02:32
Comentarii Adauga Comentariu

Europarlamentari români au semnat pentru Desființarea României. Atenție pe cine trimiteți europarlamentari. Renate Weber și Mircea Diaconu au semnat manifestul Spinelli care susține o Europă Federală și Desființarea Statelor Naționale

Foto: Mircea Diaconu, fost actor și actual europarlamentar. Acesta e individul care dorește dispariția României ca stat național unitar.

Iată ce semnează actorașul Mircea Diaconu, alături de Renate Weber și de Marinescu Marian Jean, toți europarlamentari români la Bruxelles:

"Soluțiile naționale nu pot furniza soluții adecvate. (...)

Soluțiile naționale aparțin trecutului.

Scopul nostru este o Europă Federală, o Europă post-națională"

sursa: spinelligroup.eu/sign-manifesto

Le reamintim acestor indivizi că au semnat împotriva Constituției României:

Statul român

ARTICOLUL 1

(1) România este stat naţional, suveran şi independent, unitar şi indivizibil.

Dacă despre Renate Weber (PNL/Alde/Soroș) nu se mai miră nimeni, ea fiind demult mâna dreaptă a lui George Soros în România, suprpriza vine din partea actorașului Mircea Diaconu, despre care aflăm că-și dorește cu ardoare desființarea Statului Național Român

Cu alte cuvinte individul își dorește cu ardoare, desființarea României ca Stat Național Unitar.

De unde atâta ură împotriva Statului Național Român, stat care l-a făcut europarlamentar?

Reamintim cititorilor noștri că atât Renate Weber cît și Mircea Diaconu au fost susținuți cu disperare de Antena 3

Asta ca să vedeți ce jocuri "progresiste" joacă și răspopitul Mihai Gâdea. Și ca să vă dați seama și cine sunt cei de peste Ocean care îi tot premiază pe cei de la Antena 3.

Feriți-vă și de Antena 3.

Cine a fost Altiero Spinelli? UN COMUNIST care a militat pentru o Europă Federală și pentru desființarea Statelor Naționale. Așa cum veți vedea mai jos de-abia am scăpat de internaționalismul bolșevic al Anei Pauker, al lui Lenin și a lui Stalin și ne paște un altul: un bolșevism 2.0, cel al unei Europe Federale.

Omul politic italian Altiero Spinelli (1907-1986) a fost iniţiatorul unui proiect de tratat pentru instituirea unei uniuni europene federale, prezentat de Parlamentul European – aşa-numitul „plan Spinelli”.

Acesta a fost adoptat de Parlament în 1984, cu o majoritate covârşitoare, şi a reprezentat o sursă importantă de inspiraţie pentru consolidarea tratatelor UE în anii ‘80 şi ‘90.

La vârsta de 17 ani, Spinelli s-a înscris în Partidul Comunist, acţiune care a condus la încarcerarea sa de către regimul fascist italian între 1927 şi 1943.

La sfârşitul războiului, a întemeiat în Italia - Mişcarea Federalistă.

A fost consilier al altor personalităţi federaliste europene ca: Alcide de Gasperi, Paul-Henri Spaak şi Jean Monnet.

Jurist de profesie a promovat toata viata construcția unei Europe Federale în care Statele Naționale vor dispărea.

Ca membru al Comisiei Europene, a fost responsabil cu domeniul politicii interne, în perioada 1970-1976.

Timp de trei ani a fost deputat din partea Partidului Comunist Italian, înainte de a fi ales membru al Parlamentului European, în 1979.



Iată Manifestul "Spinelli" lansat la Bruxelles - manifest semnat și de Mircea Diaconu și de Renate Weber

sursa: spinelligroup.eu/sign-manifesto






Evolutia Renatei Weber, actualmente europarlamentar

Foto: Renate Weber, fosta coordonatoare a Rețelei Soros din Romania, in prezent europarlamentar, militând alături de George Soros pentru Independenta Kosovo și pentru destrămarea Serbiei.

Politicianul Renate Weber este născută la 03 august 1955, in Botoșani, într-o familie de artiști. Tatăl era dirijor, mama actriță, sora a studiat la Conservator.

