00:29
Comentarii Adauga Comentariu

POZA ZILEI: Boicot grecesc la magazinele germane LIDL. Nu vezi nici tipenie de om. ASA AR TREBUI FACUT CU MAGAZINELE IKEA DE LA NOI. Ikea tocmai a cumparat 36 000 de ha de padure la noi



Propuneti va rog la comentarii lista de firme de la noi care ar trebui sa pateasca la fel

Update Ca sa nu se mai indoiasca nimeni de autenticitatea stirii mentionam ca pozele sunt facute miercuri 15 iulie (deci nu duminica) iar sursa este katohika.gr: Κεντρικό lidl Σερρων!!! Αδειο.!!! Μπραβο Σέρρες.!! in traducere: "Lidl Central din [localitatea] Serres !!! Gol. !!! Felicitări Serres. !!"

Cititi si VANZAREA TARII CONTINUA. Ikea a cumpărat 33.600 de hectare de pădure în România adica 0.5% din Padurile Romaniei. Inca 40 de IKEA si 'am scapat' de paduri. O sa fim tara in care teritoriul ei nu va mai apartine cetatenilor romani.


(Fluierul)


Linkul direct catre Petitie

CEREM NATIONALIZAREA TUTUROR RESURSELOR NATURALE ALE ROMANIEI ! - Initiativa Legislativa care are nevoie de 500.000 de semnaturi - Semneaza si tu !

Comentarii:

  • IKEA  Cosmin Simion   2015-07-19 - 15:36

    Iti dai seama ca la acest magazin IKEA lucreaza romani, care au familii de intretinut, care au datorii la banci, din ce mai traiesc daca nu mai cumpara lumea de la ei ca asa vrei tu?!

  • Nationalizarea tuturor resurselor naturale ale Romaniei  Daniela Dumitru   2015-07-19 - 15:37

    Este trist faptul ca stramosii nostri au luptat, sangerat si murit pentru a intregi o tara pe care guvernul nostru o vinde fara rusine..

  • dece boicot?  sorin   2015-07-19 - 16:32

    nu-i prost cine cere , e prost cine da!

  • dece boicot?  sorin   2015-07-19 - 16:39

    dupa aceea daca vor taia nu-i sigur ca nu vor impadurii iar . asa cum ai scris e vorba de o resursa ,ce trebuie folosita ca oricare alta iar investitiile facute de marile corporatii (si nu "vanzarea tarii" cum socant vrei sa sune articolul tau) ar trebuii sa ne bucure.

  • Stii ca in tara lor n-au voie sa taie padurile?  ionel v   2015-07-19 - 16:44

    Sorine, stii ca in tara lor n-au voie sa taie padurile? Si-au gasit prostii la noi in tara, ca sa ne rada padurile... Mearga la ei in tara si sa-si taie padurile acolo. Noi mergem la ei sa le cumparam si sa le taiem padurile?

  • OMV  Adrian   2015-07-19 - 16:53

    Daca mergem dupa modelul grec ar trebui sa boicotam OMV-ul si Petromul. Cat despre comentarilul lui Cosmin, stai linistit ca sunt destule corporatii la care sa fie romanasi nosti slugi pe salariu minim pe economie.

  • Subscriu OMV ar trebui boicotat doar ca petrolul se vinde oricum si-l va exporta  ionel v   2015-07-19 - 17:06

    Subscriu OMV ar trebui boicotat doar ca petrolul se vinde oricum si-l va exporta Dar tot ar merita

  • ikea  Andreea   2015-07-19 - 17:49

    Rog "jurnalistul" care a scris titlul sa se informeze/documenteze/verifice inainte de a scrie practic orice. IKEA detine un singur magazin in Romania - asadar nu exista "magazinele" la care se face referire in titlu.

