23:59
Comentarii Adauga Comentariu

Băncile străine îi jupoaie pe români DUBLU față de cum o fac cu cetățenii din celelalte state europene

Nota Redacției:

Băncile străine fac profituri DUBLE în România şi cu toate astea au organizat o isterie colectivă cu ocazia Legii Dării în plată, în frunte cu BNR-ul lui Mugur Isărescu care a devenit demult lobbistul lor.

Profitul Băncilor străine din România este de 13.5% în timp ce media Europeană a profitului bancar este de doar 5.8%. Doar bulgarii sunt mai jupuiți ca noi.Acolo profiturile băncilor străine sunt de 16.4%

În timp ce în Germania profitul băncilor este de doar 2.6%, adică băncile îi jupoaie pe români de 5 ori mai mult decât îi jupoaie cu dobânzile pe nemți.



Ziarul Financiar - Băncile din România au ajuns în topul celor mai profitabile instituţii de credit europene

Băncile din România au ajuns în topul celor mai profitabile instituţii de credit europene după mai mulţi ani de pierderi, în urma curăţării bilanţurilor de mare parte din creditele neperformante. Dar rămâne de văzut dacă va reuşi să conserve în anii următori această performanţă.

Sistemul bancar românesc avea un indicator ROE (rentabilitatea capitalurilor) de 13,5% la sfârşitul primului trimestru, du­blu com­parativ cu media europeană, iar renta­bili­tatea activelor (ROA), a fost de aproape 1,59%, de peste patru ori mai mare decât me­dia UE, potrivit datelor cen­tralizate de Autoritatea Bancară Euro­peană (EBA).

Băncile din zona euro controlează circa 80% din sistemul bancar autohton, dar subsidiarele din România sunt mai profitabile decât unele bănci mari din Europa. De exemplu, băncile din Austria, Franţa şi Italia au rate de profitabilitate de 2-4 ori mai mici decât în România şi sub nivelul de alertă sta­bilit la 6% de Autoritatea Bancară Euro­pea­nă. Media ROE la nivelul UE era la sfârşitul primului trimestru de doar 5,8%.

Băncile din Polonia au o rentabilitate a capitalurilor de 9,8%, în timp ce în Ungaria şi Cehia profitabilitatea este de 11,3% şi respectiv 12%. În Grecia, băncile au unul dintre cele mai scăzute niveluri ale ROE din Europa, de doar 1,3%. Iar în Portugalia, ROE este în teritoriul negativ, la -2,5%.

Sectorul bancar românesc a experimentat patru ani de profit şi patru ani de pierderi, din 2008 încoace. Iar anul 2015 a marcat revenirea pe plus, aducând un câştig record pentru bănci de circa 4,5 mld. lei, comparabil cu cel din anul de boom 2008, când economia şi creditarea duduiau. În primul tri­mestru din acest an, sectorul bancar românesc a obţinut un profit net de 1,17 mld. lei, comparabil cu cel înregistrat în prima jumătate a anului 2015.

BCR Erste a fost în primul trimestru din 2016 lider în topul profitabilităţii. Grupul BCR, care include cea mai mare bancă de pe piaţa locală, a obţinut în T1 un profit net de 315 mil. lei

Citiți întreg articolul pe: Ziarul Financiar

(Fluierul)


Linkul direct catre Petitie

CEREM NATIONALIZAREA TUTUROR RESURSELOR NATURALE ALE ROMANIEI ! - Initiativa Legislativa care are nevoie de 500.000 de semnaturi - Semneaza si tu !

Comentarii:

  • Nu-mi vine să cred ... Fostul meu soț este înapoi la mine!  michelle weiss   2019-01-08 - 20:20

    Nu-mi vine să cred ... Fostul meu soț este înapoi la mine! Numele meu este Michelle. Aceasta este o poveste a doctorului Isikolo care mi-a adus fostul soț în trei zile de contact. El mi-a spus că o va face, dar nu l-am crezut, dar am decis să-l încerc și spre cea mai mare surpriză, fostul meu soț sa întors acasă și a început să se joace cu copiii și mi-a dat un pupic pe obraz, în genunchi și m-au rugat să plec fără revedere. Am auzit că avea o femeie pe care o vedea înainte de a pleca de la mine și am fost devastat, ceea ce ma făcut să caut ajutor într-o vrăjitoare ca Dr. Isikolo. De asemenea, am întâlnit acest om printr-o mărturie despre el și am contactat e-mailul lui la odungaspelltemple @ gmail. com și când i-am explicat lucrurile, mi-a spus să nu-mi fac griji. Sunt foarte fericit astăzi că soțul meu, care ma lăsat de mai bine de 2 ani, sa întors acasă. L-am întrebat despre cealaltă femeie și a spus că acesta este trecutul lui și nimic nu-l va face să plece din nou. Sunt recunoscător pentru Dr. Isikolo. Contactați-l să vă ajute acum la isikolosolutionhome@gmail.com De asemenea, puteți să-l ajutați pe WhatsApp pe +2348133261196

  • Dr. Isikolo este un om grozav și merită lauda mea  zara   2019-01-19 - 22:02

    Am vindecat din inima frântă "Vraja de dragoste din partea doctorului Isikolo mi-a adus sotul înapoi" contactați isikolosolutionhome@gmail.com pentru a vă ajuta să vă întoarceți de urgență ex-iubitul dvs. după divorț / divorț " După 12 ani de căsnicie, eu și soțul meu am fost într-o ceartă sau alta până când în cele din urmă mi-a părăsit-o și m-am mutat în California pentru a fi cu o altă femeie. Am simțit că viața mea sa terminat și copiii mei au crezut că nu-și vor mai vedea niciodată tatăl. am încercat să fiu puternică doar pentru copii, dar nu puteam controla durerile care mă chinuiesc, inima mea era plină de durere și durere, pentru că eram cu adevărat îndrăgostită de soțul meu. În fiecare zi și noapte mă gândesc la el și mereu doresc să se poată întoarce la mine, eram foarte îngrijorat și aveam nevoie de ajutor, așa că am căutat ajutor online și am dat peste un site care sugera că Dr. Isikolo poate să ajungă din nou înapoi . Deci, am simțit că ar trebui să încerc. L-am contactat și mi-a spus ce să fac și am făcut-o, apoi a făcut o vrăjitoare de dragoste pentru mine. 28 de ore mai târziu, soțul meu mi-a sunat cu adevărat și mi-a spus că mi-e dor de mine și de copii atât de mult, atât de uimitor! Așa sa întors în aceeași zi, cu multă dragoste și bucurie, și și-a cerut scuze pentru greșeala și pentru durerea pe care mi-a provocat-o eu și copiii. Apoi, din acea zi, căsnicia noastră a fost acum mai puternică decât a fost înainte, tocmai mulțumită doctorului Isikolo. el este atât de puternic și am decis să împărtășesc povestea mea pe internet că dr. Unity este un adevărat vrăjitor care mă voi ruga întotdeauna să trăiesc mult timp pentru ai ajuta pe copiii săi în timpul necazurilor, dacă ești aici și ai nevoie de iubitul tău ex înapoi sau salvați căsnicia rapid. Nu mai plânge, contactează-l acum pe dr. Isikolo. Iată contactul lui: isikolosolutionhome@gmail.com Poți să-l ajuți și pe +2348133261196, bunătatea ta nu va fi uitată niciodată.

  • Thank you Dr Isikolo  Enisa Borya   2019-01-22 - 22:41

    orice persoană a scris articole despre modul în care au fost ajutate de o vrăjitoare, dar sunt foarte recunoscătoare pentru această mare vrăjitoare care mi-a adus pe fostul meu soț. Această mărturie este o poveste adevărată, iar numele meu este Enisa Borya. Când am intrat în contact cu acest om a fost, de asemenea, printr-o mărturie scrisă despre el și am întâlnit, de asemenea, multe mărturii despre cum a ajutat pe alții cu viața lor. Pentru a reveni cu un ex este unul dintre cele mai interioare cele mai multe sentiment mulți oameni ar place să experimenteze în special ca acele amintiri cu fostul nostru nor întotdeauna mintea noastra, atunci când altcineva face unele dintre lucrurile pe care fostul nostru obișnuia să facă. Eram un singur părinte timp de aproape 6 ani și, deși fostul meu soț era departe de copii, încă mai doresc ca el să se întoarcă la mine. Acest doctor de vraja pe care l-am întâlnit, cunoscut sub numele de Doctor Odunga, ma ajutat cu dorințele mele și sunt fericit să spun că mă întorc cu fostul meu soț și sunt foarte fericit să împărtășesc mărturia cu toată lumea, astfel încât și ei să poată întâlni acest mare doctor și să-i rezolve Probleme. Nu stiu ce altii s-ar putea simti pentru a-si obtine ex-ul inapoi in viata lor, dar intotdeauna stiu ca exista o binecuvantare in deghizare cu doar o singura re-conexiune cu un ex. Dacă vrei să te întorci cu succes cu fostul tău, contactează această minunată casetă de vrăjitor la isisikolosolutionhome@gmail.com Poți, de asemenea, să-l faci pe +2348133261196 și să împărtășești o mărturie minunată prea la fel ca mine

  • testimony on my restoration  Eda Diego   2019-01-30 - 17:16

    Am intalnit aceasta vraja numita Dr. Isikolo de la isisikolosolutionhome@gmail.com online si atat de multe altele, dar m-am decis sa ma duc cu aceasta vraja speciala si aceasta este acum 2 saptamani in urma. Aveam nevoie de vrăjitorul să mă reunească pe mine și pe iubitul meu pentru că ea a început să se comporte ciudată și a venit o zi când mi-a scris și mi-a spus că nu mai poate continua relația, că vrea doar să rămână singură. Dar un prieten apropiat al ei mi-a arătat tipul că se întâlnește acum. Așa că am contactat această vrăjitoare pentru că am fost complet inima rupt și am fumat și să mă îmbătat până când nu am putut nici măcar observați dacă stau sau mint. Această vrajă castel mi-a spus să nu vă faceți griji, el mi-a dat speranța că o voi avea din nou doar ca și vremurile vechi și am îndeplinit toate cerințele și în numai 2 zile ex-iubitul meu ma sunat plângând la telefon cerându-mă să o iert pentru actul ei stupid și ea a jurat cu mormântul ei mama să mă iubească și să nu-i rănească niciodată mi-a revenit. Asta a fost ceea ce mi-a spus mai devreme vrăjitorul și a venit după ce a făcut vraja și în aceeași noapte, iubitul meu a venit în casa mea și a petrecut noaptea cu mine.Nu am văzut vraja atât de puternică ca asta, dar acum , sunt convins că dr. Isikolo este cel mai bun vreodată, îl puteți contacta prin adresa de e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com Puteți să-l contactați pe +2348133261196

