Darren Cahill, gest de mare loialitate față de Simona Halep! Decizia luată de australian după ruptura dintre sportivă și Adidas

17:46

Fotbal: Turneul de prezentare a trofeului Cupei Mondiale a început la Londra

(Agerpres)

17:46

Prima reacție a adversarei Simonei Halep, după ce a aflat că va juca împotriva liderului mondial. Ce a declarat Karolina Pliskova

(Prosport)

17:27

Racheta lui Adi Popa! VIDEO | Trimis la echipa a doua, fostul fotbalist de la FCSB face spectacol! A marcat un gol de generic într-un amical pierdut cu 9-1

(Prosport)

17:21

Nemec, erou pentru Dinamo în al doilea amical al iernii. Alb-roșii s-au impus după un meci nebun, cu două răsturnări de scor

(Prosport)

16:52

Simona Halep-Karolina Pliskova, sferturi de finală la Australian Open. Meciul care poate decide numărul 1 mondial

(RomaniaTv)

16:50

ULTIMA ORĂ | Cristi Tănase, prezentat oficial la FCSB! "Bine ai revenit". Durata contractului semnat și ce număr și-a ales Dodel

(Prosport)

16:45

Tenis: Karolina Pliskova va fi adversara Simonei Halep în sferturi de finală la Australian Open

(Agerpres)

16:38

Australian Open: Karolina Pliskova, adversara Simonei Halep in sferturile de la Melbourne

(Hotnews)

16:26

După ce în vară au fost "all-in", șeicii de la PSG au dat "check" în această iarnă. Neymar și Mbappe vor fi colegi cu un fost decar de la Real Madrid, adus liber de contract

(Prosport)

16:13

OFICIAL | O nouă plecare de la Viitorul! Hagi și-a dat acordul, iar campionul României va părăsi echipa

(Prosport)

16:01

Real Madrid se refuză! Singurul jucător aflat pe lista lui Zidane a semnat prelungirea contractului: "Am decis că așa e cel mai bine"

(Prosport)

15:49

Fotbal: FC Viitorul a reziliat pe cale amiabilă contractul cu Victor Rîmniceanu

(Agerpres)

15:36

Ce transfer! Balotelli a intrat în ultimele șase luni de contract cu Nice, iar în vară ajunge la o echipă uriașă din Italia: Mino Raiola e "cheia" mutării

(Prosport)

15:20

Relaxare după victorie. Cum a sărbătorit Simona Halep calificarea în sferturi la Australian Open

(RomaniaTv)

15:18

Liga 1 se mută peste hotare, iar Antalya e destinația preferată! FCSB schimbă locația. Viitorul e cea mai activă formație și Juventus merge ceas

(Prosport)

15:06

Judo: Alexandra Pop, locul al doilea la Grand Prix-ul de la Tunis

(Agerpres)

14:57

Rezultate înregistrate luni la Australian Open 2018. Surpriza zilei a fost Novak Djokovic, eliminat în optimi

(Mediafax)

14:46

ULTIMA ORĂ | Steliano Filip pleacă de la Dinamo. Destinația căpitanului și suma pe care o primește Negoiță

14:11

De data asta nu a mai fost înțeleasă greșit! Halep a anunțat următorul star din tenisul feminin

(Prosport)

14:02

Tenis: Djokovic și Thiem, eliminați în optimile de finală la Australian Open

(Agerpres)

13:48

Simoma Halep a uimit-o pe Naomi Osaka. Momentul care nu s-a văzut în transmisiunea în direct | VIDEO

(Mediafax)

13:43

LIVE BLOG Australian Open | Simona Halep - Naomi Osaka 6-3, 6-2. Numărul 1 e în sferturi la Melbourne, a 3-a oară, după o super-evoluție. Descătușare: Kerber continuă, după ce a fost la 3 puncte de eliminare. Surprize, la băieți: Djokovic este KO!

(Prosport)

13:43

IMAGINEA ZILEI | Ice, Ice, Baby! Simona și-a invitat echipa în oraș. Cum a sărbătorit cu Pavel și Cahill

(Prosport)

13:42

Australian Open: Novak Djokovic, eliminat in optimi de Hyeon Chung

(Hotnews)

13:31

DECLARAȚIA ZILEI | "Chiar cred că pot câștiga orice meci în acest moment și pot învinge pe oricine". Care este argumentul Simonei Halep, aflată la trei victorii distanță de primul titlu de Mare Șlem al carierei

(Prosport)