A absolvit in anul 1979 Facultatea de Drept a Universitatii din Bucuresti și a profesat avocatura în capitală până in anul 2004.

În 1994 era visiting scholar la Columbia University, New York și a urmat cursuri de drept și cursuri de relații internaționale la School of International Public Affairs.

A fost președinta Fundației Soros, fosta Fundație pentru o Societate Deschisă, între anii 1998-2007.

Ce funcții a mai avut:

In ianuarie 2000 a fost judecătoare la Curtea Europeană pentru Drepturile Omului de la Strasbourg.

Din 1997 pana in 2003 a fost lector la Scoala Națională de Studii Politice si Administrative, în 2003-2004 a fost lector la Facultatea de Istorie din cadrul Universității București.

În anul 2005 - a fost lector la Institutul National pentru Magistratură din capitală.

În perioada 2004-2005 a fost consilier prezidențial al lui Traian Basescu, pe probleme constituționale și legislative. A demisionat din motive de sănătate.

Din anul 2007 este deputat in Parlamentul European, in 2008-2009 a fost șefa delegatiei PNL. In prezent este afiliata in parlamentul european la grupul ALDE. In 2008 și in 2009 a fost șefa Misiunii Uniunii Europene de Observare Electorală in Ecuador si Bolivia.

Este presedinta executiva a Centrului de Resurse Juridice si membra in numeroase organizatii nationale si internationale de drepturile omului.




Cititi si:

Mircea Diaconu cel care a semnat pentru desființarea Statului Național Român ne ia de proști. El se face că nu înțelege ce înseamnă o Europă Federală în care Statele Naționale vor fi desființate. Ce a declarat Diaconu după ce am publicat ce a făcut.

Care este programul politic al lui SOROS, si al oamenilor din jurul sau organizati in Democracy Alliance, program pe care SOROS il propaga prin ONG-urilor sale dar si prin oameni bine infipti in institutiile publice din diverse state


(Fluierul)


Linkul direct catre Petitie

CEREM NATIONALIZAREA TUTUROR RESURSELOR NATURALE ALE ROMANIEI ! - Initiativa Legislativa care are nevoie de 500.000 de semnaturi - Semneaza si tu !

Comentarii:

  • Tradatotii   Eugen   2016-01-20 - 08:41

    Nu este prea mult de comentat ! Niste canalii care si-au tradat tara ! Au profitat de naivitatea si lipsa de cultura politica a celor care i-au votat ! Din pacate nu se poate face nimic atat timp cat populatia nu are reactie fiind puternic manipulata de presa, care la randul ei este aservita intereselor antinationale .ROMANI TREZITI-VA !

  • nationalizarea tuturor resurselor  stefan   2016-01-20 - 08:56

    ROMANII IMBECILI

  • NATIONALIZAREA TUTUROR RESURSELOR NATURALE ALE ROMANIEI   CAMELOIA VIRTOPEANU   2016-01-20 - 09:46

    NATIONALIZAREA TUTUROR RESURSELOR NATURALE ALE ROMANIEI

  • ADIO UE FASCISTA cu toti tradatorii POPORULUI ROMAN!!!  dr.ADRIAN TATU   2016-01-20 - 09:51

    GENOCIDUL asupra POPORULUI ROMAN este IMPRESCRIPTIBIL si JUDECATA SE APROPIE!!!!!! www.facebook.com/photo.php?fbid=1713325855568898&set=o.695393927263090&type=1&theater

  • Tradatori romani la Bruxelles  Radu   2016-01-20 - 10:02

    Renate Weber e evreica ascunsa sub nume nemtesc deci nu e mirare ca urmeaza agenda propriului trib. Diaconu, probabil ca e "useful idiot". Sau mai rau, oportunist deci tradator constient, ca toti bruxellistii.