  • Tu cauti de lucru , eu am o oferta !  Dumitru   2015-07-19 - 18:54

    Tu cauti de lucru iar eu am o oferta ! Esti invitat sa castigi bani si tu si eu . Hotarasti singur.Oamenii care nu reușesc să facă bani sunt în general influențați ușor de opiniile altor persoane.Oricum lucrezi . Faci asta sub autoritarea unui sef ( unu la o localitate daca se nimereste om de treaba ) sau lucrezi cu un prieten ( si din acestia trebuie sa alegi ) .Persoana cu o minte închisă la orice subiect, rareori reușește. Putin curaj si vei vedea cata dreptate am avut. Putem discuta despre asta . Aici tu esti sefu ! email: dumitrur925@gmail.com

  • ionel v spui numai tampenii  ionut   2015-07-19 - 22:42

    nu te supara prietene dar habar nu ai ce vorbesti,si asta ti-o spune unul care munceste,traieste si locuieste in suedia de 5 ani.si la ei se taie padurile si se taie destul de mult dar tu daca nu ai fost niciodata nu ai de unde sa stii.in schimb stii sa iti dai cu parerea,tipic romanesc.nu spun ca au facut bine ai nostri ci ca ar trebui sa va documentati mai bine inainte sa deschideti gura

  • .....  vasle tomozei   2015-07-19 - 23:55

    si eu sant

  • Cine si de ce a vandut zeci de mii de hectare de paduri ?  Marius M   2015-07-20 - 07:13

    Exista dovezi,documente care sa ateste afirmatia asta? Cine a vandut o suprafata atat de mare si de ce a facut asta ? Sunteti siguri ca e adevarat sau e o manipulare? De exemplu se fac afirmatii nefondate in presa cum ca intr-o stenograma cutare persoana importanta a recunoscut ca a facut o ilegalitate. Dar publica cineva stenograma ? Cu antet si semnaturi oficiale ca orice document legal ? NU. Doar niste texte care pot fi foarte usor inventate pentru a manipula. Nu va lasati dezinformati si nici manipulati.

  • Nici vorba de asa ceva  Marius M   2015-07-20 - 07:19

    Spune cineva care alaltaieri s-a intors din Grecia ca era aglomeratie la LIDL si se bateau pe oferte. Poate magazinul din poza e fotografiat duminica dupa ora inchiderii.

  • Nici vorba de asa ceva  Marius M   2015-07-20 - 07:50

    Spune cineva care alaltaieri s-a intors din Grecia ca era aglomeratie la LIDL si se bateau pe oferte. Poate magazinul din poza e fotografiat duminica dupa ora inchiderii.

  • Ionut nu minti  ionel v   2015-07-20 - 09:09

    Ionut nu minti te rog: se taie si la ei dar volumul care se taie e infinit mai mic (arbori bolnavi etc..) si padurile sunt mult mai bine protejate. Deci practic nu se taie ceea ce e sanatos. Alfel, n-ar mai fi venit smecherii in Romania sa cumpere pe nimic 36 000 de ha adica 0.5% din suprafata padurilor Pai, daca se taie asa mult la ei cum spui de ce nu taie IKEA in tara lor si de ce au cumparat o suprafata uriasa la noi? Judeca singur inainte sa le iei apararea. Mearga in tara lor si sa taie acolo ca nu sunt romani sau firme romanesti care merg la ei sa le taie padurile. Nu ti-e mila de padurile noastre? Le vrei rase de pe fata pamantului? Tu nu vezi dezastrul produs in ultimii 25 de ani?

  • Andreea tocmai se construieste un al doilea magazin IKEA care e aproape gata  ionel v   2015-07-20 - 09:34

    Andreea tocmai se construieste un al doilea magazin IKEA care e aproape gata

  • Ai linkul cu aceasta informatie  ionel v   2015-07-20 - 09:35

    "Divizia de retail a Ikea Group este reprezentată în România printr-un magazin, deschis în București în 2007, iar grupul a cumpărat recent terenul pentru al doilea magazin, tot în București."

  • La cata padure au cumparat sa taie le-ajunge de 100 de magazine  maria t   2015-07-20 - 09:38

    La cata padure au cumparat sa taie le-ajunge de 100 de magazine daca nu chiar mai multe Plus sa exporte in toata Europa

  • Cosmin Simion esti RETARD  Razvan   2015-07-20 - 11:12

    "Iti dai seama ca la acest magazin IKEA lucreaza romani, care au familii de intretinut, care au datorii la banci, din ce mai traiesc daca nu mai cumpara lumea de la ei ca asa vrei tu?!" BAH aiai sunt SALARIATI si o sa fie PLATITI, nu moare CACATUL de IKEA in un an doi chiar daca e pe pierdere