13:00

GALERIE FOTO | 6 imagini care spun povestea victoriei Simonei Halep în fața japonezei Naomi Osaka. Zâmbetele, încordarea fanilor, un serviciu cum nu speram să vedem și definiția determinării

(Prosport)

13:00

O noapte n-a dormit din cauza durerii. Simona Halep a găsit însă soluția perfectă înainte de meciul cu Naomi Osaka. "Am văzut că pot câștiga meciurile așa. Pot să spun că azi am trecut de turul I"

(Prosport)

12:54

ULTIMA ORĂ | Cristi Tănase a semnat cu FCSB! Becali: "Mâine pleacă în cantonament. Va juca aici și după pleacă în Arabia Sauită"

(Prosport)

12:48

Fotbal: Robin van Persie revine după 14 ani la Feyenoord Rotterdam

(Agerpres)

12:35

Paradoxul din cariera Simonei Halep. Australian Open este acum mai sus decât Roland Garros-ul

(Prosport)

12:35

FR de Judo a aprobat componența loturilor naționale ale României și programul competițional din 2018. Explicații pentru controlul ANAF

(Prosport)

12:23

Steaua lui Lăcătuș face al treilea transfer. Un fundaș crescut de FCSB, adversar al roș-albaștrilor în acest sezon

(Prosport)

12:23

Australian Open: Tennys Sandgren scrie istorie la Melbourne - Este in sferturi, dupa ce l-a eliminat pe Dominic Thiem

(Hotnews)

12:04

Presa internationala, dupa meciul liderului mondial: Simona Halep invinge si convinge

(Hotnews)

12:04

​SONDAJ Va reusi Simona Halep de aceasta data sa mearga pana la capat la Australian Open?

(Hotnews)

11:53

Cristian Tudor Popescu, elogii pentru Halep: "Capătă o combustie care o poate duce în finală". Osaka, fără antidot în fața Simonei: "Dacă aș fi fost antrenorul ei..."

(Prosport)

11:53

FR de Judo a aprobat componența loturilor naționale ale României și programul competițional și de pregătire pentru 2018. Comunicatul oficial

(Prosport)

11:46

Ce onoare! E comparat cu Ljungberg și are parte de o descriere la superlativ: "E pregătit să devină un star internațional!"

(Prosport)

11:41

Fotbal: Campionatul Olandei - Ajax a câștigat derby-ul cu Feyenoord

(Agerpres)

11:27

INTERVIU Simona Halep: "În acest moment cred că pot să bat pe oricine! Accidentarea m-a mobilizat și mai mult"

(Adevarul)

11:23

Presa internaţională, despre Simona Halep: Prea experimentată pentru steaua în ascensiune a Japoniei

(RomaniaTv)

11:16

Fotbal: Un suporter al echipei Middlesbrough, arestat după ce a urinat în sticla de apă a portarului advers

(Agerpres)

11:10

Halep, "nemuritoarea" care nu își pierde capul la Australian Open! Secretul victoriei senzaționale cu Osaka

(Prosport)

11:02

Prag financiar important depășit de Simona Halep la Australian Open. Care este câștigul total realizat de ea din tenis

(Adevarul)

10:58

Tenis: Simona Halep - Sunt bucuroasă că sunt din nou în sferturi la Australian Open

(Agerpres)

10:40

Fotbal: Premier League - Javi Garcia, noul antrenor al echipei Watford

(Agerpres)

10:39

EXCLUSIV | "Simona e favorita numărul 1 și după e ea!" Cu cine va duce Halep o luptă crâncenă pentru primul titlu de Grand Slam. Singura îngrijorare pentru meciurile următoare

(Prosport)

10:34

LIGA NAŢIUNILOR la fotbal. Totul despre tragerea la sorţi, naţionala României îşi află săptămâna aceasta adversarele

(RomaniaTv)

10:26

Atât de bine a jucat Simona! VIDEO | Momentul care spune totul despre nivelul liderului mondial. Cum a reacționat Osaka la mijlocul setului al doilea

(Prosport)

10:25

FOTO Suporter de lux pentru Simona Halep la meciul cu Naomi Osaka. Cine a venit special să o susțină pe jucătoarea noastră

(Adevarul)

10:16

Federer, imperial. A devenit cel mai vârstnic jucător calificat în sferturi la Australian Open, după 41 de ani

(RomaniaTv)

10:14

ProSport Live | Halep este în sferturi la Australian Open! Drum liber pentru Steaua spre Liga a III-a! Academia Rapid nu are drept de promovare

(Prosport)

