci. Sau a Poloniei si a Ungariei. Nu stiu de ce la noi is asa de fricosi. sau mai degraba corupti?

  • conspiratie  vlad tepes   2016-02-05 - 18:34

    Astazi, daca esti nationalist, iti iubesti patria cu istoria ei, cu traditiile ei milenare, cu credinta ortodoxa stramoseasca, inseamna ca esti retrograd, deci esti cu Putin. Daca nu-ti plac hamburgerii si Coca-cola, fiindca toata lumea stie ca sunt cancerigeni, inseamna ca-ti place Vodka, deci esti cu rusii lui Putin. Daca observi ca sobolanii din Parlament si de la conducerea tarii nu mai au decat o singura pretentie in fata stapanilor externi: lasati-ne sa furam oricat de mult, fara sa patim nimic si va dam tot ce “va doreste sufletelul” din tara asta, caci pt ei , hotia si spaga este ca aerul pe care-l repira, inseamna ca vrei sa schimbi ordinea de drept din tara, deci faci ca Putin cu Crimeea. Daca esti impotriva propagandei homosexuale, fiind ca este impotriva Cuvantului Sfintei Scripturi, insemna ca esti cu Putin , caci si acesta este impotriva homosexualilor. Daca observi ca tineretul de astazi este lipsit de modele veritabile, crescut cu fata la consumism, mall-uri, fite si cu spatele la Cruce, si critici acest lucru inseamna ca esti cu Putin, pt ca gandesti ca el d.p.d.v. al Educatiei. Practic, toti care simtim si gandim romaneste, altfel decat ni se comanda de la Washington si UE, prin toata mass-media aservita acestora, ar trebui sa disparem de pe fata Pamantului.

  • Distrugerea unui popor, a unei natiuni !  Paul Snaider   2016-02-05 - 18:45

    Ai tinut in preajma ta o jigodie ce este vanduta evreilor si strainatatii europene ( vorba poetului )! Dragnea a urlat si a fortat regionalizarea Romaniei ! Asa-i Ponta ? Vrem descentralizare, vrem regionalizare ca sa respectam cerintele europene ...etc ! Un criminal. O REGIONALIZARE IN CONJUCTURA ACTUALA ESTE STAMPILA PE ACTUL DE DESTAMARE A TARII ! ESTE ACTUL DE DECES A UNUI POPOR ! DEJA ISLAMISTII AU CUCERIT EUROPA !

  • Distrugerea unui popor, a unei natiuni !  Paul Snaider   2016-02-05 - 18:45

    Ai tinut in preajma ta o jigodie ce este vanduta evreilor si strainatatii europene ( vorba poetului )! Dragnea a urlat si a fortat regionalizarea Romaniei ! Asa-i Ponta ? Vrem descentralizare, vrem regionalizare ca sa respectam cerintele europene ...etc ! Un criminal. O REGIONALIZARE IN CONJUCTURA ACTUALA ESTE STAMPILA PE ACTUL DE DESTAMARE A TARII ! ESTE ACTUL DE DECES A UNUI POPOR ! DEJA ISLAMISTII AU CUCERIT EUROPA !

  • vrem sa fim verticali,nu slugi sau iobagi !  simigando   2016-02-05 - 19:00

    De la revolutie din 1990,tarile puternic dezvoltate,au avut intentia ca Romania sa devina o piata de desfacere,sa ne distruga toata industria,sa puna mana pe bogatiile tarii (petrol,mine de tot felul,gaze,paduri etc.)Trebuia la indicatia acestor mafioti din vest,sa distrugem toate fabricile,care au fost construite cu mare sudoare si necaz de catre poporul roman sub regimul comunist,dar care functionau perfect si aici nu pot enumera ca sunt cu sutele.Oamenii au ramas fara servicii ,nu mai au nici o siguranta,si-au luat lumea in cap,au parasit casele,localitatile,au lasat copii cu bunicii,s-au destramat famili intregi,in final am ajuns tara nimanui,desi am avut bogatii si au mai ramas inca,dar pe care au pus mana mafia straina.Suntem ultimul popor din Europa in ce privesc conditiile de viata,nivelul de trai si de dezvoltare. De ce ? Fiindca asa vreau fratii nostri europeni.Ma intreb pana cand mai putem rabda ? Conducatorii TARII care este ROMANIA,sunt orbi,surzi,handicapati,nu vad ce se intimpla cu aceasta tara,cu acest popor ? De ce primesc sfaturi de la toti cei care vor sa fure din aceasta tara si iau de bun toate minciunile lor? Sunt foarte multe de spus,dar inchei cu un ultim apel: TREZITIVA PANA NU-I PREA TARZIU !!!!!!!!!!!