  • how i got my ex back  elizabeth james    2019-02-07 - 13:34

    Numele meu este Elizabeth James, sunt din SUA, sunt aici pentru a depune mărturie despre munca bună a lui AROZA SPELL CASTER & SPIRITUAL TEMPLE. Am căsătorit timp de zece ani buni și niciun copil și soțul meu a amenințat că mă divorțează și se căsătorește cu o altă femeie. mă întâlnesc cu un prieten care mi-a prezentat-o ​​pe doctorul Aroza, care a ajutat să arunce o vrajă și am fost însărcinată și acum trăiesc fericit cu soțul și copiii mei. Treci prin probleme cum ar fi ..... Probleme spirituale Ritualuri tradiționale Probleme de căsătorie Vrăji de bani Barreness Soluții de divorț Atracţie Ocuparea forței de muncă Litigiu Revevge Probleme de sanatate Crezi că nu ai viitor? Ai pierdut zelul pentru viață? Simți că o pierzi? Sunteți constant afectați de ghinion? Căutați dragoste, prietenie; doriți un iubit din trecut să se întoarcă sau un iubit prezent să se angajeze? Apoi contactați AROZA SPELL CASTER & SPIRITUAL TEMPLE Call sau WhatsApp +79267785378 E-mail. arozatemple@gmail.com Skype. Templul Aroza

  • ex back  moriah   2019-02-07 - 20:04

    Toate mulțumirile doctorului Idialu pentru restaurarea căsătoriei mele după 5 ani de despărțire cu ajutorul dr. Prince, cea mai mare vrăjitoare, căsătoria mea a fost restaurată înapoi, chiar și prin încercări și necazuri. Soțul meu sa întors acasă după mult timp cu o altă femeie după vraja dr. Prince Idialu. Aveam îndoieli și am strigat la El. Dr Prince îmi promite și garantează că, după 48 de ore, soțul meu ne întoarcem acasă cerșind, m-am gândit că spune doar ce nu poate face decât după 48 de ore de la vraja soțul meu se întoarce acasă nu la 48 de ore el promite, vă mulțumesc pentru ajutor prin e-mail pentru ajutor prin: princeidialu@outlook.com whatsaap +1(845)731-5643

  • ex back  samantha   2019-02-10 - 03:46

    Ex-ul meu ma lăsat pentru o altă femeie după 6 ani de căsătorie, dar cu ajutorul domnului doctor idialu spell l-am luat înapoi în 3 zile după ce vraja a fost realizată de dr. Prince idialu marele vrăjitor să-l aducă înapoi, dacă vă aflați în o astfel de problemă încercând să obțină contactul dvs. din spate dr prince pentru ajutor prin intermediul: princeidialu@outlook.com sau sunați sau ce să-i spuneți +1(845)731-5643

  • testimony on my restoration  Lana Bartolomej   2019-02-13 - 19:53

    Acesta este cel mai minunat lucru pe care l-am experimentat vreodată și trebuie să împărtășesc această mărturie mare, vreau doar să spun mulțumiri doctorului Isikolo că a luat timp să mă ajute să arunc vraja care mi-a adus fostul soț, numele meu este Lana Bartolomej , Vreau să împărtășesc mărturia mea și fericirea mea cu voi toți pe acest site, anul trecut, soțul meu mi-a lăsat o altă femeie în locul său de muncă și ma abandonat pe mine și pe cei doi copii ai săi, totul a fost atât de greu pentru mine și pentru mine copiii pentru că îl iubesc atât de mult, așa că am văzut mărturiile lui DR Isikolo, despre cum a ajutat doamnele să-i ajungă soțul înapoi, așa că l-am contactat și el ma ajutat să arunc o vrajă de întoarcere pentru soțul meu și a doua zi soțul a părăsit cealaltă femeie și sa întors la mine pledează pentru iertare cu atâta dragoste și îngrijire. Nu voi uita niciodată acest ajutor pe care DR Isikolo mi-a dat-o cu mine și cu copiii mei. dacă sunteți aici aveți nevoie de ajutor pentru a vă obține iubit înapoi puteți să-l contactați prin intermediul acestui e-mail isikolosolutionhome@gmail.com Puteți, de asemenea, WhAtsApp-l pe +2348133261196, eu sunt o mărturie vie a puterii sale

  • THANKS TO BABA EGBE  Allie Reyna   2019-02-15 - 22:37

    Buna, Numele meu este "ALLIE REYNA" Sunt din SUA. Am fost căsătorit timp de 7 ani cu Ruben. Lucrurile au început să devină urâte și am avut lupte și argumente aproape de fiecare dată. Sa înrăutățit într-un punct pe care la depus pentru divorț ... Am încercat tot ce-am putut să-l fac să se răzgândească și să rămână cu mine, dar efortul a fost inutil. Am pledat și am încercat totul, dar nimic nu a funcționat. Descoperirea a apărut atunci când cineva ma introdus în această minunată castă de vrăjitori, care în cele din urmă mi-a ajutat ... Nu am fost niciodată un fan al unor lucruri de genul asta, ci doar am decis să încerc din nefericire pentru că eram disperată și nu aveam de ales ... El a făcut rugăciuni speciale și a folosit rădăcini și ierburi ... În 2 zile mi-a sunat și mi-a fost rău pentru toate traumele emoționale pe care mi le-a provocat, sa mutat înapoi în casă și am continuat să trăim fericit. ce minunat miracol a făcut Baba Egbe pentru mine și familia mea. L-am prezentat multor cupluri cu probleme în întreaga lume și au avut veste bună ... Cred cu tărie că cineva acolo are nevoie de ajutorul lui. Pentru ajutor urgent de orice tip, contactați Baba Egbe acum prin e-mailul său: babaegbetemple@gmail.com sau WhatsApp pe +7 (926) 512-8701.

  • testimony on my restoration  Lucie Alyda   2019-02-16 - 12:53

    Când l-am găsit pe doctorul Isikolo, aveam nevoie disperată să-l aduc pe iubitul meu înapoi. Mi-a lăsat o altă femeie și am rămas în întuneric. Sa întâmplat așa de repede și nu am avut nici un cuvânt în situație. El ma scos după trei ani fără explicații. Îl contactez pe doctorul Isikolo prin intermediul site-ului său și a dat o vrajă de dragoste pentru a ne ajuta să ne întoarcem împreună. În mai puțin de 48 de ore după ce a făcut vraja, prietenul meu a început să mă testeze din nou și sa simțit oribil pentru ceea ce tocmai mi-a pus. El a spus că eu sunt cea mai importantă persoană din viața lui și el știe asta acum. Relația noastră este acum puternică și stabilă. Vă mulțumesc domnule pentru munca pe care ați făcut-o pentru mine. Sunteți trimis de Dumnezeu pentru a restaura relația ruptă. Îmi recomand foarte mult doctorului Isikolo că are nevoie de ajutor. Emailul lui: isikolosolutionhome@gmail.com Poți de asemenea să-l folosești pe +2348133261196

  • Mulțumesc doctorului Isikolo pentru ajutorul tău minunat  Dinora Mateo   2019-02-18 - 19:12

    Vrei să-ți aduci înapoi la tine? Am făcut-o cu doctorul Isikolo și fostul meu a revenit la mine în 3 zile după ce mi-a spus că vraja a fost aruncată. Vreau ca toată lumea să citească mărturia mea și să creadă într-o vrăjitoare cum ar fi doctorul Isikolo. Eu sunt Dinora Mateo. Fostul meu prieten sa despărțit de mine pentru că beau și fum și nu-i plăceau băieții care făceau lucruri de felul lor. Într-o seară în timp ce eram împreună cu prietenii mei în călătorii în aer cu băuturi alcoolice, prietenul meu sa bagat în cameră și nu numai că m-am văzut exhărtindu-mi plăcere cu un alt tip, ceea ce la făcut foarte supărat și a plecat și din acea zi nu l-am văzut niciodată până când l-am contactat pe Dr. Isikolo după aproximativ 3 luni mai târziu și nu mi-a răspuns nici măcar la telefon. Sunt foarte fericit acum când doctorul Isikolo la adus înapoi la mine. Când am contactat această vrăjitoare, nu aveam convingerea că ex-ul meu se va întoarce după ceea ce am făcut, dar doctorul Isikolo mi-a dat credință și acum sunt fericit că tipul meu este înapoi la mine după 48 de ore, exact în momentul în care ma asigurat. Vreau ca toată lumea să creadă în această vrăjitoare și să contacteze un e-mail pentru ajutor la isikolosolutionhome@gmail.com sau pe Whatsapp pe +2348133261196

  • Mulțumesc doctorului Isikolo pentru ajutorul tău minunat  Ivan Andrija   2019-02-20 - 15:39

    Oricine din cei care au experiență de suferință emoțională va înțelege cum mă simt și voi înțelege cum m-am dus în orice clipă pentru a face dragostea vieții mele până când am întâlnit marele profet care sa simțit imposibil și am început să-mi pierd speranța de a obține francisco pentru că a plecat și mi-a spus că nu a vrut niciodată să mă vadă din nou în viața lui și am fost vrăjitoarea din spatele lipsei de progres și el cant progrese în viață. dar după întâlnirea cu marele domn al profetului pentru doar 250 de dolari mi-a dat iubitul meu înapoi ceva ce nu am simțit niciodată posibil și am devenit un magazin de râs pentru toată lumea acasă și de lucru chiar și partenerul său de afaceri a râs de mine și mi-a spus nume. acum sunt zâmbitoare când invitația mea la căsătorie este dată pentru a le primi și pentru a primi ajutor de la acest e-mail de la bunul bărbat la isikolosolutionhome@gmail.com și spune-i că Ana te leagă și cred că pe măsură ce o faci, aceasta va aduce sfârșitul tuturor relațiilor tale problemă sau ce-l pune pe +2348133261196

  • THANKS TO BABA EGBE  Allie Reyna   2019-02-21 - 22:58

    Buna, Numele meu este "ALLIE REYNA" Sunt din SUA. Am fost căsătorit timp de 7 ani cu Ruben. Lucrurile au început să devină urâte și am avut lupte și argumente aproape de fiecare dată. Sa înrăutățit într-un punct pe care la depus pentru divorț ... Am încercat tot ce-am putut să-l fac să se răzgândească și să rămână cu mine, dar efortul a fost inutil. Am pledat și am încercat totul, dar nimic nu a funcționat. Descoperirea a apărut atunci când cineva ma introdus în această minunată castă de vrăjitori, care în cele din urmă mi-a ajutat ... Nu am fost niciodată un fan al unor lucruri de genul asta, ci doar am decis să încerc din nefericire pentru că eram disperată și nu aveam de ales ... El a făcut rugăciuni speciale și a folosit rădăcini și ierburi ... În 2 zile mi-a sunat și mi-a fost rău pentru toate traumele emoționale pe care mi le-a provocat, sa mutat înapoi în casă și am continuat să trăim fericit. ce minunat miracol a făcut Baba Egbe pentru mine și familia mea. L-am prezentat multor cupluri cu probleme în întreaga lume și au avut veste bună ... Cred cu tărie că cineva acolo are nevoie de ajutorul lui. Pentru ajutor urgent de orice tip, contactați Baba Egbe acum prin e-mailul său: babaegbetemple@gmail.com sau WhatsApp pe +7 (926) 512-8701.