  • petitie  DINUT GHEORGHE   2016-01-20 - 12:00

    diacon ca si ceilalti parlamentari europeni si nationali sant niste TRADATORI DE NEAM SI AR TREBUI IMPUSCATI ASA CUM SPUNE IN CONSTITUTIE ,,, SI DACA NU ARE CINE TREBUIE URGENT DECLANSAT UN NOU 1907 ,,, CU CONFISCAREA AVERILOR , ,, DESTEAPTATE ROMANE ,, PANA NU E PREA TARZIU CAND VOM MURI INCET DAR SIGUR !!

  • nationalizare  ghenghe victor   2016-01-20 - 13:18

    Va felicit trebuia facut demult.Succes.

  • NOUA ORDINE MONDIALA  Vasile   2016-01-20 - 13:22

    Mircea,greselile EUROparlamentarului Diaconu sunt CRIME,caci in urma lor SUFERA MILIOANE DE OAMENI NEVINOVATI...

  • urgentarea tragerii la raspundere a tradatorilor de nem si tara si judecarea lor odata cu confiscarea atot ce au furat  Dia Viorica    2016-01-20 - 13:44

    de acord cu cu toate titlurile de mai sus

  • eroare sau nu  popp   2016-01-20 - 17:18

    De ce apare Renate Webr pe lista de doua ori? Este asta olista oficiala? Aveti o sursa de incredere? Credeti ca or fi inteles oamenii astia ce fac?

  • ai linkul semnatarilor in articol www spinelligroup.eu / sign-manifesto  ionel v   2016-01-20 - 20:41

    Da e LISTA OFICIALA.....ai linkul semnatarilor in articol www spinelligroup.eu / sign-manifesto Verifica-l singur Asa apare Weber de doua ori si acolo....s-o fi inregistrat de doua ori ca semnatara

  • Europarlamentari romani  Marian Bebe   2016-01-21 - 09:22

    Ce mijloace diavolesti sunt folosite pentru a-l intoarce pe Diaconu contra celor care l-au trimis la un salariu bun?

  • Rusine mare tradatorilor !  Dumitru   2016-01-21 - 10:12

    Sa va fie rusine tradatorilor....Roamania nu este a voastra si nici a lor,ci a urmasii,urmasilor nostri!!!Tara noastra exista din veacuri,si nici nu va disparea in vecii vecilor,amin !Intelegeti neamuri si va plecati ca Dumnezeu este cu noi!!!

  • bani in timpul liber  lore   2016-01-21 - 12:49

    Lucreaza de acasa! Esti o persoana care vrea sa castige bani online? Nu ai loc de munca? Ai datorii si nu mai stii cum sa scapi de ele? Sau vrei doar niste bani in plus, pe care sa-i castigi in timpul tau liber? Aici este ceea ce cauti! Simplu, rapid, clar si eficient! Totul e pregatit pentru tine! Trebuie doar sa ne cauti la adresa de email: leuca_lori@yahoo.com

  • cine esti?:  florin   2016-01-21 - 12:53

    cine est tu acela care tot critici ANTENA 3, nu cumva sustii PNL in frunte cu IOHANIS? ce-au facaut pana acum (si-au facut pensii speciale)cand sunt o droaie de oameni care abia isi duc traiul de la o zi la alta,pensionari cu 300 de lei ,handicapati grad 1 cu 300lei ce ce nu le ajung nici de medicamente? Parerea mea e ca ANTENA 3 a criticat toti infractorii chiar de au fost si sunt oameni politici,o parte mai bine spus.Faci cumva parte din cei ce au furat ROMANIA? CRED CA DA Numai dumnezeu pote sa ii pedepseasca pe aceia ,organele abilitate dorm sau cea mai buna varianta sunt partasi la sumele de bani neimaginabile care sau papat fara a realiza nimic.Unde sunt cei cercetati de DNA si gaziti vinovati----arest la domiciliu---- asta crezi tu ca e dreptate? Daca ai bunul simt incearca macar sati raspunzi tie la aceste intrebari eu oricum mam saturat de palavre.mai bine sa ne conduca altii decat javrele aste ordinare