  • IKEA ... de 2 ani planteaza copaci in fiecare primavara in bucuresti ... si ...  antoainette    2015-07-20 - 11:14

    daca si voi ati incerca sa traiti macar 0.01% sustenabil asa cum o face IKEA si sa nu mai carcotiti ar fi foarte draguta si tara asta a noastra pe care au vandut-o cei mai alesi dintre guvernantii nostri, eu personal ma bucur ca afost cumparata de niste suedezi care stiu sa respecte natura dar sa faca si business, cel putin ce au cumparat ei va fi improspatat mereu si nu vor mai fii braconierii lemnului in zona respectiva ... imi pare rau ca nu au cumparat ei toate padurile ramase in urma sacalilor romani

  • Vanzatorii sunt principalii vinovati  victoria   2015-07-20 - 11:27

    Nu este vinovat cel care cumpara.Vinovat este cel care vinde bogatia tarii, pentru ca nu este capabil sa o gestioneze si s-o inmulteasca, sau chiar nu vrea, pt. ca nu-i pasa!

  • Info  aftimar   2015-07-20 - 12:14

    Cautam colaboratori pentru publicare anunturi Se lucreaza comod de acasa maxim 3 ore pe zi, in functie de abilitati Cerinte: - necesar calculator; - conexiune internet;- rabdare; - cunostinte minime PC; - seriozitate; - perseverenta;- atentie la detalii. Nu este necesara experienta. Instruire gratuita oferita sub forma unor lectii prin email. Veti trece mai intai prin instruire apoi daca doriti, o sa incepeti sa lucrati. Program part-time. Acest proiect vizeaza piata americana a cartilor electronice. Pt informatii trimiteti textul ,,info” la adresa de email aftimmaria@yahoo.com

  • NATIONALIZARE ...?  dragutul   2015-07-20 - 13:08

    Daca aveti curiozitatea sa cititi constitutia scrie ceva de genul:Bogatiile solului si ale subsolului sunt propietatea statului Roman . In consecinta nu poti nationaliza ceva ce este deja al statului. Sunt de acord ca ar trebui gasita o formula prin care sa se incaseze bani la bugetul statului , nu la bugetele unor persoane sau companii private .