  • masura urgent de luat !!!!!!  simigando   2016-02-05 - 19:17

    NATIONALIZAREA TUTUROR RESURSELOR MINERALE SI NATURALE si rezilierea tuturor contractelor cu Austriecii si ceilanti care au pus mana pe bagatiile acestei tari.mai sunt Romtelecom,Loteria Nationala si tot ceea ce produce bani pentru bugetul statului.Acest lucru trebuie facut urgent.

  • CE TITLU?  Pandelea Nastasa   2016-02-05 - 19:54

    SA SE NATIONALIZEZE TOATE BOGATIILE TARII,STRAINII CARE AU CUMPARAT PAMANT OBLIGATI SA DEVINA ROMANI,ENERGIA NATIONALIZATA, SUPERMARKETURILE SA DEA SOCOTEALA SI TAXATI LA OS ....

  • Interpretare gresita  Costin   2016-02-05 - 21:01

    Alo, domnu' redactor de la Fluierul? De ce feceti chestii din astea? Haide sa citim impreuna declaratiile astuia."Ne grăbim să închidem repede repede toate capacitățile de producție de energie electrică din Vestul României doar ca să cumpărăm tot curentul electric necesar pentru Transilvania și Banat din Ungaria, Cehia și Slovacia (cu care am fost obligați să facem piață comună regională)." " Sa facem" zice el. Adica noi, romanii. Deci, capacitatile electrice sunt din vestul Romaniei, dar piata comuna o facem, noi, romanii, adica intreaga tara, cu Ungaria, Cehia și Slovacia. Ati interpretat-o voi cum ati vrut, numai ca sa-i dati articolului asta un titlu de senzatie, sa se repeada romanu' sa citeasca si sa se indigneze. Cum mai vor raii astia de europeni sa distruga tarisoara asta a noastra! Nici nu stiu ce sa fac, sa rad in hohote sau sa ma enervez?

  • boule!  daniel ionescu   2016-02-05 - 21:21

    in parlament ai fost un "nimeni", in fruntea guvernului ai fost creditat cu o calitate, "nu faceai rau"! dupa cum se vede din stire, esti o lichea. de fapt ce p.matii ai facut tu pentru romani? nimic. hai sictir!

  • nastase a fost intiietorul care a distrus totul in romania  calin   2016-02-05 - 21:32

    nastase a distrus totul la cerinta U.E. Asta ne-a fost plata ca sa intram in U.E., IAR NASTASE A FOST PLATIT LA GREU CA SA DISTRUGA TOT CE PRODUCEA ROMANIA. Nastase acum se lafaie in bani luati de la comunitatea europeana si ride de toti romanii. ROMANI, DACA VRETI CA SA MAI FIM IN ROMANIA, SI TARA NOASTRA SA-SI MAI POARTE NUMELE, II DAM JOS PE TOTI, INCHIDEM GRANITELE SI TRAIM IZOLATI DE CEI CARE NE VOR NUMAI RAUL. NU MA INCALZESTE DELOC CA POT PLECA IN ALTA TARA, ATITA TIMP CIND MA GINDESC LA ZIUA DE MIINE CA N-AM CE PUNE PE MASA, CA NU AJUNGE SALARIUL SAU PENSIA. FAC PE EA DE COMUNITATE.