  • pensionar  ANA ISAC   2016-01-21 - 13:37

    AFARA DIN CONDUCEREA TARI A CELOR CE AU LEGATURA CU SOROS SI PROECTELE LUI AFARA SOROS DIN ROMANIA CONFISCAREA AVERILOR TRADATOTIILOR PINA LAULTIMUL RIND DE HAINE PE SRTADA CA ROMANI DIN STRAINATATE LA MUNCA CU ZIUA FOARTE URGENT NATIONALIZAREA SI INVENTARIEREA TUTUROR RESURSELOR AVUTIA ROMANIEI SCOATEREA DIN MINA TRADATORIILOR DE TARA SI NEAM ALEGERII ANTICIPATE PENTRU A CURATA ROMANIA DE TRADATORII DE TARA TINERII CRESTIINI VOTATII PENTRU A SCOATE TARA DIN CE ESTE ACUM CUM SI A PERMIS CA IN NUMELE ROMANILOR SA SEMNEZE CE A FACUT E TRADARE AFARA CU EA DIN FUNCTIA DE EURO PARLAMENTAR NE A VINDUT CA NEAM POPOR SI TOTII EURO PARLAMENTRII TRADATORI VINZATORII DE NEAM SI POPOR EI CAUTA FARMITAREA ROMANIEI CA IUGOSLAVIA IN FATA LEGI CU EURO PARLAMENTARII SA RASPUNDA IN FATA DOMNILOR SE IVIRT IN MORMINT DOMNITORII ROMANI CE NEAU LASAT O TARA SI SA AJUNGEM O COLONIE A TARILOR BOGATE POPORULUI DE TRADARE AU INCALCAT CONSTITUTIA SA RASPUNDA SA SE ANULEZE SEMNATURIILE LOR CE URMARESC DOAR CE MAI POT DUCE DIN ROMANIA TINTA LOR SI SOROS E ROSIA MONTANA PROTESTAM ROMANI NU VEDETI CIT RAU AU FACUT ROMANIEI SI FAC ACESTII TRADATORII DE NEAM SI POPOR ROMAN

  • Papagalul de scena.  Constantin Ungureanu   2016-01-21 - 14:13

    Mai nenorocitule, te-ai gandit la mormintele stramosilor nostri, la sangele varsat de ei ca noi sa treim intr-o tara libera? Diaconule. stii ce faci tu prin atitudinea ta? I-i chemi pe ce-i cu steagul negru, si prima victima a lor vei fi tu!!

  • Tradatorii de la ANTENA 3 !!!   Mihai   2016-01-21 - 17:23

    Astia de la Antena 3 ne-au prostit seara de seara sa-l votam pe Diaconu ca e bun si uite ce face el acolo la Bruxelles ! Huoooooo tradatorilor !!! Bine ca stim acum cu cine avem de-a face si sa nu-l mai votam nici pe el si nici pe cei care apar la Antena 3 !!! Tradatorii de la ANTENA 3 !!!

  • Chiar asa Nea Mircea?  gugy   2016-01-21 - 18:33

    Esti si mata tradator? Pai de a-ti luara teatrul din Bucuresti,si ajunsesi la Bruxeles,sa ne tradezi,pentru ce cauza!? Aveam incredere ca ne vei aduce schimbare si bunastare,dar de ne inseli asteptarile,si ne faci de ras,te ducem la Portita,sa scrii romane!

  • doctor in fizica  oproiu constantin   2016-01-21 - 19:29

    De sute de ani militam pentru independenta.Suntem o tara deosebit de bogata, nu cred ca a sosit momentul sa impartim aceste bunuri, adica sa fim de acord cu jefuirea tarii de catre cei puternici.Rusine celor care au semnat.

  • Romania este ,,DACIA''  Pensionar   2016-01-21 - 21:10

    De acord cu NATIONALIZAREA tuturor bogatiilor ROMANIEI/DACIEI!!!

  • mr  vivi   2016-01-22 - 01:35

    Noua ordine mondiala proorocita i n Biblie se pare ca tot la Roma se naste. Babilonul, aceasta curva a desfriului care se numeste comert , globalizare, FASCISM BURGHEZ. Cei care au semnat vor fi judecati, noi insa trebuie sa ne pregatim de ultmele ceasuri ale omenirii in aceasta forma , umana!