  • ASA TREBUIE SI IN ROMINIA SA NU MAI INTRE UNUL IN MAGAZINELE LOR  iancu   2015-07-20 - 14:56

    rominii sint curve ..hoti si prosti ...si inplicit fraieri ...de vina sint guvernele de la bucuresti care au fost si sint ..aurolacii blestemati ...care mituiti si corupti ....au semnat contracte ....fictive IN DEFAVOAREA POPORULUI ROMIN SI INPLICIT A ROMINIEI ...VINOVATII FIIND CHIAR ..SECURISTII ROMINIEI ..IN LOC SA ASIGURE SECURITATEA TARII ..UN BUN MENAGEMENT ...CU STRAINII ..AU FACUT INVERS ...AU TRADAT ....AU SECRETIZAT CONTRACTE ...IN DEFAVOAREA POPORULUI ROMIN ..L A VINDUT PE NIMIC ...SA SE DROGHEZE ...SA SE CURVEASCA ..SA I A O TINICHEA DE MASINA LUSTRUITA ..LA BANI GREI ..SA JOACE LA CAZINOURI ...ACESTI BLESTEMATI TREBUIE PLUTONUL DE EXECUTIE IN SECRET ..DIN PAT SA IL I A LA MIEZUL NOPTII ...IMPUSCATI IN CAP ACESTI .TERO RISTI ORGANIZATI ...CU CEI STRAINI AU TERORIZAT ROMINIA ...CU CIT STATI ...CU BRATELE IN SIN CU ATIT V A FI MAI RAU ...PARTIZANII..SI LUPTATORII DREPTATII ..TREBUIE ..SA APERE INTERESELE ROMINIEI ALE ROMINILOR IN GENERAL ..MULTE CURVE INPLICATE ...TREBUIE MULTE CURVE ..EXECUTATE ..CU MITRALIERA ..GEN ..MACOVEI,UDREA,..ROVANA PLUMB ....UN PLUMB IN CAP ...IN GRECIA ...MAI BINE RAZBOI CIVIL ....TE RO RI STII AMERI CANI NEMERNICANI .,...GEN GUV ..OBAM...CARE COMANDA FMI...FAC DIVERSIUNE IN EUROPA SA DISTRUGA EUROPA SI EURO ...DUMNEZEUL LOR E BLESTEMAT ..E DIAVOLUL SATAN LUCIFERUL ...DUMNEZEUL LOR E BANUL ...BISNISUL PRIN ORICE MIJLOACE ...CORUPTIE..MITUIRE...CRIME ...LA FEL SI GERMANIA ...RUSII AR AVEA O TINTA BUNA ..IN AMERICA ...DISTRUGEREA AMERIICII E NECESARA ...SI CHIAR A GERMANIEI ..DESPARTITI DIN NOU ..FAC PROSTII .FURA LA GREU ...DB SHENCHER FURA LA GREU ...CA LUCOIL ..BECHTEL...ENEL...CEZ...ASTIA SINT TERORI STII ROMINIEI PE MINA CU GUVERNUL DE BLESTEMATI PONTA TARICEANU ,BASESCU...NASTASE ..ILIESCU..ROMAN...ASTIA SINT INALTII TERORISTI AI TARII ..SI MUTU DE IOHANIS ..E .PUS PE POST DE SPERIETOARE ...DEJA E MITUIT ..GUVERNUL AMERICAN COMANDA IN ROMINIA ..PRIN TERO RISTII DE LA FMI ...AU SCHIMBAT ...MULTI DE LA MINISTRI DE FINANTE ...ACUM AU PUS PE CADAVRUL UNGUREANU ...PE POST DE MAIMUTA ...VEZI DECLARATIILE FOSTULUI ANGAJAT ..FMI....JOHN PERKINS...YUTUBE ...SI ANALIZATI MODUL IN CARE TERORI STII DE LA FMI DISTRUGE O TARA ...I SANTAJEAZA I INPRUMUTA ..LE I A BANII INAPOI PRIN FIRMELE LOR ..SI DUPA DACA SE OPUN I AMENITA SI I UCID ...PRI ...MERCENARI ..AGENTI SECRETI ..FBI...SI CIA ...ACESTIA SINT CEI MAI PERICULOSI TERO RI STI NEMERNICANI ...DUPA GRECIA URMEAZA ITALIA SPANIA ...OBIECTIVUL TERO RI STILOR NEMERNICANI DIN GUV ..FMI...FBI..CIA..

  • Dragut, citeste te rog explunerea de motive   ionel v   2015-07-20 - 15:28

    Dragut, citeste te rog expunerea de motive Nu toate resursele mai sunt la stat dar si cele care sunt sunt concesionate pe nimic fluierul.ro/jsp/article/indexDisplayArticle.jsp?artid=334502&title=nationalizarea-resurselor-naturale-expunere-de-motive -cum-ne-au-furat-si-ne-fura-resursele-naturale-pe-baza-prevederilor-din-actuala-constitutie-a-romaniei-ce-prevede -constitutia-de-azi-legat-de-proprietatea-publica-ce-prevedea-constitutia-din-1991-

  • ikeea are mobila din placaj  gig popa   2015-07-20 - 18:09

    am mobila de la ikeea si regret in fiecare secunda ca le-am cumparat placajele de 2 bani ...

  • pe cuvantul tau  Reader   2015-07-20 - 19:54

    chiar ar trebui sa boicotam ikea ca asa au facut niste ratati de greci? ce mi-ar placea sa inceapa si marile companii sa boicoteze romania, sa vezi atunci ce bine o sa fie ...

  • IKEA E DE VINA?!?  IULIANA TUDOR   2015-07-21 - 01:37

    NU E DE VINA IKEA. NOI SUNTEM DE VINA. DA, NOI, TOTI. PENTRU CA UNII VAND SI PENTRU CA NOI, RESTUL, TACEM. IKEA DOAR PLATESTE. INSA ROMANUL VINDE. SI VA MAI INTREB INCA O DATA: CINE E DE VINA?!?