  • Pentru eventualii sorosisti care viziteaza pagina  Andrei   2016-02-05 - 21:40

    Bai Costin, sorosistule, esti jalnic omule! Imi permit sa te etichetez, deoarece dupa modul in care scrii nu pari prost, prin urmare e imposibil sa nu intelegi ca Uniunea Europeana este noua INCHISOARE a POPOARELOR. Regionalizarea nu e altceva decat una dintre formele perverse prin care se doreste demantelarea statelor Nationale Europene. Romanii sunt condusi de guvernul de la Bucuresti. Guvernul si presedintele KW Iohannis sunt marionete ale Bruxelles-ului. Bruxelles e o marioneta a Washingtonului. Obama, administratia SUA si Congresul sunt la randul lor marionete jalnice ale ELITELOR FINANCIARE EVREIESTI. Globalistii. Cine nu intelege asta nu s-a trezit inca.

  • NationalizareA tuturor resurselor tarii !!!  Benjamin    2016-02-06 - 01:22

    Hotul cind ii prins la inghesuiala spune vrute si nevrute ,crezand ca pote -si poate acoperii invirtelile hotiile si greselile comise , esti prea bagat in rahat ca sa ma-I poti comenta ,tu cu acolitii tai din UNPR ati distrus si jecmanit tara aceasta si nu aveti nici o scuza ,ve-ti platii la un moment dat !!!

  • cel mai bun prieten  pintia   2016-02-06 - 20:18

    no comment

  • EUROPA DE EST E MAI TARE ...MUNCA PT TOTI SCHIMB COMERCIL LIBER ..NIMENI NU SUFERA ..DE FOAME SI FRIG ..TOTI PT UNUL SI UNUL PT TOTI ..CRESTINI DIN TOATE TARILE UNITIVA ./..SA ELIMINATI PE CEI RAUI AI LUI DRACU CARE FAC DIVERSIUNE ...ELIMINAM BIROCRATIA .  DAN   2016-02-07 - 17:13

    AM CREAT DEJA EUROPA DE EST .....U.E ....E DESFINTATA MAI E CU NUMELE ..NUMAI NAZISTII ..CU NEMERNICANII ,,,AI LUI DRACU ..RAMIN SINGUR ....PACTUL ...TARILOR DE LA VARSOVIA ...CAER....V A AVEA O ALTA ..FATA MODERNA PROGRESIVA ....CU RUSIA S AU FARA RUSIA ...DACA NU SE POCAIESTE ...ADICA NU SE LASA DE RELE ..NU PRETENTII TERITORIALE ..PT CA E DEMENTIAL SA SE BATA PE PAMINT ...CIND PAMINTUL NE INGHITE PE TOTI ..ASA A LASAT ..DUMNEZEU ,...SI CINE NU ASCULTA NU SE SUPUNE NU OBIDISE ,V A FI DAT LUI DRACU ...CARE E TOT EXTRATERESTRI ...INGERII INPOTRIVITORI....CARE AU FOST ISGONITIDE LA DUMNEZEU SI ARUNCATI ..PE PAMINT ..SI FAC DEZASTRU ..VEDETI HITLER A INTRAT IN CONTACT ...CU EXTRATERESTRI NEGATIVI INPOTRIVITORI LUI DUMNEZEU ...DECI ASTIA SINT DRACII PE PAMINT ...SATANISTII ....SI HITLER A INTRAT IN CAPCANA LUI LUCIFER ...CARE I A PROMIS CA STAPINESTE LUMEA ...I A ARATAT OZN ..URI ./..MODELE DE OZN ..URI ...A INCERCAT ...SA LE CONSTRUIASCA ...SI IN ANTARTICA DAR FARA SUCCES ....ASA CA HITLER A UCIS PRIN DEMENTA LUI MILIOANE DE SUFLETE ...DUPA 13 ...ANI CIT A DURAT CONTRACTUL INTELEGEREA CU SATAN ..LUCIFER EXTRATERESTRU OPOZITOR LUI ISUS HRISTOS EXTRATERESTRU CARE NE SALVEAZA ..DE DRACI ..DE LA MOARTE ...ALILUIA...VEDETI ADEVARURILE DESPRE ISTORIE YUTUBE

  • Pedeapsa capitala penbtru jeguri si hotii politicieni  Ioan   2016-02-07 - 18:44

    Pe langta aceasta lege, trebuie introdusa si pedeapsa capitala pentru subminarea economiei nationala !

