00:16

​Europa League: Chelsea, Arsenal, Napoli și Inter, calificate n optimi (Rezultatele complete ale serii)

(Hotnews)

00:05

Europa League, 16-imi | Sevilla, Arsenal, Inter, Napoli, Valencia, Villarreal, Slavia Praga și Chelsea merg în optimi. Chiricheș a jucat 55 de minute, Ivan 64, Băluță a fost rezervă în Genk - Sparta Praga. Toate echipele calificate

(Prosport)

23:53

LIVE SCORE Europa League | Arsenal a întors scorul pe Emirates și s-a calificat, Napoli, Sevilla, Valencia și Frankfurt merg la pas în optimi. Chiricheș a jucat 55 de minute, Ivan 64 de minute cu Inter, Băluță, rezervă în Genk - Slavia Praga

(Prosport)

22:58

Dubai e istorie, urmează o perioadă "de foc" pentru Simona Halep. Unde revine fostul lider mondial și mesajul la finalul aventurii în Emiratele Arabe Unite: "Acum mă gândesc doar la asta!"

(Prosport)

22:52

LIVE SCORE Europa League | Arsenal a întors scorul pe Emirates și s-a calificat, Napoli, Sevilla, Valencia și Frankfurt merg la pas în optimi. Chiricheș a jucat 55 de minute, Ivan e titular în returul cu Inter, Băluță e rezervă în Genk - Slavia Praga

(Prosport)

22:50

Cristina Neagu: Voi veni să le susțin pe fete în meciul cu Gyor

(Mediafax)

22:40

Jucătorii CFR-ului s-au "scăpat": "E haos acolo". Situație grea la campioana României

(Prosport)

22:33

EXCLUSIV | Ionuț Chirilă intervine în conflictul Rednic - Lucescu: "Nu mai vreau să-i pronunț numele! Sunt lucruri indubitabile"

(Prosport)

22:15

"Dan Petrescu nu vine la CFR!". Mihai Stoica trimite din nou săgeți către rivala din Gruia: "Dacă arbitrajele vor fi corecte, sărbătorim titlul"

(Prosport)

21:57

LIVE SCORE Europa League | Arsenal a întors scorul pe Emirates și s-a calificat, Napoli, Sevilla, Valencia și Frankfurt, la pas în optimi. Chiricheș a jucat 55 de minute pentru napoletani, Ivan e titular în returul cu Inter

(Prosport)

21:57

Spectacol total în primele meciuri ale serii din Europa League. Care sunt primele echipe calificate în optimi

(Prosport)

21:51

LIVE SCORE Europa League | Se profilează calificări pe linie ale gazdelor în primele meciuri. Chiricheș a jucat 55 de minute pentru Napoli, Ivan e titular în returul cu Inter

(Prosport)

21:51

Cristina Neagu, încă un gest de susținere față de CSM București. Decizia luată cu câteva zile înaintea partidei cu Gyor din Liga Campionilor

(Prosport)

21:26

Simona Halep: Am avut probleme la tendon. Nu sunt scuze, am fost pur și simplu obosită

(Hotnews)

21:26

LIVE SCORE Europa League | Arsenal, scor de neprezentare cu BATE, Salzburg "zburdă" cu Brugge. Chiricheș a jucat 55 de minute pentru Napoli, Ivan e titular în returul cu Inter

(Prosport)

21:20

LIVE SCORE Europa League | Spectacol total, 14 goluri în 45 de minute. Arsenal revine în joc cu BATE, Frankfurt se distrează cu Șahtior. Chiricheș, titular în Napoli - Zurich

(Prosport)

21:20

ULTIMA ORĂ: Arsene Wenger s-a înțeles cu PSG și devine directorul sportiv al francezilor. Mutarea care termină "războiul intern" de la campioana Franței

(Prosport)

20:59

Simona Halep are probleme medicale: "Așa am simțit, dar nu sunt scuze". Mesajul transmis la conferința de presă: "Visez la asta!"

(Prosport)

20:59

Baschet (m): Romnia - Macedonia 65-53, n preliminariile CE 2021

(Hotnews)

20:53

"A pus-o la pământ pe Simona spre disperarea fanilor români din tribune". Ce scrie presa internațională despre meciul Bencic - Halep

(Prosport)

20:53

Tenis: Begu și Voskoboeva, calificate în semifinalele probei de dublu la Budapesta

(Agerpres)

20:51

Simona Halep poate pierde locul 2 în clasamentul WTA

(Mediafax)

20:47

"Înăuntru sunt un dezastru, nu știu ce să gândesc". Discursul Belindei Bencic la finalul victoriei cu Simona Halep

(Prosport)