  • Părere  mircea ordean   2016-01-22 - 16:57

    NIȘTE GAZETARI ÎN ADEVĂRATUL SENS AL CUVĂNTULUI. Adică gata să zgîndăre orice angoasă de-a noastră. (angoasă fiind teama aia pe care nu poți pune vorbe.) . „Europarlamentari români au semnat pentru Desființarea României.” . . LA CARE EU ÎNTREB UNDE E PROBLEMA, că s-ar desființa România. Și-aștept ca revoltații / îngroziții să lege două vorbe, ce e rău în asta. . De unde senzația cî îi sperie noutatea/ineditul situației, și nu că atunci vin dujmanii și ne scurtează de cap.

  • Pentru Mircea Ordean  Stefan Grindu   2016-01-23 - 15:40

    Mai Ordean! Tu esti roman sau evreu sub acoperire ? Cred ca nu esti roman, pentru ca altfel nu ai avea tupeul sa ceri argumente pentru nedesfiintarea Romaniei. Nu meriti in orice caz cetatenia romana. Ar trebui sa ti se ceara inapoi toti banii care s-au cheltuit pentru educatia ta, sa ti se retraga cetatenia si sa fii expulzat. Unde ? Oriunde, dar expulzat.

  • Cristi...printre cel  Christian   2016-02-18 - 00:27

    Cristi...printre cele mai reusite :)@ Andreea : Ma bucur ca nu sunt sinurgul :D@ Adi : Chiar sa iti faci ...merita :) Mersi fain pentru vizita si te mai astept :)

  • Parlamentarii de rahat  anca   2016-03-12 - 03:14

    Pentru nimeni nu cred ca-i o surpriza sa existe astfel de oameni-toate scursurile- in PARLAMENTUL EUROPEAN.Numai uitand-u-te la figurile lor iti poti da seama cat sunt de tampi astia care sunt cred romani ca ai care sunt jidani n-au niciun sentiment pentru tara asta decat telul de a o distruge.Astia care va spuneti romani si ati semnat pentru desfiintarea tarii ca stat-BLESTEMATI SA FITI! Ca sa-l dam afara pe soros trebuie sa-i inchidem puii lui;macovei,weber renate,pipide,ungureanu,e una pe la liberali care i-a fost presedinta a asociatiei soros in Romania,dar nu-i usor,si-au intins tentaculele peste multe capete.Vai de noi!

  • Operator calculator de acasă!  dan motica   2016-05-09 - 10:09

    Vrei sa castigi bani in timpul liber? Nnimic mai simplu: vino in echipa noastra, studiaza cele 12 lecii pe care ti le oferim gratis si vei avea instrumentele necesare … SPOR LA TREABA SI LA BANI!!!! VALABIL PENTRU TOATE LOCALIATILE! NU iti oferim bani, ci posibilitatea de a munci 2-3 ore pe zi in timpul tău liber, acasa, pentru a castiga bani! Cautam urgent colaboratori part-time pentru activitati de promovarea electronica a cartilor. Acest proiect vizeaza si piata americana a cartilor electronice. Oferim contract de comision. Poti sa faci bani frumosi, legal, cu plata SIGURA pt. munca ta, primesti afacerea la cheie cu metoda de lucru pas cu pas, impreuna cu dovezile de castig. Nu vinzi, nu convingi oameni, nu iesi din casa!Iti trebuie doar un caluclator cu conexiune Internet, cunostine minime de utilizare PC, perseverenta si rabdare. Incepe chiar acum trimitand mesajul “Detalii PROIECT” la adresa de e-mail munca-online-de-acasa@hotmail.com

  • Carui, Continent apartii, mai Romane?  Decebal   2016-06-27 - 06:35

    Despre ce ai vrea tu, sa discutam in parlamentul Euopean? Despre statutul Nationalist al Romaniei? Oare nu, ne instigi tu impotriva semenilor nostrii? Despre ce Nationalism ne vorbesti prietene. Tu, esti Prost? Fa un serviciu Universului! Fa-ti Seppuku!