  • de acord pt nationalizarea resurselor naturele si a averilor ilicite  MATEI IONEL   2016-02-08 - 00:17

    DE ACORD CU NATIONALIZAREA TUTUROR RESURSELOR NATURALE ALE TARII SI A TUTUROR AVERILOR ILICITE FACUTE DIN FRAUDAREA BANULUI PUBLIC

  • Comentariu   Aneta Diaconu   2016-02-08 - 02:45

    SUNT DE ACORD CU NATIONALIZAREA RESURSELOR NATURALE ALE TARII SI CONFISCAREA AVERILOR ILICITE, PRECUM SI PEDEAPSA CAPITALA PENTRU CEI CARE AU SUBMINAT ECONOMIA NATIONALA IN ULTIMII 26 DE ANI !!!!! NU SE MAI POATE TOLERA DEVALIZAREA TARII PE TOATE PLANURILE !

  • Neînţelegere.  Raret Vasile   2016-02-08 - 13:20

    Mărturisesc că declaraţia d-lui Victor Ponta m-a surprins şi am intrat într-o mare şi dureroasă dilemă: "am fost obligaţi să integrăm zona de Vest a Ţării cu Ungaria, Cehia şi Slovacia"; Întrebare: s-a făcut, nu s-a făcut, este amânată...de ce nu ni s-a spus la timpul potrivit ce se intenţionează? Să se fi rezolvat problema pe cale diplomatică şi nu ştim noi? Băsescu în ce cârciumă cânta în vremea respectivă? Ce l-a determinat pe dl. Ponta să facă destăinuirea tocmai acum în preajma alegerilor locale? Of , Doamne, câte lucruri importante se petrec în ţara mea fără ca poporul să ştie de ele. Dacă e o diversiune vreau să afle autorul că pe mine nu a reuşit să mă păcălească!

  • ENERGIE ELECTRICA CU APA DE MARE   MIHAITA VASILAS   2016-03-07 - 17:36

    LUCREZ LA UN PROTOTIP DE CEVA TINP cel mai puternic generator de curent electric permanent in sistem gravitational cu apa de mare .DUMNEZEU ne-a dat pe pamint viata gindire si alte doua lucruri inportante ,apa de mare si gravitatia ,le-am pus toate la un loc si a esit minunea creata de DUMNEZEU cu ajutorul minti mele cum am zis cel mai puternic producator de curent gravitatia si apa de mare asa ca pot lua hoti tot dar ne ramine si noua destul inportant in viata sa ai credinta in bunul DUMNEZEU

  • tradatorilor  OLARU   2016-03-08 - 19:14

    SI VOI CARE ATI FOST ALESI SA CONDUCETI ACEASTA TARA ATI VANDUTO PE 2 LEI TRADATORILOR

  • ponta-face book  anca   2016-03-11 - 01:16

    Ce urmaresti ponta, vrei sa te reabilitezi in fata tarii asteia care ai nenorocit-o,la Pungesti i-ai schilodit pe oameni cu jandarmii pusi de tine,ai aruncat cu banii poporului asta in stinga si-n dreapta pentru afacerile tale,acum ce post vrei?Sti care-i norocul vostru, a tuturor astora care v-ati instalat la butoanele acestei tari bogate si frumoase dupa '90 si in prezent,e ca poporul asta e prost de bun,daca ati fi avut de-a face cu vecinii nostri ungurii va puneau de mult pielea pe bat,asta-i si motivul pentru care voi v-ati permis si inca va permiteti atatea nelegiuiri.Sper sa ardeti cu totii in iad,blestemati sa fiti in vecii vecilor-AMIN.