20:47

LIVE SCORE Europa League | Se marchează la foc automat: 14 goluri în 45 de minute. Arsenal revine în joc cu BATE, Frankfurt se distrează cu Șahtior. Chiricheș, titular în Napoli - Zurich

(Prosport)

20:41

LIVE SCORE Europa League | S-a marcat pe 5 stadioane. Arsenal revine în joc cu BATE, Frankfurt se distrează cu Șahtior. Chiricheș, titular în Napoli - Zurich

(Prosport)

20:34

Belinda Bencic, după victoria cu Simona Halep: Poate pe afară par calmă, dar năuntru sunt un dezastru, nu mai știu ce să gndesc

(Hotnews)

20:28

Dinamo se pregătește de play-out, dar Mircea Rednic anunță încă un transfer: "Mâine vine din Belgia". Pe ce post se întăresc "câinii"

(Prosport)

20:22

LIVE SCORE Europa League | S-a marcat pe 5 stadioane. Arsenal relansează dubla cu BATE. Chiricheș, titular în Napoli - Zurich

(Prosport)

20:16

LIVE SCORE Europa League | Arsenal relansează dubla cu BATE, Zenit deschide scorul în debutul meciului cu Fenerbahce. Chiricheș, titular în Napoli - Zurich

(Prosport)

20:16

EXCLUSIV | CFR l-a transferat pe Cristi Bud, atacant care ieri fusese prezentat oficial la Hermannstadt! Culisele mutării

(Prosport)

20:10

LIVE SCORE Europa League | Arsenal relansează meciul cu BATE, Zenit deschide scorul în debutul meciului. Chiricheș, titular în Napoli - Zurich

(Prosport)

20:04

"N-am crezut niciun moment că va câștiga!". Cea mai sinceră reacție după eliminarea Simonei Halep în sferturile de la Dubai: "Asta era important"

(Prosport)

19:57

Handbal: IHF - Cristina Neagu, nominalizată la titlul de cea mai bună jucătoare a lumii n 2018

(Hotnews)

19:57

Simona Halep, în mare pericol să piardă locul 2 WTA. Cine o poate depăși + cum arată clasamentul live după eliminarea de la Dubai

(Prosport)

19:40

Tenis: Simona Halep a ratat calificarea în semifinalele turneului WTA de la Dubai

(Agerpres)

19:39

Final de maraton! Simona Halep s-a oprit în sferturile de finală ale turneului de la Dubai, arâtând semne evidente de oboseală în al 9-lea joc disputat în ultimele 13 zile

(Prosport)

19:39

"Zidul" a semnat! Jan Oblak, cel mai bine plătit portar din lume

(Prosport)

19:39

EXCLUSIV | Becali, sfătuit de Ionuț Chirilă să urgenteze transferul! "Nu-l băga nimeni în seamă, dar e excepțional. Dansează pe teren!"

(Prosport)

19:37

Simona Halep a fost eliminată de la Dubai. Oboseala și-a spus cuvântul

(Mediafax)

19:26

LIVE BLOG | Simona Halep și Belinda Bencic joacă ACUM la Dubai pentru un loc în careul de ași. S-a stabilit deja prima semifinală în turneul din categoria Premier 5

(Prosport)

19:20

​​DigiSport: Comentatorul de limbă franceză de la meciul Halep - Bencic, pus la zid. Ce ar fi zis, n timpul disputei

(Hotnews)

19:20

LIVE SCORE Europa League | Returul șaisprezecimilor, de la 19:55 și 22:00! Chiricheș, titular în Napoli - Zurich

(Prosport)

19:02

"Ai grijă!". VIDEO | Simona Halep a oferit un moment amuzant în meciul cu Bencic, care s-a viralizat rapid

(Prosport)

19:01

​WTA Dubai: Raluca Olaru și Darija Jurak au ratat calificarea n semifinalele probei de dublu

(Hotnews)

18:50

Handbal: Neagu (CSM București) - Îi rog pe suporteri să vină în număr mare și să le susțină pe fete la meciul cu Gyor

(Agerpres)

18:37

Zidane îi spune "NU" lui Chelsea pentru că vrea și mai mult. Francezii anunță clubul pe care "Zizou" vrea să-l preia

(Prosport)

18:37

Barcelona pregătea transferul, dar Messi a blocat tot! Starul argentinian a intervenit pe lângă șefi pentru păstrarea lui Jordi Alba

(Prosport)

18:36

Karolina Pliskova a fost eliminată de la WTA Dubai

(Mediafax)

18:25

Muguruza a recidivat: încă o ieșire nervoasă la adresa antrenorului. "Nu îmi pasă, dar trebuie să faci ceva diferit". Dialogul dur între cei doi. VIDEO