  • Oj naiwna, nalRua...  Adele   2016-07-20 - 02:31

    Oj naiwna, nalRua....wegniamin ma tylko DWA ważne punkty -Punkt pierwszy- administracja ma zawsze rację !Punkt drugi- jeżeli administracja nie ma racji, patrz Punkt Pierwszy !!pozdr.:))))

  • În cine avem încredere;Cum și când ?  pensionar gr.1 Stefan Costache   2016-07-20 - 16:32

    Doamne!am trait sa o văd și pe asta,nici prin cele mai urâte vise nu mi s-a arătat ca noi romănii să ne trădăm, să ne facem de rușine întregii europe.Nu-i de ajuns că suntem huliți de alte națiuni.Cum putem să ne păstrăm integritatea,onoarea că suntem români,ce moralitate aveți?Noi poporul v-am trimis în parlamentul european să ne apărați și să mențineți drepturile care cu sânge le-am cțștigat.Cum de a-ți ajuns la concluzia ca Romănia să fie desființată,nu va-ți născut,trăit,învățat în această țară,deci sunteți niște intruși cu toți acei care vă susțin trădănd națiunea română:Rușine,lăsaține de nu....Și voi televiziunile și presa îi afișați și-i promovați ca politicieni demni să ne reprezinte.Sunteți o putere în stat@DESFIINȚAȚII@ Președenția,guvernul,parlamentul și celelalte org.a puterii,cum pot permite ca acei trădători să denigreze statul? D-lor.demnitari,au trecut peste 25 ani și nu s-a realizat nimic pe plan social,trăim în sărăcie,netratați medical,(sănătate)învățământ,(f.m.copii analfabeți)fără locuri de muncă,corupție și clanuri mafiote.După părerea mea îmaxim un an se pot reglementa și stopa,anihila.

  • Prostul Romică  cili   2016-09-18 - 09:55

    Apăi mă Romi, tu ești tare prost. Ce ț-oi mai cărti io fo două părechi de palme...

  • NEICA NIMENI DE ROMANICA  DOREL BADIU   2017-07-24 - 14:51

    NU VA FI LUATA IN SEAMA , ACORDURILE CELOR DOI BUNI ROMANI, DE CE A PLECAT ANGLIA ? CE FACE POLONIA , UNGARIA, CARE AU COLOANA VERTEBRALA.

  • Haida - de ...  El Condor   2017-07-24 - 16:16

    Sa fim seriosi : COMUNISMUL NU A EXISTAT NICIODATA (CEL PUTIN IN FORMA PREZENTATA PROSTIMII SPRE SACRALIZARE) SI NICI NU VA EXISTA ASA CEVA VREODATA . Vor fi doar MOFTURI ALE CHAZARILOR PENTRU A DEVENI STAPANII DEPLINI AI PLANETEI . Mai departe ... fecale amestecate cu mofturi ALE CONDUCATORILOR de facto AI TERREI ...

  • ce-ar merita "parvenitii""?????  sandu   2017-07-26 - 20:29

    dupa umila mea parere si cred ca sant continuator a ceeace ma invrednicit stramosii mei de a nu uita ,a exista si continuare a ceea ce nea lasat cei care au fost sant si vor ramane ""In vecii vecilor ,sa ne Iubim ""GLIA""cea Stropita cu Sudoarea Si Sangele celor Care au stat Pavaza Cu Piepturile Goale sa nu fim """""SLUGILE NIMANUII """ Cu atata Nerusinare>Nesimtire si fara Pic de Remuscare Vine CINE IO FII ZIS<>DIACONU-TRADATORU ::Si Vrea nici mai mult nici mai Putin decat .Ce Zic Parintii,Fratii Si toata suflare Satuluii TAU???????????

  • Mai bine federalizare decat furtul pe fata al parlamentarilor  pastrama gheorghe    2017-07-28 - 14:11

    Nu stiu cine a scris articolul dar cred ca este din presa de opozitie .Nu am vazut articole asemanatoare cand Monica macovei ponegrea Romania,cred mai degraba in federalizare asa ca in Germania sau chiarSUA decat sa ne fure Dragnea ,Blaga ,Videanu ,Udrea si multi altii.