  • @anca Daca ai numai un singur neuron   polbac   2016-04-16 - 15:22

    Nu ai cum sa percepi ce s-a petrecut un tara asta;basista sadea,esti alaturi de "taranii de la Pungesti" care ...ce au facut? Or sa moara de foame pacatosii numai din cauza unora ca tine , ce te tii cu coada sus,mare ecologista!O sa vedeti voi cand o sa stati cu lumanari pe timpul noptii!

  • Ana Capota @yahom com.  Capota Ana    2016-09-09 - 17:14

    Nationalizarea tuturor mijlocelor de productie urgent hoti bat la usa sa distruga Romania !!!!!

  • Mai bine mor decat sa accept ruperea tarii!  husarescu mircea mihai   2016-09-09 - 17:22

    Voi accepta idea(numai ideea0,atunci cand voi afla ca Statele Unite ale Americii nu vor mai fi state unite.Inseamna ca politica rusilor este superioara celei de desnationalizare a UE.Doamne in ce ne-am bagat!Totdeauna vor exista discriminari,sa nu va indoiti de asta!Dar pe ce criterii? ARE VREO LEGATURA BREXIT CU PORCARIA ASTA?

  • Nationalizarea tuturor resurselor naturale ale Romaniei  Fluerasu M   2016-09-09 - 17:49

    Banuiam de mult ca alegerea lui Johannis ca presedinte s-a facut cu scopul distrugerii Romaniei.Trebuie pus punct.Nu se mai poate.Ce este mai grav ,tinerii nu sustin nimic ce este bun pentru tara.

  • Asa a ti vrut nu aveti cale de intoarcere ,sunteti unde trebue,  Nu sint golan nici comunist.   2016-09-09 - 18:11

    Au fost timpuri mai grele , patriotismul lea rezolvat pe toate numai prin munca ve ti pune la loc ce sa darmat

  • Nationalizarea tuturor resurselor naturale ale Romaniei  Cosma Ioana   2016-09-09 - 19:16

    Este de neconceput cum au fost lasati dusmanii fatisi, ai tarii, sa puna in practica directive ale unora care nu au nici o legatura cu noi, dar vor ei neaparat ce nu au la ei acasa, vor bunurile noastre. Cer cu vehementa nationalizarea bunurilor noastre, dar si pedepsirea aspra a celor care au tradat tara si oamenii ei. Aspru sa fie pedepsiti cei care nu au fost patrioti, dar primind foloase materiale, au dat pe nimic resursele noastre, bogatiile noastre, mijloacele noastre de trai.

  • parerea mea  adrian   2016-09-09 - 20:15

    nu suntem constienti ca suntem sub alta comanda,decat cea nationala? am vrut ue si nato,ne-am cedat suveranitatea economica si politica.globalizarea nu este pentru CATEI !jucam cum ni se canta .daca declara in timpul mandatului ce faceam?i se facea alt dosar,dar cine este atent nu are nevoie de lucruri spuse in clar.diplomatia face mai mult decat un razboi !

  • o gluma   Giuvaeru   2016-09-09 - 20:39

    NATIONALIZAREA CERUTA +PERTINENTA SI CORECTA+ DAR EA ACUM ESTE PE POST DE GLUMA CU SERVITORII CONDUCATORI>

  • Reconsiderări necesare.  Viban   2016-09-09 - 22:04

    Sunt român, trăiesc în România și aci mi-am făcut studiile, am servit în slujba Măriei Sale Omul Bolnav aproape 40 ani iar acum mă surprinde neplăcut ”vânarea” liderilor de opinie folosind instituțiile Statului de Drept. Consider că acțiunile, opiniile despre probleme sociale și politice care nu afectează integritatea și evoluția Statului nu trebuie să fie incriminate ca infracțiuni ori fapte penale. Organele de anchetă și Justiție au un câmp vast de exprimare în lumea criminalității, evaziunii, ”tunurilor” economice date cu ocazia privatizărilor frauduloase . În egală măsură trebuie să ne promovăm și respectăm liderii de opinie cu largă expunere externă și internă și nu să ne ”devorăm” cu tenacitate pe toți cei ce se exprimă românește. Cine ține la România ține și la valorile ei reprezentative. ”Vânarea” și anchetarea foștilor ori potențialilor exponenți ai României decredibilizează instituțiile Statului de Drept și crează sentimentul că România este o ”pușcărie” în care mai devreme ori mai târziu toți liderii vor ajunge. Cine crează aceste legi și instituții ? Mai este România o țară liberă cu aspirații europene când toate ușile îi sunt închise ? România aparține generațiilor ce ne-au precedat și celor ce ne urmează. Ea poate și trebuie să fie mare, bogată , important pol economic social, cultural, economic, turistic și spiritual al Europei. Nu-i distrugeți valorile !