(Prosport)

18:19

Fotbal: Harry Kane ar putea reveni la meciul lui Tottenham cu Burnley, spune antrenorul Pochettino

(Agerpres)

18:11

Irina Begu s-a calificat în sferturi la Budapesta

(Mediafax)

18:07

ULTIMA ORĂ: Rapid transferă definitiv de la Dinamo! Mutarea anunțată azi de giuleșteni

(Prosport)

18:07

Irina Begu merge ceas la Budapesta. Victorie ușoară în turul 2 și calificare în sferturi. Peste cine poate da în runda următoare

(Prosport)

18:07

Surpriză de proporții la Dubai: Karolina Pliskova, OUT după ce a condus cu 5-1 în decisiv. Reacția cehoaicei: "Se mai întâmplă și mizerii din astea"

(Prosport)

17:36

A așteptat cinci ani ca să spună asta! Simona Halep s-a destăinuit: "Nimeni n-a avut parte de ce am avut eu în România, credeți-mă! Atunci a fost cel mai rău"

(Prosport)

17:36

Gică Hagi, cu chef de glume înainte de meciul cu Sepsi: "Aia trebuie, altfel mă ceartă nevasta" :)

(Prosport)

17:00

LIVE BLOG | Simona Halep – Belinda Bencic, ora 17:00. Reprezentanta României este mare favorită în fața unei adversare care i-a luat totuși un titlu la Toronto în urmă cu 4 ani. S-a stabilit prima semifinală la Dubai

(Prosport)

17:00

Șefii lui Atletico, răspuns "cu manta" pentru Ronaldo, după ce lusitanul s-a "războit" cu toată lumea la Madrid: "N-a câștigat Liga de cinci ori..."

(Prosport)

16:53

EXCLUSIV | Ionuț Chirilă și o alegere care i-ar putea surprinde pe mulți: "El e cel mai bun antrenor din Liga 1. Cred că mi-ar pune probleme din punct de vedere tactic"

(Prosport)

16:42

Buzău: Liderul județean al ALDE, deputatul Adrian Mocanu, a accidentat o tânără pe trecerea de pietoni - surse

(Agerpres)

16:40

​WTA Budapesta: Irina Begu, n sferturi după o victorie n două seturi cu Evgeniya Rodina

(Hotnews)

16:40

OFICIAL: L-au pierdut pe Flores, dar s-au mișcat repede. Poli Iași a transferat un fost fotbalist de la CFR și Dinamo, cu un trofeu câștigat în România

(Prosport)

16:40

Contraatac la interesul Romei. Acord pentru o clauză de 12 milioane de euro pentru transferul lui Ionuț Radu

(Prosport)

16:30

Câștigătorii FIS Children Trophy 2019

(Mediafax)

16:25

LIVEText Simona Halep vs Belinda Bencic (de la ora 17:00)

(Hotnews)

16:25

Liderul ALDE Buzău, deputatul Adrian Mocanu, a accidentat o tnără pe trecerea de pietoni (surse)

(Hotnews)

16:13

Întreceri spectaculoase la competiția de schi alpin FIS Children Trophy 2019 în Poiana Brașov! Iată câștigătorii

(Prosport)

16:01

Nu uită de unde a plecat! Gest superb făcut de un jucător de la Manchester United după ce a încasat primul salariu: "A fost un șoc!"

(Prosport)

15:36

ProSport, în dialog cu L'Equipe. "Un singur oraș și-a anunțat intenția de a găzdui semifinala până în acest moment" + Halep și echipa României, punctele forte ale Franței și demersul lui Cosac. "Se va juca cu casa închisă"

(Prosport)

15:24

LIVE SCORE | Returul Europa League, de la 19:55 și 22:00! Chiricheș, anunțat titular la Napoli. Toate echipele au șanse reale la calificarea în optimi

(Prosport)

15:00

Va fi cea mai mare Sală Polivalentă din România! Comuna cu 12.000 de locuitori care va avea o sală mai mare decât cea din Cluj

(Prosport)

15:00

Dinamo, în fața unei "duble" istorice în Liga Campionilor. Peste 150 de suporteri și-au anunțat prezența la Lisabona, după ce o parte însemnată a fanilor a închiriat un charter

(Prosport)

15:00

Tenis: Hsieh a reușit o nouă surpriză la Dubai, victorie în fața Karolinei Pliskova

(Agerpres)

14:54

Ionuț Chirilă a comentat gestul obscen făcut de Simeone: "Ca un toreador!"