10:14

VIDEO | Halep, în aplauzele fanilor australieni: "A fost un meci grozav! Nu mă așteptam să ajung aici". Cum a învins-o pe Osaka, Darren Cahill și speranța: "Aș vrea să am două zile libere"

(Prosport)

10:13

FOTO Susținere minunată pentru Simona Halep la mii de kilometri de țară. Fanii români au făcut spectacol în tribune la Melbourne

(Adevarul)

10:08

LIVE BLOG Australian Open | Simona Halep - Naomi Osaka 6-3, 6-2. Numărul unu mondial este în sferturi la Melbourne, pentru a treia oară, după o super-evoluție. Ce descătușare: Kerber rămâne în cursă, după ce a fost la trei puncte de eliminare

(Prosport)

09:56

Reacția Simonei Halep după calificarea în sferturile de la Australian Open: "Acest turneu arată deja ca un maraton. Încă simt accidentarea"

(Prosport)

09:37

LIVE BLOG Australian Open | Simona Halep este în sferturii, pentru a treia oară! Demonstrație 'a la numărul unu'. Ce descătușare: Kerber rămâne în cursă, după ce a fost la trei puncte de eliminare. Știm un 'sfert' feminin pe jumătatea superioară

(Prosport)

09:37

VIDEO Australian Open: Roger Federer, in sferturile competitiei de la Melbourne pentru a 14-a oara in cariera

(Hotnews)

09:32

Tenis: Simona Halep s-a calificat fără emoții în sferturi la Australian Open

(Agerpres)

09:25

LIVE BLOG Australian Open | Simona Halep - Naomi Osaka se joacă ACUM. Demonstrație de joc inteligent a liderului mondial! Kerber rămâne în turneu, după ce a fost la trei puncte de eliminare. Știm un 'sfert' feminin pe jumătatea superioară

(Prosport)

09:12

VIDEO Inter - AS Roma 1-1/ Inter ramane fara victorie in ultimele sase etape din Serie A

(Hotnews)

09:07

EXCLUSIV | Înainte de a semna cu CFR, Ioniță a avut pe masă o ofertă cu un salariu imens de la o echipă bogată a Europei

(Prosport)

09:07

Tenis: Roger Federer, deținătorul titlului, în sferturile de finală la Australian Open

(Agerpres)

08:44

AUSTRALIAN OPEN 2018. Angie Kerber s-a calificat în sferturi. Adversară îi va fi Madison Keys

(RomaniaTv)

08:42

Nu s-au înțeles la bani! Fotbalistul inclus în "pachetul" Ioniță rămâne la CFR

(Prosport)

08:42

VIDEO Olimpique Lyon - PSG 2-1/ Goluri de generic pe Stade des Lumieres - Gazdele au obtinut victoria in prelungiri

(Hotnews)

08:30

INTERVIU | Un puști, la porțile Premier League. Cum a ajuns Marco Dulca, la doar 18 ani, în prima echipă a lui Swansea. De la "eram foarte leneș", la "îmi place să lupt cu cei mai puternici"

(Prosport)

08:30

Obstacolul care-l împiedică pe Urko Vera să treacă de la CFR la Astra

(Prosport)

08:29

​VIDEO Betis - Barcelona 0-5/ A doua repriza de vis a catalanilor - Dubla pentru Messi si Suarez

(Hotnews)

08:28

Australian Open 2018 | A început partida dintre Simona Halep și Naomi Osaka | LIVETEXT

(Mediafax)

08:24

LIVE BLOG Australian Open | Meciul Simona Halep - Naomi Osaka începe ACUM. Ce descătușare: Kerber supraviețuiește în turneu, după ce a fost la trei puncte de eliminare. Știm primul 'sfert' feminin de pe jumătatea superioară. Joacă și Federer

(Prosport)

08:24

Tenis: Openul Australiei - Angelique Kerber s-a calificat în sferturile de finală

(Agerpres)

08:11

LIVE BLOG Australian Open | Simona Halep - Naomi Osaka începe ACUM. Ce descătușare: Kerber supraviețuiește în turneu, după ce a fost la trei puncte de eliminare. Știm primul 'sfert' feminin de pe jumătatea superioară. Joacă Federer

(Prosport)

07:49

EUROSPORT LIVE VIDEO SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA STREAMING ONLINE: Simona îşi apără locul 1

(RomaniaTv)

07:40

​LIVE Text Simona Halep vs Naomi Osaka (de la ora 08:00)

(Hotnews)

06:35

SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA LIVE VIDEO ONLINE 2018. EUROSPORT LIVE STREAMING HALEP - OSAKA la Australian Open 2018

(RomaniaTv)