  • THANKS TO BABA EGBE  Allie Reyna   2019-02-22 - 23:29

    Buna, Numele meu este "ALLIE REYNA" Sunt din SUA. Am fost căsătorit timp de 7 ani cu Ruben. Lucrurile au început să devină urâte și am avut lupte și argumente aproape de fiecare dată. Sa înrăutățit într-un punct pe care la depus pentru divorț ... Am încercat tot ce-am putut să-l fac să se răzgândească și să rămână cu mine, dar efortul a fost inutil. Am pledat și am încercat totul, dar nimic nu a funcționat. Descoperirea a apărut atunci când cineva ma introdus în această minunată castă de vrăjitori, care în cele din urmă mi-a ajutat ... Nu am fost niciodată un fan al unor lucruri de genul asta, ci doar am decis să încerc din nefericire pentru că eram disperată și nu aveam de ales ... El a făcut rugăciuni speciale și a folosit rădăcini și ierburi ... În 2 zile mi-a sunat și mi-a fost rău pentru toate traumele emoționale pe care mi le-a provocat, sa mutat înapoi în casă și am continuat să trăim fericit. ce minunat miracol a făcut Baba Egbe pentru mine și familia mea. L-am prezentat multor cupluri cu probleme în întreaga lume și au avut veste bună ... Cred cu tărie că cineva acolo are nevoie de ajutorul lui. Pentru ajutor urgent de orice tip, contactați Baba Egbe acum prin e-mailul său: babaegbetemple@gmail.com sau WhatsApp pe +7 (926) 512-8701.

  • THANKS TO BABA EGBE  Allie Reyna   2019-02-23 - 12:15

    Buna, Numele meu este "ALLIE REYNA" Sunt din SUA. Am fost căsătorit timp de 7 ani cu Ruben. Lucrurile au început să devină urâte și am avut lupte și argumente aproape de fiecare dată. Sa înrăutățit într-un punct pe care la depus pentru divorț ... Am încercat tot ce-am putut să-l fac să se răzgândească și să rămână cu mine, dar efortul a fost inutil. Am pledat și am încercat totul, dar nimic nu a funcționat. Descoperirea a apărut atunci când cineva ma introdus în această minunată castă de vrăjitori, care în cele din urmă mi-a ajutat ... Nu am fost niciodată un fan al unor lucruri de genul asta, ci doar am decis să încerc din nefericire pentru că eram disperată și nu aveam de ales ... El a făcut rugăciuni speciale și a folosit rădăcini și ierburi ... În 2 zile mi-a sunat și mi-a fost rău pentru toate traumele emoționale pe care mi le-a provocat, sa mutat înapoi în casă și am continuat să trăim fericit. ce minunat miracol a făcut Baba Egbe pentru mine și familia mea. L-am prezentat multor cupluri cu probleme în întreaga lume și au avut veste bună ... Cred cu tărie că cineva acolo are nevoie de ajutorul lui. Pentru ajutor urgent de orice tip, contactați Baba Egbe acum prin e-mailul său: babaegbetemple@gmail.com sau WhatsApp pe +7 (926) 512-8701.

  • THANKS TO BABA EGBE  Allie Reyna   2019-02-23 - 13:53

    Buna, Numele meu este "ALLIE REYNA" Sunt din SUA. Am fost căsătorit timp de 7 ani cu Ruben. Lucrurile au început să devină urâte și am avut lupte și argumente aproape de fiecare dată. Sa înrăutățit într-un punct pe care la depus pentru divorț ... Am încercat tot ce-am putut să-l fac să se răzgândească și să rămână cu mine, dar efortul a fost inutil. Am pledat și am încercat totul, dar nimic nu a funcționat. Descoperirea a apărut atunci când cineva ma introdus în această minunată castă de vrăjitori, care în cele din urmă mi-a ajutat ... Nu am fost niciodată un fan al unor lucruri de genul asta, ci doar am decis să încerc din nefericire pentru că eram disperată și nu aveam de ales ... El a făcut rugăciuni speciale și a folosit rădăcini și ierburi ... În 2 zile mi-a sunat și mi-a fost rău pentru toate traumele emoționale pe care mi le-a provocat, sa mutat înapoi în casă și am continuat să trăim fericit. ce minunat miracol a făcut Baba Egbe pentru mine și familia mea. L-am prezentat multor cupluri cu probleme în întreaga lume și au avut veste bună ... Cred cu tărie că cineva acolo are nevoie de ajutorul lui. Pentru ajutor urgent de orice tip, contactați Baba Egbe acum prin e-mailul său: babaegbetemple@gmail.com sau WhatsApp pe +7 (926) 512-8701.

  • Mulțumesc doctorului Isikolo pentru ajutorul tău minunat  Doris Antonio   2019-02-25 - 16:41

    CUM VOR FI SOSIERUL MEU INAPOI ACASA CU AJUTORUL UNEI CALCULATORI REALIZATI SI PUTERNICI Dr. Isikolo CALL / WHATSAPP +2348133261196. Numele meu este Doris Antonio, aproape că mi-am luat viața din cauza soțului meu care ma lăsat și nu mi-a mai luat apelurile, răspunzând la mesajele mele și mesajele mele. El a spus că nu mai are încredere în mine, am încercat să-l conving și să-l cer, dar el nu va crede sau mă va răspunde până când nu ne-am luptat și ne-am despărțit timp de 6 luni, după care îmi dau seama că nu pot trăi fără el din cauza dragostea pe care o am pentru el. Am incercat tot posibilul sa-l intorc, dar nu a lucrat pentru mine, unele vraji falsificate mi-au scutit banii si am plecat cu banii mei pana cand am intrat peste acest om numit Dr. Isikolo ma ajutat sa-mi arunc o vraja si sa vad ca soțul meu sa intors după 48 de ore, cerându-mă pentru iertare, eram atât de surprins că vrăjitorul ca Dr. Isikolo încă mai există. Dacă cineva aici are nevoie de ajutor, cu toată sinceritatea, contactați Dr. Isikolo astăzi pe isikolosolutionhome@gmail.com De asemenea, puteți să-l contactați pe +2348133261196

  • testimony  Maria   2019-03-04 - 16:46

    Sunt Maria Berinde și sunt rezidentă în Serbia, soțul meu și cu mine am fost căsătoriți de peste 10 ani. Ne-am întâlnit când aveam 20 de ani și avea 24 de ani. Am trecut prin emoții împreună. În căsnicia noastră s-au petrecut mai multe lupte imense și situații dureroase, dar întotdeauna am pățit să ieșim din cealaltă. Din senin, soțul meu a deschis o discuție de divorț asupra mea, am fost oarbă! Nu l-am văzut venind, nu am recunoscut semnele. Sa oprit purtând inelul de nuntă și nu m-am gândit la nimic. Nu mă mai găsește atractiv din punct de vedere sexual. Nu puteam să nu plâng mereu pentru că eram foarte rănit. Am fost complet deprimat până am găsit doctorul ISIKOLO vrăjitorul din Africa, toată lumea vorbea online și l-am contactat pentru o vrăjitoare de dragoste. În timpul conversației noastre, el ma asigurat că îmi va aduce soțul în mai puțin de 48 de ore de la vrăjirea lui. Pentru mine părea imposibil. Nu veți crede că soțul meu a sunat imediat după 24 de ore, cerându-mi să uit ce-a spus despre divorț. Am fost complet uimit! Există atât de multă dragoste în familia mea de când am folosit vrăjile ei. El este minunat și vrăjile lui lucrează atât de repede. Acum soțul meu mă iubește mai mult decât înainte. De asemenea, puteți să-l contactați dacă aveți probleme cu căsnicia sau relația. Email: isikolosolutionhome@gmail.com Poți de asemenea să-l creezi pe WhatsApp pe +2348133261196

  • testimony  Vivian Schubert   2019-03-06 - 18:46

    Buna tuturor. Recent am văzut o mărturie despre doctorul ISIKOLO într-un blog pe care îl vizitez pentru relații și întâlniri cu probleme de consiliere pentru că eram cu probleme serioase cu prietenul meu și ne întâlnisem timp de șase luni, se schimba brusc, nu se întoarce , el a inceput sa tina, ma raneste in multe feluri, nu m-am gandit niciodata posibil si m-am gandit sa o incerc, poate din disperare de un fel si am contactat dr. ISIKOLO. La inceput totul era simtit viu si incredibil, consultarile si solutiile lui erau putin usor si ciudat si am fost speriat pentru ca am auzit citit si auzit o multime de povestiri despre rotitele de vraja falsa, escrocherii si niciodata nu am crezut in magie. Am jucat împreună cu o mică speranță și credință și am trimis câteva lucruri după tot și a funcționat ca un miracol, totul a mers într-o direcție nouă, a fost și este uimitor .. Cred că tocmai bună-credința ma făcut citiți acel post special în acea zi credincioasă .. Sper că ar putea ajuta și pe alții ca și cum m-ar fi făcut. Am făcut puțin și am obținut tot ce-am vrut și mi-am dorit soțul, familia și viața mea înapoi. E-mail: isikolosolutionhome@gmail.com Poți de asemenea să-l creezi pe WhatsApp pe +2348133261196

  • Thank you Sir  Zara Danijel   2019-03-08 - 12:37

    Anul acesta, anul 2019 mi-a fost atât de fericit, căci Dumnezeu mi-a dat un motiv să trăiesc fericit din nou, după ce mi-a rămas inima timp de trei luni, când soțul meu ma neglijat și sa întors la amantă. Am suferit și am trecut prin toate tipurile de torturi emoționale pentru că nu am putut să primesc nici un ajutor pentru a-mi lua omul înapoi până când nu am fost judecat cu Dr. ISIKOLO de colegul meu, care mi-a dat asigurări complete cu privire la el că poate fi de ajutor mie. Am luat legătura cu doctorul ISIKOLO și am ascultat cuvintele lui și am urmat instrucțiunile care mi-au fost date de el. Ai putea crede că soțul meu sa întors acasă în 48 de ore așa cum a spus el și astăzi, căsătoria mea este restaurată și sunt atât de recunoscătoare, recunoscătoare și recunoscătoare lui Dumnezeu că a folosit doctorul ISIKOLO pentru a-mi lua omul înapoi după 3 luni de căsătorie ruptă . Este cineva acolo care are nevoie să se întoarcă înapoi la iubitul său sau înapoi sau are nevoie de ajutor de orice fel? Apoi, vă sugerez să luați legătura cu Dr. ISIKOLO acum prin ID-ul său de e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com De asemenea, puteți să-l contactați pe WhatsApp pe +2348133261196 pentru mai multe informații. Dumnezeu să vă binecuvânteze, domnule.