  • BANII  Jean Valjean   2016-09-10 - 00:35

    Ca sa se faca nationalizare (imposibil de realizat) trebuie ca statul roman sa aiba banii necesari pentru plata daunelor celor care au cumparat activele respective pe baza contractelor perfect valabile.(acesti bani sunt imposibil de gasit). Mai exista un mod de a face nationalizare: lovitura de stat cu sprijinul armatei (care armata?). Asadar utopia dvs. este laudabila ca intentie dar imposibil de realizat practic.

  • Aveai obligatia de cetatean  dan   2016-09-10 - 12:07

    Cine in afara de caracterul tau infect te-a impiedicat sa iti pui streangul de gat in slujba interesului national ???

  • Desteptarea !,Caci mult se doarme ,in vremurile din urma ...  Dumitru Calin    2016-09-10 - 19:49

    Doamne ajuta ! Uneori se mai trezeste constiinta unora ,ca sa de-a in vileag ADEVARUL . Deci noi majoritatea barbatilor si chiar femeile ,oare Nu stiiam acest lucru ,oare Nu se vedea ,oare roadele lor nu spuneau totul ,asa cum o spune ,el acum . Deci ,sa ne organizam ,sa ne apropiem de Dumnezeu ,care doreste si sa facem ceva ,pt. viitorul copiilor nostrii ,altfel vom fi de plans si de judecat ,de copii nostrii ,caci am stat linistiti ,in case ....

  • texte lege,  tita    2016-09-30 - 10:13

    eu din 2013 ,pub , si se dezbate ,pri toate trusturi de tv , eu am criticat europa , am fost contra europei , neau dezbracat ,de tot ,mai avem slip ,adica chiolti ,si e direct original, daca sar da tot ceam publicat ,din 2013-2016 /am luauo spre /asia /toate tv din romania , ori sunt legate sa transmit ,ca romania se numeste ,uk rusia , nimeni nu te da afara ,decit ,tv prin manipularea cetatenilor ,toAte tv din ro , sunt complice la ,destabilizarea intregi tari , te uiti la un prostavan de , radu tudor , el pe cine linge , mircea badea , etc , te uiti la celalate tv ,realitatea tv / romania tv / etc , fiecare /televiziune din romania , suge la un instrument , ca sa traiasca , fiecare trage pe turta lui , om destept ce la facut mama ,la tv , / cum sa dea ,cei de la realitatea cu , basim de pamint , jmecherie ,ala cum cheama , spune ca e ,proprietar la national tv , GHita asa , da nul vede nimeni ,prin trust ,national ,sil vede /pe la toate trusturiu ,tv basist , ultima speranta , revolutia 2 , pina nu dispare ,clan basisti , romania moare , [519992]RUSINE GUVERNATI ROMANI , OUT ,