06:21

LIVE BLOG Australian Open | Kerber supraviețuiește în turneu! A fost la trei puncte de eliminare, dar a zburat în DECISIV. Simona Halep - Naomi Osaka, de la ora 8:00. Programul zilei: duel între conaționale cu acuzații de furt + Federer & Djokovic

(Prosport)

05:51

LIVE BLOG Australian Open | Kerber este la două game-uri de eliminare! Joc fabulos arătat de o veterană de 32 de ani. Simona Halep - Naomi Osaka, de la ora 8:00. Programul zilei: duel între conaționale cu acuzații de furt + Federer & Djokovic

(Prosport)

04:25

Cum prepari baclavaua la tine acasa. Cât de simplu și rapid se pregătește deliciosul desert

(Adevarul)

02:11

Utile:Obiceiuri alimentare care-ti afecteaza sanatatea.Ce mituri despre alimentatie au demontat nutritionistii;Alimente care intaresc sistemul imunitar;Sfaturi pentru parul gras si lipsit de volum

(Hotnews)

23:26

Așa arată un derby! VIDEO | Goluri de generic în Lyon - PSG: Fekir l-a pedepsit pe Areola, Kurzawa a "catapultat" mingea în vinclu

(Prosport)

23:14

Încă o "lovitură" pentru cel mai ghinionist jucător din lotul Barcelonei! S-a accidentat în cel mai bun moment al carierei pe Camp Nou

(Prosport)

22:47

Cum să "supraviețuiești" cu durul Dan Petrescu. Ioniță și-a creionat planul de bătaie: "Dacă fac asta, nu am de ce să mă tem!" "Dauna" provocată de Ioan Niculae omului de un milion de euro al CFR-ului

(Prosport)

22:29

Becali: "Ioniță e fricos, ce să caute la FCSB? Jucătorii mei îi dau clasă!" Replica noului "decar" de la CFR a venit azi și nu e ce se aștepta finanțatorul vicecampioanei

(Prosport)

22:17

"Tunurile" pe Andone, după un meci ratat pe Bernabeu: "Nu e normal!" Ce-i reproșează Florin Răducioiu

(Prosport)

21:40

Arda Turan a revenit cu gol în Turcia! VIDEO | Stancu și Grozav au admirat din teren reușita superbă a fotbalistului împrumutat de la Barcelona

(Prosport)

21:40

Cifre spectaculoase pentru CSM București înaintea partidei cu Gyor din Liga Campionilor! Formația maghiară a suferit o pierdere imensă înaintea jocului de vineri din capitala României

(Prosport)

21:40

Prima reacție a FRF, după ce Generația de Aur l-a ales pe Lupescu drept adversar al lui Burleanu: "O bucurie extraordinară!" Florin Prunea, atacat

(Prosport)

21:40

Corona Brașov a câștigat primul meci din 2018. "Fetele au demonstrat că această echipă nu este cum credeau unii și alții, problema nu era la echipă". Rezultate din ultima etapă a turului Ligii Naționale

(Prosport)

21:10

Victorie cu lacrimi pentru olteni! FOTO | Băluță s-a accidentat și a plâns la succesul Craiovei, 1-0 cu Lechia: "M-a luat amețeala!"

(Prosport)

20:58

Handbal feminin: HC Zalău, victorioasă în deplasare în Cupa EHF

(Agerpres)

20:51

Cupa EHF (f): DHK Banik Most - HC Zalau 22-25/ A doua victorie in grupele competitiei

(Hotnews)

20:39

Victorie mare pentru Tadici & Co! HC Zalău a învins Banik Most în Cehia și a făcut un pas uriaș spre sferturile de finală ale Cupei EHF

(Prosport)

20:15

Acord pentru transferul lui Aubameyang! Dortmund încasează "doar" 60 de milioane de euro, dar gabonezul dă lovitura. Ce salariu va avea până în 2021

(Prosport)

20:02

VIDEO Real Madrid - Deportivo La Coruna 7-1/Spectacol pe Santiago Bernabeu - Ronaldo, Bale si Nacho au inscris cate doua goluri

(Hotnews)

19:56

Lazio a umilit-o pe Chievo pe teren propriu, dar golgheterul Immobile s-a accidentat și poate lipsi de la meciul cu FCSB! Ștefan Radu nu a fost în lot

(Prosport)

19:20

Deportivo, zdrobită de Real într-un meci cu opt goluri! FOTO | Florin Andone a ratat monumental, Ronaldo a fost umplut de sânge și a oferit un moment "altfel". "Duble" pentru CR7, Bale și Nacho