  • Dragoste   Allison Howarts   2019-03-10 - 02:32

    Buna ziua, sunt Allison Howarts Dupa ce am fost în rela?ie cu Anderson de ani de zile, sa despar?it de mine, am facut tot posibilul sa-l aduc înapoi, dar totul a fost zadarnic, l-am vrut atât de mult din cauza dragostei pe care o am pentru el, L-am rugat cu totul, am facut promisiuni, dar a refuzat. Mi-am explicat problema prietenului meu ?i mi-a sugerat sa contactez mai degraba un vrajitor care sa ma ajute sa arunc o vraja care sa-l aduca înapoi, dar eu sunt tipul care niciodata nu credea în vraja, nu aveam de ales decât sa încerc, mi-a trimis po?ta de vraja ?i mi-a spus ca nu exista nici o problema ca totul va fi bine înainte de trei zile, ca fostul meu se va întoarce la mine în trei zile, a aruncat vraja ?i în mod surprinzator în a doua zi, era în jurul orei 16.00. Ex-ul meu ma sunat, eram atât de surprins, am raspuns la telefon ?i tot ce mi-a spus a fost ca a fost atât de rau pentru tot ce sa întâmplat încât a vrut sa ma întorc la el, ca ma iube?te atât de mult. Am fost atât de fericit ?i am mers la el, a?a am început sa traim împreuna din fericire din nou. De atunci, am promis ca oricine ?tiu ca are o problema de rela?ie, a? fi de ajutor pentru o astfel de persoana, referindu-ma la singurul vrajitor real ?i puternic care ma ajutat cu propria mea problema. email: ogagakunta@gmail.com pute?i sa-l trimite?i prin e-mail daca ave?i nevoie de asisten?a în rela?ia dvs. sau în orice alt caz sau pe WhatsApp pe +2348069032895 1) vraji vraji 2) vraji pierdute 3) Vrajile divor?ului 4) Vrajile casatoriei 5) Vraja de legare. 6) vraji de rupere 7) Înlatura?i un iubit trecut 8.) Vrei sa fii promovat în biroul tau / vraja de loterie 9) doresc sa-?i satisfaca iubitul Contacta?i acest mare om daca ave?i o problema pentru o solu?ie durabila ogagakunta@gmail.com

  • testimony  Vedrana Obrad   2019-03-11 - 15:23

    MULȚUMIRI Dr Isikolo PENTRU REFORMAREA MELITĂȚII MINE ȘI A FAMILIEI MELE. WHATSAPP / CALL +2348133261196 Bună ziua, eu sunt Vedrana Obrad. Eu locuiesc în Londra. După ce am fost într-o Uniune numită căsătorie cu soțul meu de ani de zile, a fost abuziv și a distrus dragostea pe care am împărțit-o și m-am lăsat. Am făcut tot posibilul pentru a reveni la el, dar totul a fost în zadar, l-am vrut atât de rău pentru că l-am iubit. așa că mi-am explicat problema prietenei mele și ea mi-a sugerat să contactez o vrăjitoare care a ajutat-o ​​să arunce o vrajă care a luat-o însărcinată și ia adus soțul înapoi. Nu aveam de ales decât să încerc. Am trimis mesageria cu vrăjitoria numită dr. Isikolo în ceea ce mă privește și ma asigurat că nu există nici o problemă și că totul va fi bine. Mi-a spus tot ce mi-a fost cerut și mi-a arătat vraja și, surprinzător, după 48 de ore, soțul meu mi-a spus că mă apologia pentru tot ce a venit ca o bucurie imensă și copleșitoare. Am fost atât de surprins, am răspuns la telefon și tot ce a spus a fost că îi pare rău pentru tot ce sa întâmplat. El a vrut să mă întorc la el. De asemenea, a spus că mă iubește atât de mult. Am fost atât de fericit și am mers la el, așa am început să trăim împreună din fericire din nou. astfel încât oricine care are nevoie de ajutor pe orice fel de probleme se poate contacta, de asemenea, această adevărată și foarte autentic cascadorie de vrăjitorie pe isikolosolutionhome@gmail.com Puteți, de asemenea, ce-l pe Whatsapp pe +2348133261196 contactați acest om grozav astăzi și rezolva problemele dvs. rezolvate 100%.

  • ex back  josphine   2019-03-12 - 13:18

    Buna tuturor! Mi-am pierdut soțul unei alte femei, după patru ani de căsătorie. Am avut o căsnicie minunată, dar a început o relație cu un colaborator care a urmărit după el. El trăiește departe lângă munca sa și a refuzat să vorbească cu mine sau să vină acasă. Am fost atât de devastat și mi-a fost greu să fac față. Am devenit foarte îngrijorat și am avut nevoie de ajutor. Pe măsură ce navighez prin Internet într-o zi, am dat peste un comentariu al lui Amber, care a sugerat că DR PRINCE IDIALU a ajutat-o ​​să-și rezolve problemele conjugale, să restaureze relațiile rupte și așa mai departe. Deci, am simțit că ar trebui să încerc. L-am contactat și mi-a făcut o vrajă. După 28 de ore, soțul meu a venit la mine și mi-a cerut scuze pentru greșelile pe care le-a făcut și a promis că nu o mai face niciodată. De atunci, totul sa întors la normal. Eu și familia mea trăim împreună din fericire din nou. Toate datorită DR PRINCE IDIALU. Dacă aveți nevoie de o mașină de vrăjitor care să poată face o vrajă care funcționează cu adevărat, vă sugerez să-l contactați. Nu te va dezamăgi. Vă ofer 100% garanție că vă va ajuta. E-mailul său princeidialu@outlook.com sau sunați sau ce puteți face +1 (845)731-5643 VĂ MULȚUMESC DR PRINCE IDIALU.

  • ex back  josphine   2019-03-12 - 17:48

    Buna tuturor! Mi-am pierdut soțul unei alte femei, după patru ani de căsătorie. Am avut o căsnicie minunată, dar a început o relație cu un colaborator care a urmărit după el. El trăiește departe lângă munca sa și a refuzat să vorbească cu mine sau să vină acasă. Am fost atât de devastat și mi-a fost greu să fac față. Am devenit foarte îngrijorat și am avut nevoie de ajutor. Pe măsură ce navighez prin Internet într-o zi, am dat peste un comentariu al lui Amber, care a sugerat că DR PRINCE IDIALU a ajutat-o ​​să-și rezolve problemele conjugale, să restaureze relațiile rupte și așa mai departe. Deci, am simțit că ar trebui să încerc. L-am contactat și mi-a făcut o vrajă. După 28 de ore, soțul meu a venit la mine și mi-a cerut scuze pentru greșelile pe care le-a făcut și a promis că nu o mai face niciodată. De atunci, totul sa întors la normal. Eu și familia mea trăim împreună din fericire din nou. Toate datorită DR PRINCE IDIALU. Dacă aveți nevoie de o mașină de vrăjitor care să poată face o vrajă care funcționează cu adevărat, vă sugerez să-l contactați. Nu te va dezamăgi. Vă ofer 100% garanție că vă va ajuta. E-mailul său princeidialu@outlook.com sau sunați sau ce puteți face +1 (845)731-5643 VĂ MULȚUMESC DR PRINCE IDIALU.

  • ex back  josphine   2019-03-12 - 17:48

    Buna tuturor! Mi-am pierdut soțul unei alte femei, după patru ani de căsătorie. Am avut o căsnicie minunată, dar a început o relație cu un colaborator care a urmărit după el. El trăiește departe lângă munca sa și a refuzat să vorbească cu mine sau să vină acasă. Am fost atât de devastat și mi-a fost greu să fac față. Am devenit foarte îngrijorat și am avut nevoie de ajutor. Pe măsură ce navighez prin Internet într-o zi, am dat peste un comentariu al lui Amber, care a sugerat că DR PRINCE IDIALU a ajutat-o ​​să-și rezolve problemele conjugale, să restaureze relațiile rupte și așa mai departe. Deci, am simțit că ar trebui să încerc. L-am contactat și mi-a făcut o vrajă. După 28 de ore, soțul meu a venit la mine și mi-a cerut scuze pentru greșelile pe care le-a făcut și a promis că nu o mai face niciodată. De atunci, totul sa întors la normal. Eu și familia mea trăim împreună din fericire din nou. Toate datorită DR PRINCE IDIALU. Dacă aveți nevoie de o mașină de vrăjitor care să poată face o vrajă care funcționează cu adevărat, vă sugerez să-l contactați. Nu te va dezamăgi. Vă ofer 100% garanție că vă va ajuta. E-mailul său princeidialu@outlook.com sau sunați sau ce puteți face +1 (845)731-5643 VĂ MULȚUMESC DR PRINCE IDIALU.