  • ROMINIA E IN RUINA .....MAI RAU CA GRECIA ...150 EURO SALAR  MIRELA   2015-07-22 - 15:45

    si ce daca ai ma familie de intetinut LA MIZERIA CARE TIO DA ....CA CE CISTIGI NU ITI AJUNGE PT O SAPTAMINA ....MAI BINE ..DUTE LA TARA ..CU O GAINA ..CU UN CARTOF ..FASOLE ..O DUCI MAI BINE ...O CIUPEARCA ..O ROSIE....DEVINA SINT GUVERNELE DE AUROLACI CU DRACI ...COMANDATI ..DE MAFIA SI CRIMINALII INTERNATIONALI AI LUI DRACU ...GEN FMI...GUV..USA....CANADA...UE...ITALIA,GERMANIA ...NAZISTA ...SI RUSIA BANDITA....ROMINII TREBUIE SA FIE UNITI ...SI SA LE SABOTEZE MAGAZINELE AFACERILE ...ROTILE DE LA MASINI ....SI I ARUNCA IN AER ..INCET INCET ...PE SEFII MAFIEI ....CIFRA OCTANICA CIT MAI MARE

  • Prosti da multi!  Paul Snaider   2015-08-14 - 07:47

    Un popor mai dificil, mai naiv, mai delasator cu propria-i soarta mai rar !Plin de tradatori , de bezmetici in ale alegerii calitative a conducatorilor; aceasta e ROMANIA, din pacate !

  • P R O S T I E  Anton   2015-08-17 - 22:13

    Suntem prea proști pentru a înțelege mesajul. Nouă să ni se dea biserici și catedrale multe. A , să nu uităm de manele și semințe.

  • propunere  cristian   2016-07-18 - 19:03

    eu propun un boicot, cetatenesc, din partea fiecarui cetatean roman, luati 100 de seminte de diversi arbori, din parc, e gratis , cand sunt pregatite pentru a putea germina , luati-le acasa si puneti cate doua in cate un ghiveci, lasati-le sa creasca ,udati-le si cand copaceii au trei ani luati ghivecile si mergeti la marginea oraselor si plantati-le , pentru fiecare roman 10 copaci diferiti, sunteti 18 milioane,s-ar putea planta 180 de milioane de copaci, la o densitate de 500 de copaci pe hectar ar putea fi plantate 300.000 de hectare in trei ani, vedeti ce usor? si din 100 de seminte de fiecare ,umplem iar romania de paduri, si daca nu e de ajuns se repeta operatia pana se ajunge nu copacii in fata casei poporului, asta da boicot!

  • daiosjda  oiuj   2016-07-19 - 15:41

    This Article we are looking for does not exist or has changed link. Please find the categories or try a search.

  • Inseamna ca au fost de vanzare  Georgescu Robert   2016-07-29 - 11:56

    Din moment ce au cumparat si nu au furat sau luat cu japca, inseamna ca padurea/padurile respectiva/respective erau de vanzare. Si, asa cum se intampla intotdeauna, un produs - in cazul de fata, padurea - a fost cumparata de cel care a oferit cel mai mare pret. Daca aveam capacitatea financiara, poate ca eram fericitul proprietar al respectivei suprafete de padure. Din pacate, nu sunt, este altul... Cand voi avea capacitatea financiara, voi achizitiona un lot de padure, cu titlu de prorpietate privata. Logic. Ca, doar, n-o sa achizitionez ceva cu titlu de bun, proprietate de uz public!!!

  • Adaugati si toate sueprmarketurile din Romania  Alina   2016-08-01 - 01:05

    Astia trateaza clientii romani ca pe ultimii hoti. Casierele isi permit sa-ti arunce priviri suspicioase, ba mai te intreaba sa le arati geanta, bodyguarzii la fel, unii oameni au fost chiar perchezitionati corporal si sechestrati, fara ca clientii sa fii furat ceva, fapte care sint total ilegale si nepracticate in nici o alta tara. Ne toaca de bani si ne mai si umilesc. Singurul popor care accepta asa ceva!

  • Beging with the enti  Chaas   2017-06-06 - 04:18

    Beging with the entire wales efcetfively before just about any planking. Our own wales can easily compilation of calculated forums those thickness analysts could be the similar to some with the shell planking along with much more significant damage so that they project right after dark planking. planking