(Prosport)

14:41

EXCLUSIV | Au plecat din România, dar au rămas impresionați: "Mi-a spus că Vasluiul e Las Vegas pe lângă orașul ăsta"

(Prosport)

14:40

Cariera unui jucător promițător de baschet, în pericol după ce un pantof de sport "de firmă" i s-a rupt, la 33 de secunde de purtare | VIDEO

(Mediafax)

14:35

Becali a dezvăluit discuția avută între patru ochi cu Nedelcu: "Acum, normal că Pintilii nu este vreun Maradona..."

(Prosport)

14:17

SPECIAL | Laurențiu Toma face radiografia handbalului masculin românesc: "Majoritatea tinerilor au pretenții foarte mari, nedemostrând nimic". Ce spune internaționalul despre numărul mare de străini din Liga Zimbrilor

(Prosport)

14:11

A fost definitivat lotul care va reprezenta România la Campionatele Europene de Atletism în sală de la Glasgow

(Prosport)

14:11

FOTO | Liviu Antal a semnat! Golgheterul român din străinătate s-a întors la echipa la care a impresionat în sezonul trecut. Va juca alături de un alt român

(Prosport)

13:51

Începe iureșul! Prima gală de kickboxing din 2019 va avea loc la Sala Polivalentă din Capitală pe 28 februarie

(Prosport)

13:26

Caz rar în fotbalul din România. "Totti din Moreni" e jucătorul care i-a mulțumit unui jurnalist la finele unei partide. "A venit după mine!"

(Prosport)

13:20

EXCLUSIV | Ionuț Chirilă a rupt tăcerea despre revenirea sa în fotbalul românesc: "Revin cu acel patron" + amenință FCSB, CFR și U Craiova: "Câștig campionatul cu cel puțin zece puncte avans"

(Prosport)

13:20

VIDEO | Fanii lui FC U Craiova, show pirotehnic la 17 ani de la dispariția lui Cristi Neamțu

(Prosport)

13:14

Fotbal: Liga Campionilor - Acțiunile clubului Juventus au scăzut cu peste 9% după înfrângerea de la Madrid

(Agerpres)

13:14

VIDEO | Fanii lui FC U Craiova, show pirotehnic la 17 ani de la disapariția lui Cristi Neamțu

(Prosport)

13:13

Breakdancing-ul, propus pentru includerea n programul JO 2024

(Hotnews)

13:08

Cornel Dinu are și cuvinte de laudă, dar nu până la capăt: "Mircea Rednic face o muncă foarte grea, riscă, e inteligent...Am o singură rezervă"

(Prosport)

13:02

Veste excelentă pentru Chiricheș! Ancelotti a făcut anunțul, chiar înainte de meciul cu Zurich din Europa League

(Prosport)

12:49

Surse: Raliul Dakar schimbă continentul - Competiția se va desfășura n Arabia Saudită ncepnd din 2020

(Hotnews)

12:37

FOTO | Sandra Izbașa își cucerește din nou fanii! Tocmai a dezvăluit cu ce se ocupă în această perioadă: "E un rol pozitiv, noi ajutăm să eliberăm niște fete dintr-un bordel"

(Prosport)

12:12

FRF are un nou sponsor, după despărțirea de Țiriac Auto

(Prosport)

12:12

Acum s-a aflat de ce nu au jucat Bălașa și Teixeira în meciul FCSB-ului de la Chiajna: "Asta a fost cauza"

(Prosport)

12:06

EXCLUSIV | "Vai de capul meu!". Reacția unui fost antrenor din Gruia când a fost întrebat de starul de la CFR Cluj, brazilianul Julio Baptista

(Prosport)

12:00

Începe "spectacolul" după criteriile făcute de FR de Handbal pentru jucătorii străini. "Am constatat o încălcare gravă a demnității umane". Din vară, doar trei handbaliști străini din vreo 60 ar mai corespunde criteriilor introduse de FRH

(Prosport)

11:54

EXCLUSIV | Ionuț Chirilă, despre "arta pe care nu o poate face oricine". S-a uitat la Mircea Rednic și a tras concluzia: "Să vedem dacă poate face asta sau nu". Marele dezavantaj al "Puriului"

(Prosport)

11:47

Explicația lui Allegri după nfrngerea cu Atletico: Am făcut o repriză secundă slabă. Acest meci ar trebui să ne fie o lecție pentru retur

(Hotnews)

11:42

VIDEO | Driblingul serii în Champions League a fost reușit de unul dintre starurile de la Manchester City

(Prosport)

11:40

O celebră marcă auto de lux face economii și reduce cu 10% echipa de management

(Mediafax)

11:23

VIDEO Cristiano Ronaldo și gestul ironic adresat fanilor și jurnaliștilor după meciul cu Atletico: Am cinci Ligi ale Campionilor