  • Thank you Sir Dr Isikolo  Amela Feriz   2019-03-27 - 19:14

    M-am intors cu fostul meu iubit cu ajutorul doctorului Isikolo, cea mai buna vrajitoare online, si recomand foarte mult doctorului Isikolo oricarei persoane care are nevoie de ajutor! .. Vreau sa depasesc cum am intors prietenul meu dupa ce sa despartit am fost impreuna de 3 ani, recent am aflat ca prietenul meu a avut o aventura cu o alta fata, cand l-am confruntat cu el, a dus la certuri si in cele din urma sa despartit cu mine, am incercat tot ce am putut sa-l intorc dar toate fără nici un rezultat până când am văzut o postare într-un forum de relații despre un vrăjitor caster care îi ajută pe oameni să-și recapete dragostea pierdută prin vraja Love, la început m-am îndoit, dar am decis să încerc, când am contactat această vrăjitoare e-mailul lui și mi-a spus ce să fac și am făcut-o. Apoi a făcut o vrăjitoare de dragoste pentru mine. 48 de ore mai târziu, prietenul meu ma sunat într-adevăr și mi-a spus că mi-e dor de mine atât de mult, atât de uimitor! Așa sa întors în aceeași zi, cu o mulțime de dragoste și bucurie, și și-a cerut scuze pentru greșeala și pentru durerea pe care mi-a provocat-o. Apoi, din acea zi, relația noastră era acum mai puternică decât a fost înainte, tocmai datorită doctorului Isikolo. el este atât de puternic și am decis să împărtășesc povestea mea pe Internet că Dr. Isikolo reală și puternică cascadorie de vraja care mă voi ruga mereu să trăiască mult timp pentru a-i ajuta pe copiii săi în timp de necazuri, dacă sunteți aici și aveți nevoie de dvs. Ex înapoi sau soțul dvs. sa mutat la o altă femeie, nu mai plângeți, contactați acum această vrăjitoare puternică. Iată contactul său: Trimiteți-l la adresa de e-mail la: isikolosolutionhome@gmail.com Puteți, de asemenea, pe WhatsApp pe + 2348133261196, MULTUMESC Dr. Isikolo.

  • Thank you Sir Dr Isikolo  Izeta Enes   2019-03-30 - 11:54

    Când l-am găsit pe Dr. Isikolo, aveam nevoie disperată de a-mi aduce înapoi pe fostul meu iubit. Mi-a lăsat o altă femeie. Sa întâmplat așa de repede și nu am avut nici un cuvânt în situație. El ma scos după trei ani fără explicații. Contact cu Dr.Isikolo prin intermediul site-ului său și mi-a spus ce trebuie să fac înainte de a mă putea ajuta și am făcut ceea ce mi-a spus, după ce am oferit ceea ce dorea, a aruncat o vrajă de dragoste pentru a ne ajuta să ne întoarcem împreună . La puțin timp după ce și-a făcut vraja, prietenul meu mi-a început să mă mai trimită din nou și m-am simțit oribil pentru ceea ce tocmai mi-a pus. El a spus că eu sunt cea mai importantă persoană din viața lui și el știe asta acum. Ne-am mutat împreună și el a fost mai deschis față de mine decât înainte și apoi a început să petreacă mai mult timp cu mine decât înainte. De când Dr. Isikolo ma ajutat, partenerul meu este foarte stabil, credincios și mai aproape de mine decât înainte. Îmi recomand foarte mult DR ISIKOLO pentru oricine care are nevoie de ajutor. Email: isikolosolutionhome@gmail.com Poți de asemenea să-l creezi pe WhatsApp pe +2348133261196

  • testimony  Marian Ferka   2019-04-01 - 18:35

    Acesta este site-ul pe care l-am citit despre DR ISIKOLO și l-am contactat să mă ajute să-mi iau fostul prieten înapoi să se căsătorească cu mine în luna mai a acestui an și m-am întors aici să postez despre el. Doctorul Isikolo vă va ajuta să vă rezolvați problema indiferent de ce treceți. Numele meu este Marian Ferka. Postarea despre o vrăjitoare este foarte ciudată pentru mine, pentru că niciodată nu am crezut că voi fi în stare să spun că mi sa ajutat un vrăjitor să-mi aduc prietenul meu ex după trei ani de contact. Am citit despre doctorul Paul de la alte site-uri și l-am contactat să mă ajute și în mai puțin de 48 de ore fostul meu iubit ma sunat și eram fericit că vrea să mă întoarcă la mine. Ne-am întâlnit vineri și mi-a propus ... A fost cel mai frumos inel. Vă rog pe toată lumea aici, contactați DR ISIKOLO pentru a vă rezolva problema și pentru a vă face fericiți cu relația dvs. care vă rănește. Dragostea este cel mai bun sentiment experimentat vreodată. Trimiteți-l prin e-mail la isikolosolutionhome@gmail.com De asemenea, puteți să-l trimiteți pe WhatsApp pe +2348133261196

  • Thank you Sir Dr Isikolo  Iva Dalek   2019-04-05 - 12:34

    Numele meu este Iva Dalek, soțul meu și cu mine am fost căsătoriți de aproape 6 ani. Am fost fericit căsătoriți cu doi copii, un băiat și o fată. Acum 3 luni am început să observ un comportament ciudat de la el și câteva săptămâni mai târziu am aflat că soțul meu vede altcineva. A început să se întoarcă acasă cu întârziere de la muncă, nu mai păsa deloc de mine sau de copii. Uneori el iese și nici măcar nu se întoarce acasă timp de 2-3 zile. Am făcut tot ce am putut pentru a remedia această problemă, dar toate fără rezultat. Am devenit foarte îngrijorat și am avut nevoie de ajutor. În timp ce navighez prin Internet într-o zi, am dat peste un site web care a sugerat că Dr. Isikolo poate ajuta la rezolvarea problemelor maritale, la restaurarea relațiilor rupte și așa mai departe. Deci, am simțit că ar trebui să încerc. I-am contactat și i-am spus problemele mele și mi-a spus ce să fac și am făcut-o și mi-a făcut vrăji de 48 de ore mai târziu, soțul meu a venit la mine și mi-a cerut scuze pentru greșelile pe care le-a făcut și a promis că nu o mai face niciodată Uniunea a devenit din nou minunată și mai fericită. De când Dr. Isikolo este cel mai bun vrăjitor online, puternic și original. Dacă aveți vreo problemă, contactați-l și vă garantez că vă va ajuta. Heres contactul său: isikolosolutionhome@gmail.com Puteți să-l, de asemenea, Whatsapp pe +2348133261196

  • Din respect pentru voi și vrăjile voastre, trebuie să fac cunoscută această mărturie tuturor.  Alina Costin   2019-04-09 - 11:34

    Numele meu este Alina Costin. Din respect pentru voi și vrăjile voastre, trebuie să fac cunoscută această mărturie tuturor. Am fost la alte roți de vrajă fără să văd nici un rezultat, tot ce au vrut a fost după banii mei. Am vrut doar să vin la tine mai devreme, am cel mai bun lucru de la tine. Ex-soțul meu a plecat timp de un an și m-am dus peste tot și alte vrăjitoare pentru ajutor, dar nici un rezultat până când prietenul meu nu mi-a prezentat-o ​​doctorului Isikolo. După terminarea vrăjii, am primit în sfârșit apeluri de la el în mai puțin de 48 de ore. Vrăjile lui au făcut minuni și soțul meu sa întors cu dragoste. A fost ca un miracol! El sa întors brusc cu flori, spunând că ar trebui să-i dau, am fost cu adevărat înfricoșat și șocat când soțul meu îngenunchează în jos cerșind pentru iertare și pentru mine să-l accept înapoi. Sunt foarte lipsit de cuvinte și de bucurie, sunteți un Dumnezeu trimis la mine și la întreaga mea familie. Și acum sunt o femeie plină de bucurie încă o dată. Mulțumesc mult Dr Isikolo. Pentru oricine caută o adevărată vrăjitoare, contactați Dr.Isikolo la isikolosolutionhome@gmail.com De asemenea, puteți să-l contactați pe WhatsApp pe +2348133261196

  • isikolosolutionhome@gmail.com  Alonso Aita   2019-04-10 - 11:48

    DR ISIKOLO a dat o vrajă de loterie pentru mine și am câștigat 850.000 de euro. Citiți recenzia mea și contactați-l acum pentru numerele dvs. de loterie. Este o situație foarte dificilă când joci la loterie și nu câștig niciodată, sau păstrez câștigarea unui fond scăzut de până la 500 de euro, am fost o victimă a unei astfel de vieți dure, cel mai mare fond pe care l-am câștigat vreodată a fost 350 de euro, și am jucam loteria de aproape 8 ani acum, lucrurile se schimba brusc in momentul in care am gasit un secret online, o marturie a unui medic voodoo care ajuta oamenii in orice tip de loterie, nu am fost usor de convins, dar am decis sa incerc , acum sunt un câștigător de loterie mândru cu ajutorul lui DR ISIKOLO, am câștigat 850.000 de euro și fac acest lucru tuturor celor care au încercat toată ziua să câștige la loterie, credeți-mă că acesta este singurul mod de a câștiga loterie, acesta este secretul pe care l-am căutat toți, îl puteți contacta pe Dr. Isikolo pe e-mailul său> isikolosolutionhome@gmail.com sau pe Whatsapp pe +2348133261196

  • Thank you Sir Dr Isikolo  Tereza Pavao   2019-04-11 - 18:01

    Bună ziua tuturor sunt fericit să-mi răspund mărturia despre o vrăjitoare puternică numită Dr. Isikolo. Sunt Tereza Pavao si locuiesc in Londra, sotul meu si am avut o lupta putin din cauza ca el a vrut sa divorteze ca mi-a fost atat de frica sa-l pierd, pentru ca il iubesc foarte mult asa ca am cautat online pentru ajutor si am vazut multe din mărturiile oamenilor cu privire la modul în care doctorul Isikolo le-a ajutat și a ieșit cu rezultate pozitive, cum ar fi divorțurile, cancerele, loteriile, fertilitățile și altele. Așa că l-am trimis prin e-mail și i-am spus problema mea și mi-a spus ce să fac și am făcut-o așa cum a instruit, 48 de ore mai târziu mi-a spus că sa terminat cu vraja, iar soțul meu nu mă va mai divorța și când soțul meu sa întors de la serviciu mi-a spus că nu mă va mai divorța el a spus că nu știe ce a venit peste el că îi pare rău că eram atât de fericit și îi mulțumesc lui Dr Isikolo pentru ajutorul lui Dacă aveți nevoie de Dr. Isikolo ajutați-l să-l trimiteți prin e-mail la isikolosolutionhome@gmail.com De asemenea, puteți să-l puneți pe +2348133261196

  • Din respect pentru voi și vrăjile voastre, trebuie să fac cunoscută această mărturie tuturor.  Ana Tomas   2019-04-14 - 11:22

    Mă simt atât de binecuvântată din nou în căsnicia mea, după ce doctorul Isikolo mi-a adus soțul care sa separat de mine pentru un an bun. Ana Tomas din Germania. Chiar dacă am guri peste tot corpul meu, nu va fi suficient să-i mulțumesc doctorului Isikolo pentru ajutorul său asupra vieții mele. Soțul meu sa separat cu mine timp de un an și am fost în dureri și agonie fără el. Deci, am căutat ajutor peste tot, dar nimic nu a funcționat până când nu am vrut să mă refer la dr. Isikolo. Mi-am explicat situația și mi-a promis că soțul meu se va întoarce la mine în 48 de ore, până când inima mea încă îl bate pentru el. Am crezut în el și a pregătit o vrajă pentru mine și soțul meu mi-a sunat exact când a spus doctorul Isikolo. El a pledat și a spus că are nevoie de mine înapoi și acum trăim fericit din nou în ultimele 9 luni. Toți cei de acolo care citesc articolul meu care are nevoie de ajutor ar trebui să-l contacteze ... Email: isikolosolutionhome@gmail.com Puteți, de asemenea, WhatsApp-l pe +2348133261196