  • ROMANIA EROR /UE/  TITA   2016-09-30 - 10:31

    ROMANIA TARA TUTORIAL .ROMANIA INTERZIS O TARA CA AFARA , ROMANIA BINE PENTRU COMUNITATEA /UE ARE UNDE SASI VINDA PRODUSELE , CHANGERIGENE , UE /POATE VINDE CHANCER IN ROMANIA /ROMANIA NU POATE VIDE CHANCER ,IN EUROPA , FINDCA SE CHEAMA ROMANIA , DACA TU , SEF DE STAT NU EI IN , MUSCHI , TOTA COMUNITATEA ,UE , VEDEM CE SE INTIMPLA . UNDE , COMISARI /UE RO , ESTI A 7 TARA DIN /UE / SI SE PISE PE TINEV , O TARA CU 500,000,DE LOCUITORI /ESI DIN BLOC UE SI IAO SPRE , ASIA , AUSTRALIA ,ETC / CHINA / DAUO DRACUI /DE /UE / EI PUN PRET /UE /SI SSALARI CAN ROMANIA / DUTE DRACUI DA EUROPA / AM FOST IN EUROPA , AM VAZUT CU CE SE MANICA , CACA PE PIINE .[519992]30-09-2016/YOUR /

  • Sfaturi si la noi e   Jase   2016-10-05 - 14:37

    Sfaturi si la noi e frumos sigur, mai ales ca tot orasul se imbraca in Rosu, toate cafenele si cluburile au programe pt insddgortiti!Anara sper sa il vad si eu de Valentine's nu de alta dar imi doresc mult sa ajung o data la Carnaval!Miha.ela asa si eu :)

  • Sfaturi si la noi e   Jase   2016-10-05 - 14:37

    Sfaturi si la noi e frumos sigur, mai ales ca tot orasul se imbraca in Rosu, toate cafenele si cluburile au programe pt insddgortiti!Anara sper sa il vad si eu de Valentine's nu de alta dar imi doresc mult sa ajung o data la Carnaval!Miha.ela asa si eu :)

  • frectie la picior de ciung  CorradoCatani   2017-02-06 - 07:35

    @ CEnzura, ai raspuns : "vlad tepes, nu e nevoie de niciun luptator. Nationalizarea e solutia." Bun, si nationalizarea cum plm o faci? Frecandu-te la pula incruntat, cu trocu plin de bere, incrustat de kkt pe fotoliu ?! Hai mai las-o-n plm, nu va eschivati, ca tot la iures se ajunge!

  • NATIONALIZARE resurselor , cofiscarea averilor .si retrocedate sàracilor.  Ion BAICU    2017-02-15 - 16:46

    Case gratuit pentru pentru cei ce fac dovada cà nau ,RELANSAREA AGRICULTURI IN BÀRÀGAN,DOBROGEA,RELANSAREA INDUSTRIEI CON. DE MASINI AGRICOLE, RESURSE MINERALE AVEM ,INTRODUCEREA STGIULUI MILITAR OBLIGATORIU........MÀRIREA NR DE SUBOFITERI IN MINIS. DE INTERNE CU 300 de miii fatà de cel actul ,SI TOATÀ POPULATIA APTÀ DE MUNCÀ SA LUCEZE , DECI FICARE INDIVID SÀ PRESTEZE MUNCÀ.

  • Lucrul cel mai important,   Savulescu Ion   2017-02-16 - 00:01

    Sunt deacord si sustin sa se faca nationalizarea tuturor resurselor naturale ale ROMANIEI.

  • pt fluierul.ro  Dac Liber2   2017-02-16 - 11:59

    Cand vezi ca mult peste 60% din fondurile de investitii merg in zona bucuresti muntenia oltenia....vii cu cacaturi de astea. Nu ti-e rusine psd-ist infect?Cica auzi la el ca vezi doamne UE vrea sa ne ieie Ardealul. Sincer dupa cum vad ca au fost acordate fondurile pt dezvoltare as fi deacord. Cum cacat sa dai de 13 ori mai multe fonduri pt teleorman decat pt Cluj?..ia explicati-mi mie fluierul.ro???..in conditiile in care Cluju e unul din principalii contribuabili la bugetul tarii. Sa dea dumnezeu sa vad ziua aia in care va fi Transilvania autonoma...sa va vad atuncea ce o sa va dea cacatu de Dragnea.

  • De acord  Elisabeta Brănoiu   2017-02-28 - 21:17

    Sunt deacord si sustin sa se faca nationalizarea tuturor resurselor naturale ale ROMANIEI.