  • Un mare SPELL CASTER DR ISIKOLO CARE A FOST AJUTAT DACĂ ATINGE MY EX LOVER sunați sau adăugați-l pe whatsApp +2348133261196.  isabela Salas   2019-04-16 - 17:55

    Un mare SPELL CASTER DR ISIKOLO CARE A FOST AJUTAT DACĂ ATINGE MY EX LOVER sunați sau adăugați-l pe whatsApp +2348133261196. Numele meu este Isabela Salas. Viața mea este înapoi! După 2 ani de căsnicie ruptă, soțul meu mi-a lăsat cu doi copii, m-am simțit ca și cum aș termina totul, aproape că m-am sinucis pentru că nu ne-a lăsat cu nimic, eram emoțional în toată această perioadă. Mulțumită unei vrăjitoare numită Dr Isikolo de Everlasting Spell Cast pe care i-am întâlnit online. Într-o zi credincioasă, pe când navighez prin internet, am dat peste câteva mărturii despre această vrăjitoare specială numită DR ISIKOLO. Unii oameni au mărturisit că le-a adus înapoi pe iubitul lor Ex, unii au mărturisit că restaurează uterul, vindecă cancerul și alte boli. i-am contactat și mi-a explicat îngrijorările mele și, spre cea mai mare surpriză, mi-a dat detalii despre cum va lucra pentru mine pe care a făcut-o și soțul meu sa întors acasă la mine în 48 de ore, așa cum a promis. A fost minunat și vă pot asigura că ați obținut și soluția de la el. îl puteți contacta pe e-mailul său. isikolosolutionhome@gmail.com. el este cel mai bun castel care te poate ajuta cu problemele tale, sună-l sau îl adaugi pe site-ul nostru la +2348133261196.

  • isikolosolutionhome@gmail.com  Lorena Andro   2019-04-19 - 11:34

    Salutare tuturor. Îmi place să împărtășesc mărturia mea cu voi. Cu câteva luni în urmă, bărbatul meu mi-a lăsat o altă doamnă. Îl iubesc atât de mult și tot ce am putut să cred era să se sinucidă. Am încercat mai multe mijloace, dar nici unul nu a funcționat. Am decis să citesc pe internet și am citit despre vrăji și magie. I-am dat un proces, am pierdut o mulțime de bani, dar a fost același rezultat. Aproape am renunțat până când am întâlnit o vrăjitoare care ma asigurat de succes și a citi comentariile oamenilor pe site-ul său. Am fost sceptic sa il contactez pentru ca am pierdut o gramada de bani. Cu doua saptamani de casting, omul meu sa intors la mine dupa ce Dr. Isikolo ma ajutat cu vraja si mi-a facut-o pentru mine si soțul meu sa intors acasa in 48 de ore . Acum, omul meu este foarte supus și mă iubește mai mult. Sunt acum 2 luni însărcinată și sunt fericit să-l revin în viața mea. Vă sfătuiesc să contactați un vrăjitor puternic, care mi-a arătat o vrăjitorie de dragoste și câteva vrăji și nici unul nu a eșuat. Dacă cineva vă va ajuta să vă întoarceți dragostea și, de asemenea, să vă călăuziți în căutarea soluțiilor de viață, să-l faceți. Contactați-l direct prin intermediul isikolosolutionhome@gmail.com De asemenea, puteți să-l trimiteți pe WhatsApp pe +2348133261196. Stați binecuvântat.

  • ex back  LUCY P   2019-04-24 - 06:37

    I am very grateful and wish to share my testimony. I am very excited to have come across The Great Dr Prince Idialu. He helped me cast a very potent love spell that help brings back my ex to me. My ex had previously left me with two great kids and ran away with a younger lover and that action of him has left me so devastated. But all thanks to The Great Dr Prince Idialu that helped me cast the love spell that brings my ex back home to me. We are one big family now and so happy together. You can Whatsapp Number: +1(845)731-5643) or email: *(princeidialu@outlook.com) for all your spiritual problems, he will solve them for you free of charge.

  • Thank you Sir Dr Isikolo  jasmina dino   2019-04-24 - 17:31

    Multe mulțumiri îi revin lui DR ISIKOLO pentru reunirea mea și a soțului meu înapoi împreună, totul a început atunci când îmi sărbătoream cea de-a 10-a aniversare a mamei mele și, în acea seară fată, i-am chemat pe soțul meu să știe unde era și mai târziu după ce partidul plecat puțin. am vazut ca sotul meu a intrat cu o doamna m-am uitat si m-am dus sa-l salut si sa pretins ca nu sa intamplat nimic, mai tarziu in camera in timp ce eram pe punctul de a dormi am cerut sotului meu care doamna a fost pentru el, brusc el a strigat la mine nu l-ar fi intrebat niciodata despre cum si-a trait viata, insa am insistat sa stiu, imediat a parasit patul si a plecat si de atunci nu l-am mai vazut niciodata, mi-a spus ca sa terminat, dar toata agonia mea sa oprit cand m-am intalnit DR ISIKOLO pe net, care mi-a spus că va arunca o vrăjitorie pe el și în 48 de ore soțul meu se va întoarce la mine, târându-se la mine, și așa a făcut el și în 48 de ore a venit soțul meu cerându-mi și acum fericirea și armonie este restaurat înapoi la casa mea .. contactați-l astăzi pe e-mail; isikolosolutionhome@gmail.com Poți de asemenea să-l folosești pe WhatSApp pe +2348133261196

  • Thank you Sir Dr Isikolo  Jasmina Dino   2019-04-24 - 17:32

    Multe mulțumiri îi revin lui DR ISIKOLO pentru reunirea mea și a soțului meu înapoi împreună, totul a început atunci când îmi sărbătoream cea de-a 10-a aniversare a mamei mele și, în acea seară fată, i-am chemat pe soțul meu să știe unde era și mai târziu după ce partidul plecat puțin. am vazut ca sotul meu a intrat cu o doamna m-am uitat si m-am dus sa-l salut si sa pretins ca nu sa intamplat nimic, mai tarziu in camera in timp ce eram pe punctul de a dormi am cerut sotului meu care doamna a fost pentru el, brusc el a strigat la mine nu l-ar fi intrebat niciodata despre cum si-a trait viata, insa am insistat sa stiu, imediat a parasit patul si a plecat si de atunci nu l-am mai vazut niciodata, mi-a spus ca sa terminat, dar toata agonia mea sa oprit cand m-am intalnit DR ISIKOLO pe net, care mi-a spus că va arunca o vrăjitorie pe el și în 48 de ore soțul meu se va întoarce la mine, târându-se la mine, și așa a făcut el și în 48 de ore a venit soțul meu cerându-mi și acum fericirea și armonie este restaurat înapoi la casa mea .. contactați-l astăzi pe e-mail; isikolosolutionhome@gmail.com Poți de asemenea să-l folosești pe WhatSApp pe +2348133261196

  • Thank you Sir  Olivera Mato   2019-04-28 - 14:10

    Dacă credeți că castrarea vraja nu este un lucru real, știți cine să contacteze acest lucru care vă va ajuta așa cum au spus ei. Ați întâlnit orice mărturie despre DR ISIKOLO? Nu ați văzut lucrarea lui DR ISIKOLO și voi spune că el este un adevărat vrăjitor care va aduce înapoi ex-ul dvs. în 48 de ore la e-mailul isikolosolutionhome@gmail.com. Eu sunt Olivera Mato. Mi-am pierdut prietenul, iubitul meu acum 4 ani, și am dat pe alți bărbați să uite de el. Am fost în relații diferite de când mi-am pierdut dragostea adevărată numărând la 3. Pe cât eram emoțional, am găsit mărturii despre vrăjitoare când am citit despre DR ISIKOLO. Totuși am contactat adresa de e-mail la isikolosolutionhome@gmail.com și în termen de 48 de ore prietenul meu numit telefonul meu și a spus unele lucruri de relații serioase în urechile mele la telefon și a vrut să se întâlnească. L-am întâlnit a doua zi și a spus că îmi pare rău că mi-a lăsat așa cum a făcut și știam că vrăjitorul a făcut-o. Vă rog, nu judecați o carte de coperta ei și am găsit adevăratul vrăjitor să contacteze cu credință și el ma ajutat să-mi rezolv problema. Voi recomanda Templul DR ISIKOLO Spell pentru oricine dorește să întâlnească un adevărat vrăjitor pentru ajutor la isikolosolutionhome@gmail.com De asemenea, poți să-l ajuți pe Whatsapp sau VIBER pe +2348133261196

  • Thank you Sir  Viviana Sanchez   2019-05-01 - 20:30

    Sunt foarte surprinzător pentru experiența și minunile miraculoase ale doctorului Isikolo, care s-au răspândit pe Internet și pe plan mondial. Cum a ajutat minunat oamenii din întreaga lume să-și restabilească iubitorii pierduți, l-am contactat după ce am trecut prin atâtea mărturii de la oameni diferiți cum a ajutat la aducerea înapoi a iubitorilor de ex, am fost profund îndrăgostit de soțul meu și a fost cu mine, dar brusc într-o zi sa despărțit de mine. Am încercat totul, dar nu mi sa părut nimic de antrenament, am crezut că va fi peste tot. Niciodată n-am crezut în vrăji, dar eram atât de disperat încât credeam că nu mai am nimic de pierdut. Am inceput sa caut diferite roti de vraja si am gasit in sfarsit "Templul Marelui Dr. Isikolo" care ma ajutat prin acest proces si in cele din urma l-am reintrodus pe sotul meu si suntem atat de fericiti impreuna si am fost surprins de momentul in care mi-a dat 48 de ore și am obținut rezultatul perfect. Îi sunt așa de recunoscător. Dacă aveți vreodată nevoie de o vrăjitoare care să vă ajute să vă întoarceți atunci contactați-l pe isikolosolutionhome@gmail.com De asemenea, puteți să-l contactați pe Whatsapp sau Viber pe +2348133261196

  • isikolosolutionhome@gmail.com  Doris Alen   2019-05-03 - 18:22

    Am folosit casting-ul de vrajă pentru a-mi aduce soțul meu ex-spate la mine și, de asemenea, rămâneți însărcinată cu gemeni, cu ajutorul unei vrăjitoare mare și de încredere numită Dr. Isikolo. Când am venit online în ianuarie, am întâlnit o mărturie despre DR ISIKOLO care a ajutat oamenii și am decis să îl contactez. Am vorbit pe e-mail la isikolosolutionhome@gmail.com și mai târziu mi-a dat numărul lui Whats App, care este de +2348133261196 și mi-a spus că mă va ajuta, de asemenea, să-l aduc pe Fredrick înapoi după 3 ani de contact. Atunci când soțul tău te lasă, simți că întreaga ta lume începe să se prăbușească. Nu mai există nimic care să pară drept. Când l-am cunoscut pe DR ISIKOLO, el este cel mai bun vrăjitor care trebuie să spun. Soțul meu ma sunat după 48 de ore și când am primit medicamente pe bază de plante pentru fertilitate, am devenit fertil. Eu și soțul meu am reconectat, am făcut sex și am rămas însărcinată. Sunt fericit astăzi să fiu mama fetelor gemene și aceasta este TOATE MULȚUMIRI LA DR ISIKOLO. Dacă aveți nevoie de ajutor, sunteți salvat cu această vrăjitoare, contactați adresa de e-mail de la isikolosolutionhome@gmail.com De asemenea, puteți să-l trimiteți pe Whatsapp sau VIBER pe +2348133261196 și și dumneavoastră să vă dați o mărturie pentru a ajuta pe ceilalți

  • Contactați-l pe Dr. Isikolo la isikolosolutionhome@gmail.com dacă doriți să vă aduceți soțul, soția, iubitul și prietena dvs. înapoi și să vă recâștigeți fericirea.  Angel Zetina Cea   2019-05-06 - 15:33

    Contactați-l pe Dr. Isikolo la isikolosolutionhome@gmail.com dacă doriți să vă aduceți soțul, soția, iubitul și prietena dvs. înapoi și să vă recâștigeți fericirea. Numele meu este Angel Zetina Cea. Sunt foarte multumit de acest serviciu pe care Dr. Isikolo mi-a oferit-o. Sunt unul dintre acei oameni care au spus: "Nu voi numi niciodată un psihic sau un magician sau altceva" care să mă ajute cu problemele mele - cel puțin din toate problemele mele de dragoste, dar am ajuns la punctul în care știam că am nevoie de îndrumări, și m-am bucurat că l-am găsit pe acest om numit Dr. Isikolo. Niciodată, într-un milion de ani, nu m-aș fi gândit să scriu o scrisoare ca asta, dar când aproape l-am pierdut pe Andrew într-una dintre luptele noastre stupide, sa despărțit am crezut că am pierdut totul. Plâng toată ziua și cred că nu se va mai întoarce niciodată la mine. Citesc o mărturie a unei femei numită Anna despre el spunând că modul în care doctorul Isikolo îl ajută să se întoarcă este soția ex în 48 de ore. A făcut o vrajă pentru mine. 24 de ore mai târziu, prietenul meu (Ex-Boyfriend) a venit la mine și mi-a cerut scuze pentru greșelile pe care le-a făcut și promit că nu o mai face niciodată. De atunci, totul sa întors la normal și dragostea noastră este acum mai puternică încât nu poate face fără să fie cu mine. Eu și prietenul meu trăim împreună din fericire din nou. Dr. Isikolo este cel mai bun vrăjitor online care este puternic și autentic. Și când eram cel mai disperat, nu mi-a profitat de mine. Ați făcut un serviciu foarte bun pentru o persoană în adevărată nevoie. Nu stiu cum ai facut-o sau cum functioneaza aceasta magie, dar tot ce stiu este ca lucreaza! Andrew și cu mine suntem fericiți din nou împreună și voi fi întotdeauna recunoscător lui Dr Isikolo pentru el pentru că orice fel de ajutor este foarte capabil și fiabil pentru ajutor. Trimiteți-l prin e-mail {isikolosolutionhome@gmail.com} {WhatsApp / Call: +2348133261196} (Viber: +2348133261196)

  • Thank you Sir Dr Isikolo  Nataša Dominik   2019-05-08 - 10:33

    el este mărturia mea despre lucrarea bună a doctorului Isikolo care mă ajută ... Sunt Nataša Dominik din Londra. Și îmi pare rău că am pus acest lucru pe net, dar va trebui să de această clasă de vrăjitorie lume care a adus înapoi sotul meu care ma lăsat afară de ultimii 3 ani, am întâlnit în cele din urmă acest om pe un post de blog postarea de unul dintre este client pentru ajutor i-am explicat totul și mi-a povestit despre o vrăjitoare numită DR ISIKOLO pe care a auzit-o și mi-a dat o adresă de e-mail pentru a scrie scriitorului de vrăji care să-i spună problemele mele. În doar 2 zile, soțul meu sa întors la mine. Vreau doar să vă mulțumesc pentru această vrăjitorie veridică și sinceră, domnule, tot ce ați spus că sa întâmplat și vă mulțumesc domnule. Vreau să spun tuturor celor care caută orice soluție la problemă, vă sfătuiesc să consultați cu amabilitate această vrăjitorie, el este real, el este puternic și oricare ar fi spus ortografia este ce se va întâmpla, mi sa întâmplat. Aveți posibilitatea să-l contactați pe: adresa de e-mail este isikolosolutionhome@gmail.com Puteți, de asemenea, ce-l sau ce-l VIBRE pe +2348133261196

  • isikolosolutionhome@gmail.com  Edi Gordan   2019-05-13 - 11:47

    Mulțumesc lui Dumnezeu că am crezut în DR ISIKOLO după ce am citit atât de multe mărturii despre lucrarea sa și am decis să îl contactez. Eu sunt Edi Gordan. Îmi scriu propria mea mărturie pe care nu mi-am dat seama că ar fi posibilă. Înainte să mă întâlnesc cu DR ISIKOLO, am simțit că toate acestea erau credințe superstițioase și vraja nu a fost dovedită științific că este adevărată, dar această vrăjitorie ma făcut să cred altfel. EL ESTE UN OM BUN. Mi-am recuperat fosta soție, cu ajutorul acestui om, după 4 ani de încercare, dar nu a fost posibil să apară niciun mijloc posibil. Dacă citiți orice mărturie despre DR ISIKOLO, este adevărat. Soția mea Sharon ma lăsat de mai bine de 4 ani și am vrut să o am înapoi și am încercat să o cer să revină la mine, dar mi-a plătit urechi surde și mi-a făcut un nebun în public. DR ISIKOLO mi-a fost adresat de un prieten de-al meu, care a ajutat și el la locul meu de muncă și i-am spus că era superstițios și că era un nebun să creadă în astfel de lucruri fetișice. Dar după atâtea gânduri, m-am dus online să îl caut și am decis să îl contactez la adresa lui de e-mail. În curând mi-a dat numărul său mobil și am vorbit și pentru un moment bun. El este cel mai bun. Înainte ca vraja să funcționeze, am avut deja asigurare. În 2 zile, fosta mea soție, după 4 ani de batjocură de a fi un om inutil, a venit la mine cerându-mă de data asta. Nu știam ce a făcut acest om, dar e foarte bine să faci asta pentru mine. Îi mulțumesc lui și prietenului meu că l-au cunoscut prea zilnic din viața mea. Cred că îi va ajuta pe oricine care vine la el pentru ajutor. Îl veți contacta la isikolosolutionhome@gmail.com De asemenea, puteți să-l trimiteți pe Whatsapp sau VIBER pe +2348133261196 dacă vreți să vă întoarceți înapoi sau doriți o soluție la problema dvs.

  • Thank you Sir Dr Isikolo  Edi Gordan   2019-05-13 - 12:28

    Mulțumesc lui Dumnezeu că am crezut în DR ISIKOLO după ce am citit atât de multe mărturii despre lucrarea sa și am decis să îl contactez. Eu sunt Edi Gordan. Îmi scriu propria mea mărturie pe care nu mi-am dat seama că ar fi posibilă. Înainte să mă întâlnesc cu DR ISIKOLO, am simțit că toate acestea erau credințe superstițioase și vraja nu a fost dovedită științific că este adevărată, dar această vrăjitorie ma făcut să cred altfel. EL ESTE UN OM BUN. Mi-am recuperat fosta soție, cu ajutorul acestui om, după 4 ani de încercare, dar nu a fost posibil să apară niciun mijloc posibil. Dacă citiți orice mărturie despre DR ISIKOLO, este adevărat. Soția mea Sharon ma lăsat de mai bine de 4 ani și am vrut să o am înapoi și am încercat să o cer să revină la mine, dar mi-a plătit urechi surde și mi-a făcut un nebun în public. DR ISIKOLO mi-a fost adresat de un prieten de-al meu, care a ajutat și el la locul meu de muncă și i-am spus că era superstițios și că era un nebun să creadă în astfel de lucruri fetișice. Dar după atâtea gânduri, m-am dus online să îl caut și am decis să îl contactez la adresa lui de e-mail. În curând mi-a dat numărul său mobil și am vorbit și pentru un moment bun. El este cel mai bun. Înainte ca vraja să funcționeze, am avut deja asigurare. În 3 zile, fosta mea soție, după 4 ani de batjocură de a fi un om inutil, mi-a venit să mă imploră de data asta. Nu știam ce a făcut acest om, dar e foarte bine să faci asta pentru mine. Îi mulțumesc lui și prietenului meu că l-au cunoscut prea zilnic din viața mea. Cred că îi va ajuta pe oricine care vine la el pentru ajutor. Îl veți contacta la isikolosolutionhome@gmail.com De asemenea, puteți să-l trimiteți pe Whatsapp sau VIBER pe +2348133261196 dacă vreți să vă întoarceți înapoi sau doriți o soluție la problema dvs.

  • Thank you Sir Dr Isikolo  Lorena Denis   2019-05-15 - 11:55

    Știți ce mișcări de vrajă mi-au făcut înainte de a întâlni vrăjitorul potrivit pentru a contacta? Eu sunt Lorena Denis. Multe dintre aceste așa-numite rulouri de vrăji sunt false, nu știam că nu au putere până când nu am fost mai înțelept să știu pe cine să contacteze. Voi spune tuturor astăzi că această vrăjitoare numită DR ISIKOLO este cea mai bună și mai bună vrăjitoare de contactat și vă va ajuta cu problema cât mai repede posibil. Contactați-l acum la isikolosolutionhome@gmail.com. Când soțul meu m-a divorțat, am contactat atâtea vrăjitoare și am lucrat cu ei de peste 3 ani. Deja am dat speranțe în vraja când am citit și despre DR ISIKOLO. Plânge și vroiau să-mi aduc ajutor pentru a-mi întoarce fostul soț și m-am întâlnit cu această vrăjitoare, iar în 2 zile, ex-soțul meu ma sunat și a aranjat o întâlnire. Am ieșit în acea zi și m-am întâlnit cu el și ne-a cerut să ne reaprindem și să ne întoarcem împreună. Dorințele mele au fost răspunse cu ajutorul lui DR ISIKOLO, el este un adevărat vrăjitor. Sunt fericit să-i declar munca altora pentru că este cel mai apreciativ lucru de făcut, la fel ca alții. Vă rog să îndepliniți această rolă de vrăji pentru a vă ajuta în orice problemă. Cred că te va ajuta și pe tine. Pentru a contacta această vrăjitoare, e-mailul său este isikolosolutionhome@gmail.com Poți de asemenea să-l creezi pe Whatsapp sau Viber pe +2348133261196

  • ex back  vera   2019-05-17 - 04:58

    Vreau să folosesc această mass-media pentru a aprecia și pentru a recomanda Dr Prince Idialu pentru restaurarea căsătoriei mele rupte după 3 ani de separare cu soțul meu și cei doi copii față de alte persoane aflate acolo cu aceeași problemă de relație similară cu contactul dr. Prince Idialu pentru ajutor și pentru a confirma mărturia mea. Sotul meu mă iubește mai mult decât înainte cu ajutorul vrăjitoriei mari Dr. Dr Idialu, încă o dată vă mulțumesc pentru restaurarea căsniciei mele Atotputernicul Dumnezeu vă va da mai multă putere de a ajuta pe alții pentru mai multe informații sau pentru a vă ajuta prin el: prin e-mail (princeidialu@outlook.com sau prin telefon sau prin telefonul +1) (504) 603-3666

  • testimony  Agata Jadran   2019-05-17 - 13:51

    SAU RELAȚIA RELAȚIONALĂ ONLINE CU UN RASPUNZĂTOR TRUSTE ȘI FIABIL. Numele meu este Agata Jadran și sunt foarte fericit că DR ISIKOLO mă ajută să-mi iau fostul soț înapoi și acest lucru ma făcut foarte încântat că am venit online aici pentru a posta despre munca sa. I-am promis că, dacă mi-ar fi luat fostul soț în două zile, voi face o mare mărturie și voi aduce mulți oameni care au nevoie de ajutor pentru el. Templul său spiritual este în Africa și el a fost în această lucrare și a ajutat atât de mulți oameni. El este un vrăjitor mare și vă poate ajuta indiferent unde vă aflați. Soțul meu Petar este acum înapoi cu mine, iar acest vrajitor mi-a adus sotul meu înapoi în 2 zile după procesul necesar în care se face vraja, cineva care ma lăsat de 2 ani acum. Vă rog să contactați acest om? El vă va ajuta și veți vedea. Templul lui este isikolosolutionhome@gmail.com De asemenea, poți să-l creezi sau să-l vezi pe +2348133261196

  • isikolosolutionhome@gmail.com  Kate Igor   2019-05-19 - 11:01

    Mulțumesc domnului Dr. Isikolo pentru vrăji autentice. Am descoperit multe mărturii despre mărturia netă a lui DR ISIKOLO, o vrăjitoare vrajoasă care vă va ajuta să aruncați o vrajă de dragoste pentru a aduce înapoi pe Ex Lover .. Eu și prietenul meu am fost separați timp de 3 luni și am forțat într- el din nou, nu mi-am dat seama, la inceput, dar pe masura ce viata sa inrautat si am decis sa incerc, contactand DR ISIKOLO voodoo spel si spre surprinderea mea a facut o vraja de dragoste pentru mine si pentru mine si prietenul lui 2 ani care au fost epuizati pentru 3 luni sunt acum din nou impreuna iar Dr. Isikolo ia luat doar 48 de ore sa-l intoarca inapoi la mine. planificăm o vacanță acum și știu că va fi splendid. acum sunt o mărturie vie a faptelor bune ale vrăjii dragostei DR ISIKOLO, un bărbat înzestrat cu mari puteri și inimă bună. Este secretul meu, dar am decis sa fac lumea cunoscuta pentru ca ar putea fi un ajutor pentru oricine care este interesat sau se confrunta cu orice probleme de relatie sau problema casatoriei. Trimiteți-l pe e-mail astăzi pe isikolosolutionhome@gmail.com Puteți, de asemenea, puteți să-l trimiteți pe +2348133261196.

  • Thank you Sir Dr Ben  Mirela Boro   2019-05-20 - 14:02

    CUM VĂ RĂSPUNDEȚI-L pe DOMNUL MEU CU AJUTORUL UNUI REAL ȘI GENUIN SPELL CASTER DR BEN TEXT SAU CONTACT CU PRIVIRE LA WHATSAPP +2348159101215 SAU-L EMAIL pe goodwillspelltemple@gmail.com. Numele meu este Mirela Boro și am domiciliul în Germania, aproape că mi-am luat viața din cauza soțului meu care ma lăsat și nu mi-a mai luat apelurile, răspunzând la mesajele mele și mesajele mele. El a spus că nu mai are încredere în mine, am încercat să-l conving și să-l cer, dar el nu va crede sau mă va răspunde până nu ne luptăm și ne despărțim timp de 6 luni, după ce îmi dau seama că nu pot trăi fără el din cauza dragostei Am pentru el. Am încercat tot posibilul să-l duc înapoi, dar nu mi-a lucrat, niște roți de vrajă falsă mi-au scutit banii și am plecat cu banii mei până când l-am întâlnit pe acest bărbat numit Dr Ben, mi-a ajutat să arunc o vrajă și iată că soțul meu sa întors după 48 de ani. ore, cerșind-mă pentru iertare, am fost atât de surprins că vrăjitorul ca și doctorul Ben încă mai există. Dacă cineva aici are nevoie de ajutor, cu toată sinceritatea, contactați-l pe Dr Ben astăzi pe goodwillspelltemple@gmail.com Contactați-l prin intermediul este numărul de telefon care vă permite să-l trimiteți +2348159101215 într-adevăr sunteți un preot vă mulțumesc că ați făcut casa mea o casă fericită din nou. despre dvs. domnule. Dr Ben este într-adevăr un om grozav pe care îl puteți contacta pentru soluții pentru orice fel de probleme cum ar fi (1) vraja de loterie (2) din spate (3) rămâneți însărcinată (4) vindeca orice fel de boală, boală și infecție Și mulți alții îl contactează astăzi pe acest om grozav și rezolvă problemele tale.

  • Un mare SPELL CASTER DR ISIKOLO CARE A FOST AJUTAT DACĂ ATINGE MY EX LOVER sunați sau adăugați-l pe whatsApp +2348133261196.  Bianca Stefan   2019-05-21 - 16:25

    Sunt aici pentru a aprecia munca depusă de Dr. Isikolo pentru viața mea, nu este numai bun în medicina pe bază de plante, ci și bun în vrăjirea dragostei pentru căsătoria întreruptă, vraja norocului, relația ruptă și multe altele. m-am tulburat când soțul meu mi-a părăsit, după ce a început să vadă o doamnă în biroul său, și l-am confruntat cu privire la motivul pentru care el mă înșeală și el a strigat la mine și a plecat acasă, am pledat că îmi pare rău și a refuzat ierta sau vin sa revin acasa, am fost lasata cu copiii mari singuri pentru a avea grija, m-am simtit frustrat sa stau cu o alta femeie, am incercat sa gasesc o cascator de vraja care sa ma ajute, dar pe cand navigam, am vazut-o multe mărturii despre modul în care doctorul Isikolo a ajutat o mulțime de oameni, am spus că ar trebui să-i dau lui Isikolo un proces și cu adevărat a aruncat o vrajă de dragoste care mi-a adus înapoi pe soțul meu minunat în două zile și era de necrezut. surpriza cadou de masina ca un semn pentru ceea ce el a facut-mi lasand toate acestea in timp ce-l ierta si astazi suntem familie fericita din nou. Vă rugăm să cineva care are orice dificultăți în căsătorii sau relație vă rugăm să contactați acest mare herbalist, deoarece eu sunt sigur că el are un remediu pentru orice situație s-ar putea găsi. E-mail: isikolosolutionhome@gmail.com Puteți, de asemenea, Whatsapp sau Viber-l pe +2348133261196. Dumnezeu sa te binecuvanteze

  • Thank you Sir  Eleonora Lovrenco   2019-05-22 - 13:30

    Numele meu este Eleonora Lovrenco și în prezent locuiesc în Suedia. vreau să împărtășesc mărturia mea minunată cu privire la modul în care m-am întors pe soțul meu înapoi, pe care am jurat să fiu cu mine până când ma lăsat la altă femeie fără nici un motiv și încerc să fac lucrurile să funcționeze pentru amândouă, dar lucrurile în care se înrăutățește și-l iubesc atât de mult și nu pot face nimic pentru a-mi lua soțul înapoi până când am întâlnit o mărturie a unei femei numită Ana Mateovic din Australia pe internet vorbind despre o vrăjitoare puternică numită DR BEN care a adus sotul ei înapoi 48 de ore și am decis să încerc și la cea mai mare surpriză pe care mi-a făcut-o, de asemenea, pentru mine, la fel cum a făcut pentru Stella și am mulți oameni care se plângeau de vrăjitoria falsă, dar asta am întâlnit a fost un adevărat vrăjitor care ajută-mă să-mi rezolv problema pe care nu am nici o soluție, i-am prezentat pe mulți dintre cei mai buni prieteni ai mei care au probleme similare, iar problema lor a fost rezolvată cu ajutorul lui Dr Ben, care le-a ajutat să-și recapete iubitorii în 48 de ore. Sunt atât de fericit că soțul meu se întoarce la mine din nou, iar cel mai surprinzător lucru este că dragostea noastră este foarte puternică, în fiecare zi este fericirea și bucuria. și nu există nimic asemănător cu cel pe care-l iubiți. Sunt atât de fericit că dragostea mea este înapoi la mine cu ajutorul lui Dr Ben, dacă aveți o problemă similară, vă voi sfătui să-l contactați, el este acolo pentru a vă ajuta și pentru a vă zâmbi pe față așa cum mi-a făcut pentru mine și pentru alții. e-mail de contact: goodwillspelltemple@gmail.com puteți să-l sunați / ce să-l contactați prin numărul mobil +2348159101215